Ledvični kamni ... again!

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jah, takle mamo.

Niti ni problem v tem, da bi dvomili v obstoj kamenčkov (sem pritrogal s seboj nekaj mesecev staro rentgensko sliko, kjer je en kamen še v sečevodu, dva majhna pa že v mehurju - če bi od takrat kamen 8mm polulal bi pa menda vedel, kajne??), problem je v tem da se jim rahlo jebe zate, v kolikor nisi ves krvav ali polomljen - gips je poceni. Pa še moje dohtarce ni bilo, sem moral k nadomestni....Dobr, kaj čmo.

Najbolš da jo res rajsnem v Klagenfurt po tele kapsulce. Ker bogovom v belem dokazovati da imam res težave in da nisem prišel tja samo zato ker imam pač preveč prostega časa se mi zdi malo
stupid-1.gif


Kako gre že tisto...pomagaj si sam in..
crazy1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Na tej tvoji spletni strani lepo piše

"Each country has its own Customs Policies. We try to keep up to date with these, but can not know every policy in every country. We recommend that you check with the Customs Authority in your own country to see that the goods you order will not be blocked by Customs. We describe the goods we are sending you on the Customs Declaration, which we stick on to the package for Customs to see."

Skratka - lahko imaš srečo, lahko pa ne.
Načeloma je lahko problem pri vseh zdravilih, ki se tu dobijo samo na recept.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Za EU ni carine in očitno tudi pregledov nobenih več.

Za druge države pa: ti lahko nekdo poznan npr. pošlje iz USA in gor napiše kaj drugega ali pa 'darilo'.
wink-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Za EU ni carine in očitno tudi pregledov nobenih več.

To pa ne drži kar tako po dolgem in počez.
smile-1.gif


Ampak za danes imam dovolj carine, ddvja, dobička, amortizacije, uvoza, izvoza... tako da mi je vseeno, ali mi boš verjela na besedo ali ne.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Po Njihovem nasvetu sem se včeraj zapeljal do najbližje apotHeke in si nabavil zalogo Rowatinex kuglic
cheer.gif
zdaj jih že pridno papam. Škodit baje ne more, poamaga pa lahko. 5* Oni itak dobijo, a jim zvezdic ne dvigne.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Za dobrim konjem se vedno praši.
wink-1.gif


(držim pesti, da ti pomaga - navodila v SLO imaš na netu).
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

"Lasersko" se je pojavilo, zato ker ni to en zvočnik, ki ga daš na trebuh, ampak gre za zelo ozko usmerjen snop ultrazvočnega valovanja. Ravno zaradi te podobnosti s svetlobnimi laserji je nastala skovanka "UZ laser". Načeloma obstaja tudi zvočni laser, vendar tu ne gre za to.

Uporablja se tudi izraz ESWL (Extracorporeal Shock Wave Lithotripsy).

Se pa postopek večinoma uporablja za kamne, ki so še v ledvicah, saj v sečevodih zadeva ni več tako učinkovita.

Preživel pred tremi leti pod "urgentno" Mislim da pa je že bil v sečevodu, ker so rekli da je bila velika nevrnost da bi ledvica odpovedala, ker seč ni odtekal.
Metoda je brez kakršenga koli rezanja, se vležeš na mizo, pod hrbeet ti dajo neko kovinsko "ploščo" katera kleple po tvojem krbtu (kjer imaš kamne) . Po nekaj minutah začne bolet (čeprav sem rekel da me ne bo, glede na to da sem bil na bolečine "navajen" ti dajo "mal" analgetika (infuzija) in uživaš še nekaj minut. V nekaj dneh "odtočiš" pesek.

Čakalne dobe - nimam pojm. Kot rečeno jaz sem bil okotobra 2003 urgentno , aprila 2004 pa žolčni po rednem postopku (9 mesecev čakanja) Pri žolčnem pa se reže (laparoskopsko)
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
shocked-1.gif


Koliko časa si imel zaprt odtok? Baje da v 16 urah še ne nastane nobena škoda, rad bi pa videl tistega ki bi teh 16 ur zdržal
bonk.gif


Mene si podajajo sem ter tja, izvidi so bolj ali manj v redu, za razbijanje ni razloga kao...kva vem kaj bo.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
No zdaj sem zvedel za izvid krvi, kalija imam premalo, praktično ga skoraj nimam
confused-1.gif
kaj ima to veze?

Itak pa vzrok bolečin in bolezni najbolje odkrije - obdukcija
crazy1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
shocked-1.gif


Koliko časa si imel zaprt odtok? Baje da v 16 urah še ne nastane nobena škoda, rad bi pa videl tistega ki bi teh 16 ur zdržal
bonk.gif


Mene si podajajo sem ter tja, izvidi so bolj ali manj v redu, za razbijanje ni razloga kao...kva vem kaj bo.

Ah to dvoje je bil samo stranski produkt "zdrave bolnišnične prehrane"
rolleyes-1.gif

Mi nihče noče - ne zna povedat, kaj je na moj "trebuh" tako vplivalo v enem letu. Iz popolnoma zdravega, v totalno sesutega.
stupid-1.gif

Mene so ledvični začeli motiti, ko sem "shodil"(po enem letu ležanja). Takrat so se očitno začel kotalit po sečevodu in kako je tisto bolelo (pa sem prej kar nekaj "bolečin" prestal!!) tega ne privoščim nikomur.
Ker me v zadnjih časih spet pogosto šravfa in ker je "drek" precej nenormalen, bom spet probal sfehtat kako UZ napotnico. Pa da vidim če se spet kaj kuha v mojem vampu.

Zaprt odtok: tega podatka nisem slišal, tako da o tem ne vem ničesar. Se pa spomnim, ko so mi rtg slikali "ledvice", da je urolog rekel, da je kar nujno in da jih bodo v nekaj dneh drobili. Se ne spomnim več natančno, ker je tega že 4leta, bi moral mal papirje pogledat.
Žolč so mi pa čez pol leta odstranili.
Kaj bo pa z mojimi zamaščenimi jetri, hemnagionom na njih... pa še ne vem. Rad bi spet kak UZ naredil
rolleyes-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja pa pejd samoplačniško na UZ, saj ni neka strašna vsota. Pa še mal napitnine, da se dohtarca še bolj potrudi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sem razmišljal da bi se dodatno zavaroval za krajše čakalne vrste.
Samo če država tako razmišlja, da raje bolniško plačuje kot da bi me operirala, ne mislim jaz zato dodatno plačevat.

Slovensko zdravstvo je totalno v k.u.r.c.u.