Lindt excellence 99%

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Mogoče kdo ve, če se kje pri nas dobi?

lindt_excellence_99_cocoa-400-400.jpg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Nisem še zasledil, mogoče ima Muller ker imajo kar dosti Lindtovega sortimanta ki ga ostale štacune nimajo.

Sicer pa čez mejo, IT štacune recimo imajo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Pač meja z razvito državo ki ti je bližje, sej verjetno tudi v jodelandu imajo. Sem samo povedal kje sem sam to zasledil!
smirk-1.gif


Ponavavadi je tako da če je stvar redka lahko da uvoznik tega ne uvaža, torej ostane samo opcija "lastnega uvoza" kar ima npr. muller (mogoče tudi leclerc). Če tam ni potem verjetno ni nikjer, torej bo potrebno v trgovino preko meje.

95%+ čokolada kvalitetne znamke ni ravno produkt za rajo, tako da se zna zgodit da v naši mali državici tega ne boš našel!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Naj te ne skrbi, ti kar dalje ostani pri mlečni čokoladi. Če ne veš kje je fora, potem to itak ni zate
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Če nima cukra je zanič?
hysterical-1.gif


No resnici na ljubo kar je nad 95% ima specifičen okus, nima sladkobe in predvsem je zelo "suha" čokolada. Za samostojno uživanje je težavna, sploh če se jo lotiš po otroško žvečit. Zraven določene hrane in/ali pijače pa zna biti zelo dobra kombinacija.

Je pa vonj tisti ki ne magičen, ko odpreš tole čokolado je niti ne rabiš jest!
nahrung002.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Kdo ve kje se da dobit kokosovo ta belo čokolado od lindta? V millerju na Rudniku je nisem videl že kakšen mesec...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ka ste kje že našli to 99%?

sem probal 90%, pa mi ni nč posebnega. Ni sladka, ni grenka. Tko bolj brezveze:)) Kar je manj je pa glih takšnega okusa, da bi lahko celo pojedel, ker kr ne moreš nehat jest:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Ok, je kdo zasledil še kakšno firmo, ki ima tole 99% čokolado? Iščem nekaj za vsakodnevno sladkanje, kar pa pomeni da le 99% pride v poštev, vse ostalo ima preveč cukra. In lindtova je sicer OK, a je predraga.

Druga opcija bi bila, da si pač doma sam naredim, a bi raje kupil, lenoba pač
wink-1.gif
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ok, je kdo zasledil še kakšno firmo, ki ima tole 99% čokolado? Iščem nekaj za vsakodnevno sladkanje, kar pa pomeni da le 99% pride v poštev, vse ostalo ima preveč cukra. In lindtova je sicer OK, a je predraga.

Druga opcija bi bila, da si pač doma sam naredim, a bi raje kupil, lenoba pač
wink-1.gif

Pravi kakav v prahu z žlico,....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Čez vikend sem se malce igral s temle in prišla je ven relativno dobra "čokolada".

Imam dva recepta, v osnovi zelo podobna, z dvema razlikama.
Prvi: 26g kokosovega olja, 15g kakava v prahu (mastnega), 1 čajna žlička agave sirupa
Drugi: 26g kakavovega masla, 15 kakava v prahu, 1 čajna žlička agave

Agae je po želji, oz kako sladko hoče kdo imet, več kot je tega manj zdrava je zadeva, tako da je treba najt količino ki je še ravno dovolj sladka za posameznika, pomoje bi za mene bilo lahko tudi manj od 1 žličke.

Prvo se raztopi olje/maslo in potem doda še vse ostalo, lepo premešat da ni grudic in potem vlije v modelčke. Prvi recept mora obvezno v hladilnik, drugega pa je bolje pustiti zunaj, saj se potem lepše strdi. Problem prvega recepta je, da je obstojen zgolj v hladilniku in kakor hitro človek primer v roke, se začne topiti. Drugi recept je za ta namen boljši, saj ni nekih pretiranih težav na sobni temperaturi, je pa problem cena, kajti kakavovo maslo stane tam nekje 40 eur na kg (kokos olje recimo samo 20), ampak če si nekdo zaželi samo "tablico" čokolade (cca 10g), potem strošek tako velik tudi ni.

Ampak..glede na "stroške" izdelave domače, tista lindtova 99% niti ni tako draga, je pa res da je domača izdelava veliko bolj zdrava
smile-1.gif