Lexus ES

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
768
113
... sploh pri avtu za 55k € kot je ES.

To da v Italijo neseš 20 l več slovenskega bencina je celih 6 € profita :eek: Če že loviš vsak cent veliko več narediš tako, da izračunaš točno za koliko moraš na pumpi v Italiji tankat, da prideš do Slovenije, ker vsak liter Italjanskega benza, ki ga uvoziš v Slo je čista izguba :D

Opažam pa da se veliko folka resnično boji tiste lučke za rezervo in taki, ki z 1/3 benza gredo na bencinsko se verjetno še najbolj pritožujejo nad majhnim tankom. Seveda če pa ne znajo izkoristit niti tistega kar jim daje. S Priusom sem naredil relacijo Medvode-Bologna-Medvode 780 km z 41 l dokaj hitre AC vožnje, naredil bi pa lahko še vsaj 50 km prez problema, pri 80 km bi pa obstal na cesti. Ne vem, morda je to samo moje veselje še iz študentskih let :p
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
glede na to, da imaš priusa, bi pa lahko vedel, da prius sploh nima lučke ... ;)

se pa tudi jaz podobno vozim, ko pade "range" na 0km, še nekje 30-50km vozim. je pa fora, da sem jaz ravno obratno - zakaj iti tankati, ko imaš še pol ali 1/3 tanka? :)
se pa ne gre toliko za šparanje, kot za praktičnost ... pač, osebno, kadar grem in sem v naletu, lahko furo tudi v šusu odpeljem (npr. kake nočne akcije iz Budimpešte v LJ, ko sem že parkrat odpeljal brez ustavljanja, tudi Stuttgart - LJ sem odpeljal brez ustavljanja (to je bila celo fura, kjer smo z Audi A4 štartali s polnim tankom iz LJ in naslednjič tankali šele na Voklem ob vračanju :) ) ... in je potem malo nerodno, ko moraš vmes tankati ... :p

p.s.: glede na lokacijo tanka in baterije, mislim, da pozicija baterije nima večjega vpliva na velikost tanka ... in tudi baterija sploh ni tako velika, da bi tako zelo vplivala na tank, da ta ne bi mogel biti cca. 10 litrov večji ...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Problem je ker je prebita psihološka meja 2 € za liter. Vsaj poleti je bla taka, ko sem tudi sam moral tankat na avtocesti.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
768
113
V Gen 3 Priusu morda ne, v večini novejših že od Aurisa naprej pa je baterija pod zadnjim sedežem, direkt nad tankom za gorivo. V preteklosti so Lexusi imeli baterijo kar v limuzinskem prtljažniku, kar je bilo zelo nepraktično.

Tako je imel prejšnji ES 300h (2013), ki je bil naprodaj samo v US:
Lexus-ES_300h-2013-1600-2b.jpg


Nekateri modeli so imeli pozicinirano bolje nekateri slabše, to da je manjši tank in več prostora v prtljažniku je po mojem mnenju večji plus kot ga daje udobje večjega tanka.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
glede na to, da imaš priusa, bi pa lahko vedel, da prius sploh nima lučke ... ;)

se pa tudi jaz podobno vozim, ko pade "range" na 0km, še nekje 30-50km vozim. je pa fora, da sem jaz ravno obratno - zakaj iti tankati, ko imaš še pol ali 1/3 tanka? :)
se pa ne gre toliko za šparanje, kot za praktičnost ... pač, osebno, kadar grem in sem v naletu, lahko furo tudi v šusu odpeljem (npr. kake nočne akcije iz Budimpešte v LJ, ko sem že parkrat odpeljal brez ustavljanja, tudi Stuttgart - LJ sem odpeljal brez ustavljanja (to je bila celo fura, kjer smo z Audi A4 štartali s polnim tankom iz LJ in naslednjič tankali šele na Voklem ob vračanju :) ) ... in je potem malo nerodno, ko moraš vmes tankati ... :p

p.s.: glede na lokacijo tanka in baterije, mislim, da pozicija baterije nima večjega vpliva na velikost tanka ... in tudi baterija sploh ni tako velika, da bi tako zelo vplivala na tank, da ta ne bi mogel biti cca. 10 litrov večji ...

Ja to se lahko igraš, ko ti avto pije 5-7 litrov :) ko pa ti ob pritiskanju pije 15+, pa range začneš malo bolj resno jemat :p
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zdaj moramo samo se doreci kaj je vecja skrajnost (beri:absurd), sparanje centov pri tanku goriva ali voznja 1000 km "roadtripov" brez postankov. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

luka51

Guru
16. avg 2007
13.842
5.085
113
Hja nevem. Meni premalega. Marsikomu ogromnega :D
v bistvu je zlo podobno kot navadn prius glede placa če imaš sedeže čisto nazaj, samo da je višje vse skupaj. Če daš sedeže čisto naprej dobiš ene 20cm, Če pa še 6. in 7. sedež ven odšraufaš pa še ene 25cm globine. V glavnem je razlika v placu v drugi vrsti.
Če ti kaj pove to: ko podreš sedeže in imaš sprednjega čisto nazaj gre not 183cm skija pa še par cm ostane do sedeža.
Drugače pa 4 članska familija za normano uporabo ima dovolj placa brez problemov.
Jaz sem 6. in 7. sedež ven vrgo, zadnje za 10cm naprej pa smo meli za 14 dni dovolj. Je bil zraven standardne prtlage še sup, voziček (ne marela), pognjavček, skiro, ena potovalka za srf robo. in je bilo bolj ali majn v višini vzglavnikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Zanima me statistika, koliko ljudi se ubije pri nesrečah nastalih med 180 in 250, ter koliko med 50 in 100.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey