LED svetilka 6PL

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Zdravo!

Kupujem žepno LED svetilko. Dokončno izbran produkt je:

6PL_large.jpg


Preden prehitro (kot že parkrat do sedaj) zadevo naročim iz USA, me zanima, ali se to dobi v SLO oz. na kakšni evropski štacuni (ne na ebayu:).
Ima kdo izkušnje s tipom baterij, ki je 123A?

LPM;
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če si res dokončno odločen, potem ignoriraj tole.


Drugače pa, zakaj ne naglavne svetilke? Po potrebi se lahko uporablja tudi kot ročna (za nahitro kam posvetit), ko pa se gre za aktivnosti v naravi, so proste roke neprecenljiva pridobitev.

Sam imam Tikko XP in ne bi mogel biti bolj zadovoljen. Vodotesna, AAA baterije, ena močna dioda. Seveda ne izgleda tako fancy kot tole, ampak spet vprašanje, za kaj boš uporabljal zadevo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Se strinjam, če obstaja možnost, da boš kdaj rabil proste roke, priporočam naglavno
zmaga.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
85 $+ shipp.+ SI davek, upam, da ne še carina. Tko, da okol 100 dolarjev.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik matt pravi:
85 $+ shipp.+ SI davek, upam, da ne še carina. Tko, da okol 100 dolarjev.

mislim da so fantje nazadnje to narocali iz bosne (ameriska vojaska baza). preveri pri kaksnem ki je v SV in veliko hodi po tujini ....
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Vse lepo in prav ampak tole ni vredno 100$, jaz sem kupil "ponaredek" take svetilke kot je v videu, sveti kot šus (direktno primerljivo z originalom - preverjeno) in preizkušeno vodotesno. Uporablja sicer navadne AAA baterije.

Zanjo pa sem plačal cela 2 (dva!!) eura v eni noname trgovini/trafiki (je pa res da ljubljanski kitajci prodajajo neprimerno slabše ponaredke, ki niso vredni pol k. tudi za 15eur)
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Vse lepo in prav ampak tole ni vredno 100$, jaz sem kupil "ponaredek" take svetilke kot je v videu, sveti kot šus (direktno primerljivo z originalom - preverjeno) in preizkušeno vodotesno. Uporablja sicer navadne AAA baterije.

Zanjo pa sem plačal cela 2 (dva!!) eura v eni noname trgovini/trafiki (je pa res da ljubljanski kitajci prodajajo neprimerno slabše ponaredke, ki niso vredni pol k. tudi za 15eur)

sicer ne vem kaj si kupil ti, ampak takale surefire ima podoben svetlobni snop kot maglite, klasicna, taka kot jo imajo varnostniki, ta debele baterije dolzina 20-30 cm .....
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik matt pravi:
85 $+ shipp.+ SI davek, upam, da ne še carina. Tko, da okol 100 dolarjev.

Halo model 100 dolarjev,kaj je tebi?
Accu maglitka tavelika ki ti naredi dan te stane vrjetno nekaj cez 100eur vsaj vcasih je tolk stala.
Tole k si ti pokazal je isto kot tiste naglavne svetilke,samo da tiste stanejo do 30eur.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
jep, smo primerjali z maglite in z originalno surefire.

zdej me pa res zanima kaj si kupil za par eurov. ker tisto surefire sem hotel vzet tudi sam, pa me je cena odvrnila od nakupa. ampak ce bi slo pa za drobiz ...... imas kaksno slikco?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kar sem doslej sprobal luči takih in ovakvih, moram reči, da za več denarja je več svetlobe. Recimo Maglitka proti nekim čušimuši lučkam hudo zmaga, ponaredki pa so vredni največ toliko kot stanejo. Niso vse diode (žarnice) enako močne, tudi če enako zgleda. Nekje je treba prišparat, če je ponaredek.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
A niso 123A baterije za fotoaparate in zelo drage (10EUR)?

lp
Tako je. Edin pri ceni si mal preteral, ena je namreč okol 5€.
@ tema: Zdaj, odvisno zakaj luč rabiš. Naglavne so super za okol hodit in kaj delat v slabi vidljivosti, dočim domet je slab, ravno tako svetloba. Pač, glih tolk, da se na korenini ne spotakneš. Obstajajo pa ročne, skor takele s slike, za 10€ v Bauhausu, vse sorte modeli, 3xAAA baterija, z lečo, ena tri, pet, sedem ledic (različni modeli, različno število ledic), res naredi dan. Jaz sem eno ubodel, tako, da se sprednji del izvleče in sveti potem še s strani okoli - fajn za po cesti hodit, namesto kresničke, pa še pod nogami ti sveti. Proizvajalca se pa ne spomnim, sem pakungo že proč vrgel, je pa neki SpaceBeam al nekaj takega. V glavnem, fajn stvar. Preden denar vržeš skoz okn, pojdi pogledat. Stane te nič, lahko pa veliko prihraniš.
zmaga.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Morda samo ena pripomba.


Naglavne so se že tudi izkobacale iz plenic.

PEttikkaXP.jpg


Načeloma je gladko steklo pred LEDico in stvar mirno sveti 20-30m daleč v precej ozkem snopu. V ohišju pa je skrito še razpršilno steklo, ki snop razprši in omogoča bolj normalno hojo in opravila, kjer rabiš pokrit večji zorni kot.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Tale je res dobra.
cheer.gif

Jaz imam prejšnjo generacijo Pecla s tremi ledicami in mi je prišla zelo prav, ko sem eno brunarico opremljal z alternativnimi viri napajanja (vetrnica+sončne celice) in je blo precej tma znotraj. Zlata vredno za na blizu, a na >3m je blo že prešvoh.
Tole je videti precej zmogljivejše.
Cena?