LED kot osvetlitev prostora

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
To je pa drugo, če se greš hobi program. Jaz sem rekel, da se enkrat živi in se izkašljal.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik ivi pravi:
Evo ker obljuba dela dolg poročam
cool-1.gif


Tebi in vse somišljenikom; ali vam je res všeč tako hladna svetloba?
Sori, tole izgleda ko na wcjih v šoping cventrih ali pa v klavnicah...

Meni je bela svetloba bistveno boljša kot rumena.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Nekako velja, da se nevtralno in topla bela uporabljata za bivalne prostore, medtem ko hladna bela za delovne prostore. Jaz se tega načeloma držim, preference posameznika so pa čisto druga zgodba.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Kupujem LED trak za pod kuhinjske elemente, rabim cca. 4 metre. Najraje bi vzel varianto v "silikonskem" oz podobnem ohišju, oz. zadnja varianta v profilu. Mora svetiti močno, RGB variante me ne zanimajo. Kje vzeti, kakšen pameten nasvet oz. link?
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Kupujem LED trak za pod kuhinjske elemente, rabim cca. 4 metre. Najraje bi vzel varianto v "silikonskem" oz podobnem ohišju, oz. zadnja varianta v profilu. Mora svetiti močno, RGB variante me ne zanimajo. Kje vzeti, kakšen pameten nasvet oz. link?

nabavi tole

led trak
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.288
-8.466
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Kupujem LED trak za pod kuhinjske elemente, rabim cca. 4 metre. Najraje bi vzel varianto v "silikonskem" oz podobnem ohišju, oz. zadnja varianta v profilu. Mora svetiti močno, RGB variante me ne zanimajo. Kje vzeti, kakšen pameten nasvet oz. link?

nabavi tole

led trak
In obvezno imej zadevo priklopljeno na malo manj kot 12V(no, ponavadi je itak dovolj že dolga priključna žica, ki ima soliden padec napetosti). Zaradi silikona se slabše odvaja toplota in se LEDice počasi skuhajo, če delujejo na polni moči.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Evo glihkar zbidal, zdaj pa še rabim primeren napajalnik. Katere moči naj iščem?