Lesena balkonska ograja

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
En tišlar me je nategnil (nic obicanjega) in mi prejšnje leto prodal dile iz bora (al ne vem cesa). Takrat nisem bil pozoren in sem dile lepo premazal. Seveda sem, po murphyju, porabil 5l ene norveške (danske?) najdražje barve in zaščite (za brunarce), ki sem jo dobil po vezah iz tujine, vse skupaj veselo prišraufal vendar mi sedaj še vedno "pušča" smola.

Obstaja kakšen premaz, da do jeseni vse skupaj še enkrat zbrusim in prelakiram na novo in se rešim smole ali naj spomladi kupim kaj drugega?

Kakšen, čigav les mora biti?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
juhu
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja jebat ga, iz lesa iglavcev ponavad smola ven udarja. Itak ograjo barvaš na par let, pa takrat še to saniraš.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Smolo boš težko ustavil. Drugače imamo pri nas mecesnovo ograjo. Prebarvano pa s SIKKENS-om. Sta 2 sloja in sicer temelj ki je bolj gost ter lahko izbiraš nianso in končni ki je brezbarvni. S temeljem smo prebarvali 2x... cena 15€ za kg

Drugače ima Capcolor neke barvne premaze ki so kot med samo so barvni tako da se ne vidi letnic, če te zanima ime barve mi sporoči pa bom frenda vprašal ker mu fotr tam dela. Nevem pa kako se obnese z leti(to bom povedal čez par let ko vidim pri njegovem sosedu) če kaj razpoka.

Les.. hm.. jaz bom rekel da mecesen, ker bo zdržal veliko več let kot karkoli drugega. Je pa spet tukaj smola, ki pa je odvisna od kvalitete lesa(1 klasa brez smolik...). Moram reči da nas doma ne moti oz. odvisno od deske(spet kvaliteta) nekatere malo spustijo nekatere nič. Je pa fajn da spodaj močno zaliješ z barvo.