Le kaj se spet dogaja v ozadju - dobili smo še enega sodno nedolžnega

patriot

Sloven´c
22. jul 2007
25.378
358
83
180 m.n.v.
Pa dobro, Rupnik je bil obsojen po vseh takrat veljavnih zakonih, kaj vam tu ni jasno?

Kazenski zakonik kraljevine Jugoslavije, 105. člen:
1. Državljan Kraljevine Jugoslavije, ki sprejme med vojno zoper kraljevino ali njene zaveznike službo v sovražni vojski ali ostane v njej še nadalje, dasi k temu ni bil prisiljen, se kaznuje z robijo do 15 let.
2. Če se tak državljan udeleži tudi same vojne kot borec se kaznuje s smrtjo ali dosmrtno robijo .

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
2.103
717
113
aha ok, samo da vemo kako razmišljaš.

vsi zločini so dovoljeni dokler potem tudi zmagaš vojno. ok got it, tenx vily the nevtralni. :zmaga:
Taka so dejstva, ni to moje razmišljanje.

Če bi bilo po moje ne bi blo sploh potrebno vojn in zločinov, če pa že bi moral biti sankcionirani ne glede na stran.
Ampak glede na pisanje in izkazovanje nekaterih tu na forumu, bi prej rekel, da imajo z takim ravnanjem težavo desni in kler, ki se nikakor nočejo sprijaznit z dejstvi, pa zato na vsak način hočejo potvoriti zgodovino oziroma jo spisat po svoje.

Fonzl

Guru
5. sep 2007
3.693
805
113
Pa dobro, Rupnik je bil obsojen po vseh takrat veljavnih zakonih, kaj vam tu ni jasno?

Kazenski zakonik kraljevine Jugoslavije, 105. člen:
1. Državljan Kraljevine Jugoslavije, ki sprejme med vojno zoper kraljevino ali njene zaveznike službo v sovražni vojski ali ostane v njej še nadalje, dasi k temu ni bil prisiljen, se kaznuje z robijo do 15 let.
2. Če se tak državljan udeleži tudi same vojne kot borec se kaznuje s smrtjo ali dosmrtno robijo .
Vojne zoper kraljevino je bilo konec 17. aprila 41 … :p

Rambo013

Fizikalc
30. jan 2010
1.306
92
48
Vipavska dolina
Ksz

Medtem ko se boste (in ostali) kregali zaradi tega bo zastarala kakšna druga zadeva. Mislim da bi morali počistit vse sranje kar ga imajo, eni in drugi ter enkrat za vselej nehat vlačit take zadeve nazaj. OK bila je vojna, več ali manj vsak zmagovalec "počisti" na primeren ali neprimeren način s poraženci. Ob tistih "počisti" še take ki se zamerijo nekomu ki je na določeni strani, žal tako je bilo in bo. Tudi kakšen narodni heroj je šel na način kateri ne bi smel, ampak nekomu se je zameril in to je bilo to. Da pa ti opravičuješ nekoga ki je sodeloval z okupatorjem ( me ne zanima če je "branil dom" ) Nemci so bili okupator, on je sodeloval z njimi, tu ni nobenega opravičila. A mislite da bodo norvežani oprostili Quislinga?

• Všeč mi je
Reactions: nacek and boc

boc

Majstr
1. avg 2007
1.822
188
63
Obstaja kaksen podoben primeru iz tujine - Evrope (Z in V) ?

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
2.115
1.656
113
Kako prozorno :zavijazocmi: .
Edini namen te sodbe je še močnejša delitev naroda na NAŠE™ in naci-fašiste.
Prepričevanje naroda, da je pri nas še vedno prisoten "naci-fašizem" tudi v sodni veji oblasti:zavijazocmi::valjamse: in se moramo dodatno močno angažirati in strniti vrste v boju proti temu zlu, ter nastaviti prave sodnike, ki bodo res sodili "v imenu ljudstva".
Skratka, to je polaganje temeljev za razširitev pojma "sovražnega govora" (vse kar bo desno od čegevare) in zaostrovanje "terorja", pranja možganov z rdečo zvezdo itd...
...nič posebej dobrega torej.
:zavijazocmi:

• Všeč mi je
Reactions: MrDaco

BLABLABLA

Majstr
28. sep 2007
1.346
102
63
Kako prozorno :zavijazocmi: .
Edini namen te sodbe je še močnejša delitev naroda na NAŠE™ in naci-fašiste.
Prepričevanje naroda, da je pri nas še vedno prisoten "naci-fašizem" tudi v sodni veji oblasti:zavijazocmi::valjamse: in se moramo dodatno močno angažirati in strniti vrste v boju proti temu zlu, ter nastaviti prave sodnike, ki bodo res sodili "v imenu ljudstva".
Skratka, to je polaganje temeljev za razširitev pojma "sovražnega govora" (vse kar bo desno od čegevare) in zaostrovanje "terorja", pranja možganov z rdečo zvezdo itd...
...nič posebej dobrega torej.
:zavijazocmi:
Tole priporočam v branje.

iz zaprašenega arhiva: Ignacij Hren: Moja srečanja z generalom Rupnikom

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.025
1.726
113
Zadeva več kot očitno smrdi. Nihče, ne z desnice ne z levice ni zahteval ponovne obravnave tega procesa, v bistvu sploh ne vem da bi zadnje čase kdo sploh kaj omenjal generala Rupnika. Očitno pa je nekdo (Črnčeč?) prsodil da bi bilo fajn da se malo "zgostijo vrste" in kaj je lepšega malo navideznega prebujanja fašizma.