Libanon

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Poglejte mal strica - čelo, nad zunanjim delom obeh očeh sta na vsaki strani dve temni veliki piki. So to mesta, kjer se priključijo elektrode?

Opomba 2020-08-10 134120.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kolikor je meni ostalo v spominu, je amonijev nitrat močan oksidant, ki zelo rad razpade. Mislim da v vodo in dušikove okside, kar je volumsko zelo veliko, potrebuješ pa malce temperature. Ne vem ... kakih 200°C . Naprej je verižna reakcija, torej eksplozija. Zadostuje čik od cigareta.
Jaz imam nekaj žaklov po 25 kil tega doma. Nič posebnega, zaenkrat se še ni nič pokadilo nad mojo streho. :oops:

Za primerjavo, kalijev nitrat ("čilski soliter"), se uporablja v smodniku za oksidant. Natrijev nitrat npr. za to ni primeren, ker je higroskopičen, je torej vlažen od zračne vlage in ni efekta od njega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakwa ne, kaj pa tisti "šef" ve, kaj je amonijev nitrat? Moral bi, seveda, toda tam dol ...

Imam svaka v Saudski, ko pravi da za taka fizična dela vlačijo noter samo pakistance in indijce. Nimajo pojma kam bi šli srat, kaj šele da bi vedeli, kako se red vzdržuje. Tako da ni čisto nič čudno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Ne ve tisti šef ali pa ve, v vsakem primeru se mu pač gladko j3be za take "nepomembne podrobnosti" oz. za vse skupaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
mene bolj čudi, da tega kupa enostavno niso "spizdli" marginalci in v zrak spustli pol arabije. V vseh teh letih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi