Lesen rastlinjak

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Mah samo steklo se najbrž ne toliko (ajd ni zastonj) ampak da pa to nekdo zrise in skupaj profile "zloži" pa bo dražje kot steklo.
Koliko je že termopan? 30 40€/m2?
Najbrž bo kar celo plačo dal za tole
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Mah samo steklo se najbrž ne toliko (ajd ni zastonj) ampak da pa to nekdo zrise in skupaj profile "zloži" pa bo dražje kot steklo.
Koliko je že termopan? 30 40€/m2?
Najbrž bo kar celo plačo dal za tole
To so malo večje površine posameznih stekel, kar pomeni da so tudi debelejša stekla. Cena pa je potem tudi že 100eur/m2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Takole izgleda moj rastlinjak. Samogradnja, načrt iz glave. Velikost 4x3m, narejen iz macesna. Sidran s 6 vijaki dolžine 50 cm v zemljo, oblečen v polikarbonat. Cene ne vem, ker je bil les bolj zastonj (razen ladijskega poda okoli). Vse stene so montažne, da se lahko čez poletje odstranijo. Lani sem pustil stene le na južni strani in zahodni strani (od kjer večinoma prihajajo nevihte in veter), pa je bilo čisto fajn.
 

Priponke

  • rastlinjak.png
    rastlinjak.png
    53,1 KB · Ogledi: 363
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Kaj pa rastlinjak iz knauf profilov? Predvsem zaradi večje trajnosti in dokaj enostavnega spajanja ter tudi cene. Tu in tam bi si pomagal z lesom za kako ojačitev. Sem kaj spregledal pri teh profilih (kakšno slabost), glede na to, da praktično nikjer na netu ne najdem takih konstrukcij?
Oblika pa v tem stilu.
 
Nazadnje urejeno:

Fedex

Zelenc'
4. maj 2018
14
1
3
Postavlja se mi tudi vprašanje, koliko so profili zaščiteni pred rjo, sicer bi spodnje profile, ki bodo najbolj v stiku z vlago, lahko dodatno zaščitil s kakim premazom. Drugače bi osnova ležala na betonski podlagi, kamor bi profile vijačil, kot sidranje.