lepljiva armatura

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Po 12ih letih so določeni plastični deli na armaturi postali lepljivi. Ker avta nebi rad menjal samo zaradi tega (pa tud noben novejši mi tako ne leži, kot obstoječi), iščem rešitev. Original novi deli ne pridejo v poštev, saj nebi rad zdeval bogatije za to. Rabljeni deli - ja, če bi vedel da so dosti mlajši, sicer sem čez kako leto na istem kot sedaj. Avto je Vito 639 l.2008.

Obstaja kaka kemikalija, s katero bi to lepljivo plastiko z lahkoto odstranil? So pa smotani komadi, ventilacijske mrežice itd.... Mogoče tudi kak "tuning kit" plastik, samo bi morala biti poleg cene tudi barva normalna (črna), ne pa kak karbon oz. bognedaj sijaj krom.


lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pošpricaj s silikon sprejem, nekaj časa bi moralo bit ok, pol pa spet na novo.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ok, hvala, bom probal. Predvidevam, da s tem ne smem špricati po celi armaturi in gumbih oz. jih moram zaščititi?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Komot po vsem, pol pa prebrišeš z mehko krpo da odstraniš viške. Če po steklu moraš edino pol dobro sčistit, da se ne paca - škodi pa nič.

Glih včeraj sem pošprical cel zunanji sprednji del avtodoma - se "tiffligerji" kar sperejo dol.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Kako je ratalo lepljivo - si armaturo 'vzdrževal' z sprejem?
Kakšen alkohol probaj. Zagotovo sloj od 'vzdrževanja'- Probaj tudi z navadno mokro! krpo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.872
8.894
113
EU
Na starem kolesu menjalna ročica "grip shift" od Shimanoja. Guma je postala tako lepjliva, da ni pomagal nobeden sprej. Preoblekel s skrčno bužirko.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sem pred leti imel probleme s Fiat Stilo in njegovo lepljivo plastiko. Ni se dalo nič ukrenit, pa smo probavali različne preparate. Sprej za armaturke je še poslabšal zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
vse te kao prijetne na otip plastike so krščen duš in postanejo lepljive.
Odv od vzdrževanja, vročine itd. ene prej ene kasneje. Eni majo to srečo, da avto prej prodajo drugi pač ne.
Zaj predn me napadete meni na mojem nadavtu se pa to ne nardi.

aja skoraj sem pozabil. Ko je enkrat v tej fazi topljenja/razpadanja nič ne pomaga razen mehanska odstranitev do zdravega in novo barvanje ali kaj podobnega. Ker to ni površinska umazanija ampak kemična sprememba v plastiki. najlažja varjanta je to kaj je Mcgiver napisal. Namažeš z nekim slikon sprejem ali kako drugo za armaturke mazat na bazi silikona.
 
Nazadnje urejeno: