Lexus UX

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Poglej še armaturko. Ne vem kaj tam nad števcem delajo tiste ročke, kot da bi bikovo rogovje tja nabil. In nasploh knofi razmetani po vsej armaturki. BLJAK.... ko pa prtljažnik vidiš, pa tudi ne veš ali bi s tem šel na morje, ali kar z ženinim Cliotom.

Gumbi razmetani po armaturki? Saj so v ravni liniji pod displayem. Ali katere gumbe si ti gledal?
Bikovo rogovje so pa nataknili ze v "novega" LS in zgleda bo to zdaj v vseh novih lexusih.
Kljub vsemu meni notranjost lexusa bolj sede kot npr kaksen drug premijski voz, volvo npr. .
Pri infotaimentu jim pa skripne. Tukaj morajo pri toyoti pa lexusu najeti enga ki bo popravil dizajn pa naredil animacije menijev tako kot se to za sodobni cas spodobi.
Pa mocnejsa motorizacija seveda. Da se pelje avto in ne vlece po cesti.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
to je nach bau, sej akrapovič isto ponuja...ceprav tole mislim da z loputami dela al z zvočniki?
:valjamse::valjamse::valjamse::valjamse:

Zvočniki.... heheheh... Na neki Mečki za 100 jurjov...

Se pa spomnim, da so nekaterim elktričarjem v ameriki vgrajevali zvočnike, ker so se pešci preveč zanašali na hrup motorja pri prečkanju ceste.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
To z brnenjem električarjev pa mislim, da ni tako redko. Sem jih že nekaj slišal s takim hecnim ZF zvokom :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dobro jutro! Električno vozilo MORA ob počasni vožnji (se predvidela, da je to v mestih,...) spuščati zvok, da ga ostali udeleženci v prometu (beri milenijci na slušalkah) lažje zaznajo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Gumbi razmetani po armaturki? Saj so v ravni liniji pod displayem. Ali katere gumbe si ti gledal?
Bikovo rogovje so pa nataknili ze v "novega" LS in zgleda bo to zdaj v vseh novih lexusih.
Kljub vsemu meni notranjost lexusa bolj sede kot npr kaksen drug premijski voz, volvo npr. .
Pri infotaimentu jim pa skripne. Tukaj morajo pri toyoti pa lexusu najeti enga ki bo popravil dizajn pa naredil animacije menijev tako kot se to za sodobni cas spodobi.
Pa mocnejsa motorizacija seveda. Da se pelje avto in ne vlece po cesti.

- Bikovo rogovje? Čemu je to treba?
- Levo od volana, ena vrsta gumbov pod levim zračnikom
- Druga še ena vrsta malo bolj spodaj,
- Malo imam na sumu, da je še nekaj pod tem, lahko pa je ročka za predalček odpret ali haubo.
- Na volanu, niti nebi zgubljal besed
- Na ročkah za brisalce in smernike
- Klima knofi pod sredinskimi zračniki
- Pa še ena vrsta pod CD režo
- Pod gumbom za start-stop je še en, ne vem kera mu je funkcija, mogoče električna ročna
- Na levih vratih gumbi z napisom 1 2 3
- Ok teh za dvig spust stekel in ogledal nimaš kam drugam dat ali drugače rešit, so pač tam kot pri vseh
- Potem imaš še touchpad in zraven nekaj gumbov
- Fak... na koncu pa še komande za radion pod naslonom za roko...

Se ti zdi to normalno? Meni ne. Pa da ne rečem da dizajnersko gumbi niso ravno skladni, kot da za vsako komandno plato dela druga firma.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Dobro jutro! Električno vozilo MORA ob počasni vožnji (se predvidela, da je to v mestih,...) spuščati zvok, da ga ostali udeleženci v prometu (beri milenijci na slušalkah) lažje zaznajo.

Ne vem če glih mora... vsaj pred kratkim sem sam skoraj nabasal Hyundaja,
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni so tako razložili, ko sem vprašal zakaj ZOE "booli" na nizkih hitrostih.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
- Bikovo rogovje? Čemu je to treba?
- Levo od volana, ena vrsta gumbov pod levim zračnikom
- Druga še ena vrsta malo bolj spodaj,
- Malo imam na sumu, da je še nekaj pod tem, lahko pa je ročka za predalček odpret ali haubo.
- Na volanu, niti nebi zgubljal besed
- Na ročkah za brisalce in smernike
- Klima knofi pod sredinskimi zračniki
- Pa še ena vrsta pod CD režo
- Pod gumbom za start-stop je še en, ne vem kera mu je funkcija, mogoče električna ročna
- Na levih vratih gumbi z napisom 1 2 3
- Ok teh za dvig spust stekel in ogledal nimaš kam drugam dat ali drugače rešit, so pač tam kot pri vseh
- Potem imaš še touchpad in zraven nekaj gumbov
- Fak... na koncu pa še komande za radion pod naslonom za roko...

Se ti zdi to normalno? Meni ne. Pa da ne rečem da dizajnersko gumbi niso ravno skladni, kot da za vsako komandno plato dela druga firma.

Vozim Japonca in ti lahko napišem podoben seznam kaj je narobe z vsakim drugim Nemcem, pa ne bom, ker vem da bi se druge postavitve gumbov navadil v prvem tednu uporabe in je to čisti non isue.

Tisti ki niso dovzetni za najmanjšo spremembo, bodo pač drgnili tisto kar jim je bilo do sedaj dobro, tisti ki gledajo za UX so pa itak pripravljeni na več sprememb, ker drugače nebi pogledovali za hibridnim pogonom.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Tukaj ni pomebno kako je človek dovzeten za spremembe. Sam osebno že tudi mislim da bo naslenje vozilo plug in hibrid. Sploh če se bom odločil za sončno elektrarno....
Ampak tukaj govorimo o premium vozilu, kar bi Lexus naj bil, ampak to kar vidim od znotraj mi ne deluje premium. Edino pogled v prtljažni prostor kaže, da so zadeli premiumsko. Za poslovni kovček, prenosnik in kravato bo OK.

Ampak to je čisto moje subjektivno mnenje.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Res je subjektivno, če je zate napačna postavitev gumbov znak, da nekaj ni premium.

In če gledaš za vozilo, ki ga boš polnil na svojo sončno elektrarno Lexus to še dolgo ne bo, ker nima priključka. Poglej raje kaj kupuje darjan ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
- Bikovo rogovje? Čemu je to treba?
- Levo od volana, ena vrsta gumbov pod levim zračnikom
- Druga še ena vrsta malo bolj spodaj,
- Malo imam na sumu, da je še nekaj pod tem, lahko pa je ročka za predalček odpret ali haubo.
- Na volanu, niti nebi zgubljal besed
- Na ročkah za brisalce in smernike
- Klima knofi pod sredinskimi zračniki
- Pa še ena vrsta pod CD režo
- Pod gumbom za start-stop je še en, ne vem kera mu je funkcija, mogoče električna ročna
- Na levih vratih gumbi z napisom 1 2 3
- Ok teh za dvig spust stekel in ogledal nimaš kam drugam dat ali drugače rešit, so pač tam kot pri vseh
- Potem imaš še touchpad in zraven nekaj gumbov
- Fak... na koncu pa še komande za radion pod naslonom za roko...

Se ti zdi to normalno? Meni ne. Pa da ne rečem da dizajnersko gumbi niso ravno skladni, kot da za vsako komandno plato dela druga firma.

Ja, se mi zdi normalno. Tako pač je. Moja stara toyota ima precej podobno (če že ne enako) razporeditev kot ta Lexus. Čisto vse fajn na mestu kot mora biti in na dosegu roke. :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
No shit Sherlock...itak je vse na dosegu roke... Če ni v kuferamu, na zadnji klopi ali pa na sovoznikovi strani ;):p. Ampak ni to-to.