LC-POWER adapter - 100% obremenitev CPU

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Zadeva je sledeča...

Originalni HP adapter za HP 8730w se je "odločil", da me bo začel zajebavati, natančneje - da se bo izklopil, ko se mu bo sprdnilo. Seveda se v tistem trenutku začne comp napajati iz baterije.
Ker so težave s HP adapterjem stalne, sem kupil univerzalni adapter z nastavki za posamezne modele prenosnikov.

Karakteristike:

Zadeva je sledeča...

Originalni HP adapter za HP 8730w se je "odločil", da me bo začel zajebavati, natančneje - da se bo izklopil, ko se mu bo sprdnilo. Seveda se v tistem trenutku začne comp napajati iz baterije.
Ker so težave s HP adapterjem stalne, sem kupil univerzalni adapter z nastavki za posamezne modele prenosnikov.

Karakteristike:

- originalni (HP) adapter:

WIDE RANGE INPUT:
100-240V, 2A(2A), 50-60Hz
OUTPUT:
18,5V (18,5V), 6,5A(6,5A)
// max. 120W

LC-POWER AC Adapter:

Model:LC120NB, max. 120W
Input: 100-240V, 2,0A, 50-60Hz
Output: 19V, 6,32A

Sedaj pa me zanima, kaj naj bi po priklopu univerzalnega adapterja na štrom in comp vplivalo na to, da po priklopu v nekaj sekundah comp obremenitev procesorja nabije na 100%? Ko je na 100%, je praktično neodziven...

Lp in hvala za pomoč.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kako pa veš, da je težava v napajalniku? Meni izgleda kot napaka v samem laptopu. Poleg tega pa nadomestni adapterji s enako napetostjo / močjo čisto poceni na ebayu. Sicer ni veliko razlike, pa vseeno.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Saj ravno to je čudno. Če primerjaš podatke, ki sem jih navedel,ni velike razlike.
Nisem siguren, da je težava v napajalniku, bolj predvidevam. Ko se comp napaja iz baterije, deluje normalno. Sicer se vklopi zatemnitev zaslona, ampak to je zaradi tako nastavljenega varčevanja z energijo.
HP adapter se pa enkrat izklopi po nekaj sekundah, naslednjič po eni uri, tretjič po 10 minutah...ne vem, kaj naj si mislim.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Lahko probaš napajalnik na drugem laptopu (in obratno, drug napajalnik na tvojem) ?
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
OFF TOPIC: Kabel, ki gre od originalnega adapterja do laptopa je OK? glede na obnašanje bi sklepal, da imaš kabel nekje grdo zmečkan in prihaja ob pravilnem položaju do kratkega stika (zaščita izklopi napajanje), oz. do izgubljanja stika. Je pa res da je to težko preveriti, brez da bi odprl adapter.

Druga možnost, ki jo vidim, je problem konektorja za polnjenje na matični plošči. Poskusi v trenutku, ko se napajalnik ugasne, premakniti polnilni konektor levo-desno oz premakni kabel do usmernika.

Za tvoje vprašanje v zvezi z nadomestnim (LC-Power) napajalnikom in obnašanjem laptopa pa ne vidim neke logične povezave. (0,5V) višja napetost ne bi smela imeti takega vpliva, razen, če regulacijska vezja na matični plošči ne opravljajo svoje naloge kot je treba (previsoka napetost na CPU oz. RAM modulih). Dvig napetosti na CPU bi lahko privedel do nestabilnosti sistema.