Lenovo L340

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Moj leptop-u se dogaja da v vseh ukaznih vrsticah se same izpisujejo zvezdice vseh app-ih.
Kaj se je zgodilo,hvala za nasvet.
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Ja tipka x pri številčnici ne dela,dela težave,začasna rešitev sem našel z blokado tipke(pritisnena),trenutno dela kolikočasa botrajalo pa ne vem.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
poglej če ni kakšna smetka spodaj ali kaj podobnega.
se zgodi da so potem težave zaradi tega
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
vse to sem naredil pa nič boljše potrebnja bo menjava tipkovnica.Me pa zanima koliko časa lahko tako pustim da ne bi povzročil še dodatne škode?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
dodatne škode ne bi smelo biti zaradi okvarjene tipkovnice.
Ce se ne motim, je imel sodelavec kaksen teden nazaj podoben problem. Resil je pa tako, da je zacasno odklopil baterijo in je pomagalo. Potem je pa se nadgradil bios, mislim da je nekje na internetu opis te tezave. afaik ni slaba tipkovnica...

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Poklical sem na servis in pravijo da ni možno dobaviti originalno novo tipkovnico,predlagal mi je da kupim alternativo na spletu glede moje rešitve je dejal da ni m rečeno koliko časa bo trajala.
afaik ni slaba tipkovnica...je to ime tipkovnice za nakup?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Poklical sem na servis in pravijo da ni možno dobaviti originalno novo tipkovnico,predlagal mi je da kupim alternativo na spletu glede moje rešitve je dejal da ni m rečeno koliko časa bo trajala.
afaik ni slaba tipkovnica...je to ime tipkovnice za nakup?
Še enkrat, ne bi prej preveril, če popolni izklop pomaga (baterijo ven)??? Mi smo oživeli tudi podobnega lenovota in ni bila tipkovnica temveč napaka v biosu in je reset napajanja in potem še nadgradnja biosa odpravila to težavo.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Odklpop baterije sem naredil 2x (10s) nične pomagamorda bi moral za dalj časaodklopiti ,za nadgradnja biosa bi rabil kakšen posnetek kako to gre,ker tega nisem še delal. Iskal sem posodobitev na lenoivo strani in sploh ni podatka o tej matični plošči in verziji,bi pa prosil za pomoč.
Matična pl:LNVNB161216, vrzija:ATCN27WW - datum:15.4.2019
Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Danes ponovno odklopil baterijo za 5 minut in res deluje, vsaj trenutno,tudi taka dela kot zvezdica ,kar prej ni delala.Upam da tako ostane.zvečer mi je uspelo najti posodobitev BIOS-a (ATCN46WWW--01/20/2022) in ga prenesti v PC,čeprav z kar nekaj strahu da se ne bi kaj zafrknil.
Hvala za pomoč v upanju da je težava za v pozabo in nova izkušnja za mene in ostale na forumu.
Hvala
 
Nazadnje urejeno:

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Za Lenovo imaš Lenovo System Update program, kateri ti najde vse potrebno za tvoj model prenosnika, ... ali pa v MS Store vneseš Lenovo Vantage... pa tam preveriš posodobitve...

Drugač pa imajo že nekaj časa Lenovoti baterije skrite pod pokrovom ima imaš spet magično reset stikalo - majhna luknjica spodaj...., pa s tanko "iglo" resetiraš, da ne rabiš baterije odklapljat...

Lp,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Za Lenovo imaš Lenovo System Update program, kateri ti najde vse potrebno za tvoj model prenosnika, ... ali pa v MS Store vneseš Lenovo Vantage... pa tam preveriš posodobitve...

Drugač pa imajo že nekaj časa Lenovoti baterije skrite pod pokrovom ima imaš spet magično reset stikalo - majhna luknjica spodaj...., pa s tanko "iglo" resetiraš, da ne rabiš baterije odklapljat...

Lp,
Pri mojem modelu je mini luknjica za rest na levi strani,spodaj ni nič.Upam da bo sedaj delovalo.Vsaka inf. prav pride.
Hvala za pomoč
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Zdravo pojavlja se nova težava in ne vem kaj je to, mislil sem da je kaj z Windowsi narobe in sem jih ponovno naložil in za dva tedna je bilo dobro in se spat pojavlja ista napaka začenja se odpirati okna in ko ga zapreš se spet odpre prilagam dva posnetka . Ga toliko zabije da ne morem nič drugega storiti kot izklop v upravitelju naprave in izkupiti proces .Kaj še lahko naredim ,kakšen nasvet.
Hvala za pomoč

https://drive.google.com/file/d/1CFrqcQPEO6VQxe3xqTKo9DSBqegaCl0y/view?usp=drive_link

https://drive.google.com/file/d/1c9bP91hmaJRlaZn-4AOX3kE07ngUqayG/view?usp=drive_link
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Zdravo pojavlja se nova težava in ne vem kaj je to, mislil sem da je kaj z Windowsi narobe in sem jih ponovno naložil in za dva tedna je bilo dobro in se spat pojavlja ista napaka začenja se odpirati okna in ko ga zapreš se spet odpre prilagam dva posnetka . Ga toliko zabije da ne morem nič drugega storiti kot izklop v upravitelju naprave in izkupiti proces .Kaj še lahko naredim ,kakšen nasvet.
Hvala za pomoč

https://drive.google.com/file/d/1CFrqcQPEO6VQxe3xqTKo9DSBqegaCl0y/view?usp=drive_link

https://drive.google.com/file/d/1c9bP91hmaJRlaZn-4AOX3kE07ngUqayG/view?usp=drive_link
driverji za miško/touch pad?
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Težava se še naprej ponavlja,sedaj sem dobil novo obvesilo, ki pa ne vem kaj pomeni.Prosim za pomoč.
Lp
20230710_153533.jpg