Laptop za solarja do 500€

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
S tem da takšnega diska ne moreš direktno priklopiti na računalnik in moraš kupiti ustrezno ohišje oz. konverter na USB, kar je še dodatnih par 10€.
Ohišje stane par EUR.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ohišje stane par EUR.
Neuporabno za M.2 PCIe SSD iz prenosnika o katerem je govora. Pa tudi sicer uporabno, če dejansko rabiš zunanji SSD.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Kako pa se kaj obnese ta serija Acerjev zadnje čase? Sem imel pred leti enega Aspire, točne oznake se ne spomnim več, in bil hudo razočaran (prvo zaradi je*ivetrovskega servisa v času garancije, drugo pa zaradi tega, ker je dokončno crknil takoj po garanciji), zato imam še vedno odpor do Acerja. Bo pa v kratkem treba po 11ih letih zamenjat "zmatranega" HP-jčka (je točno tak: link), tako da iščem pametno zamenjavo zanj.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije

Res nič ekstremno posebnega, ampak nikakor ni slabo. Pa še cena je zelo dostopna. Uporaba: recimo za učence. Ne vem, kaj bi osnovnošolec več rabil za delo na daljavo?? Da o nižjih razredih, o učencih od 1. - 5. razreda sploh ne razpravljam.

Je pa zanimivo, da je samo 1 leto garancije. A ni v EU 2 leti, a so to izjeme? A to velja samo za izdelke, proizvedene v EU?
(ja, ne da se mi brskat po spletu, mogoče kdo ve "na pamet").
Hvala.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
andrej: v sloveniji "moramo" imeti 1 leto, proizvajalec pa lahko da tudi več. v evropi ni ravno (nujno) tako.
glede hoferja...14 in fulhd. ja, za zadevo, ki jo furaš cel dan naokoli. da jo imaš pa na mizi, pa nekako rata majhen...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Kaj ima kdo tukaj na Alter forumu kake veze pri dobavi prenosnikov? Da ima mogoče sam kako spletno trgovino?

Iščem Ryzen 4500, 8/512 z win, najraje Asus Vivobook ali Zenbook (letošnji model - kaj takega).. Nikjer jih ni za dobit.. Ima mogoče kdo kako zalogo in je google ne najde? Naj mi pošlje ZS.. ;)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Poglej si na geizhalsu, kako so šle cene gor in kakšna je dobavljivost, potem pa se zamisli o smiselnosti vprašanja. ;)

PS. brez zamere
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Kaj ima kdo tukaj na Alter forumu kake veze pri dobavi prenosnikov? Da ima mogoče sam kako spletno trgovino?

Iščem Ryzen 4500, 8/512 z win, najraje Asus Vivobook ali Zenbook (letošnji model - kaj takega).. Nikjer jih ni za dobit.. Ima mogoče kdo kako zalogo in je google ne najde? Naj mi pošlje ZS.. ;)
Tule imas nekaj ideapadov.
trgovec zanesljiv, sem kupil pri njemu 15are05

za ceno se pa pogovori. Ponavadi spusti.


drugace dvomim, da bos dobil kaj pred februarjem, marcem. Zaloge ni.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Hanzi, kakšne so torej izkušnje s Sparovim Lenovo prenosnikom po mesecu uporabe? Plusi, minusi? Še vedno velja, da se za podoben denar ne dobi kaj primerljivega, ali pač ne? Si 'cedilo' na kameri kakorkoli uspel odpraviti, ali je to največji minus? Kaj pa zaslon? Glasnost?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pošteno povedano, nisem bil pol ure na njem, toliko da sva tisto Windows in office instalacijo speljala čez na zacetku. Sedaj pa je poba "cele dneve" na njem.

Nisem noben ekspert za laptope, tako da ti težko podam mnenje.
Kolikor sem ga spremljal na videokonferencah, je zvok OK, slike sem se navadil, ali pa je mogoče zaradi drugačne svetlobe boljša.
Kaj pa jaz vem. Če kaj rabi, pridem pomagat, pokazat (če sem doma), sicer pa šolanje na daljavo kar uspešno sam dela. Edino.kar je, je pač treba preverjati če je naredil tisto kar mora.
Zaslon se mi zdi ok. Nimam pojma kako izgledajo danes drugi zasloni na laptopih.
Ga bom enkrat vzel mal pod prste, pa napišem kaj več.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Redna cena Lenovo V15 kot sem ga jaz kupil v Sparu za 400, je 600 v harveyu. V akciji kao za 530. Jaz vidim razliko samo v tem da je tu I3 jaz pa ryzen3 .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Hanzi, kakšne so torej izkušnje s Sparovim Lenovo prenosnikom po mesecu uporabe? Plusi, minusi? Še vedno velja, da se za podoben denar ne dobi kaj primerljivega, ali pač ne? Si 'cedilo' na kameri kakorkoli uspel odpraviti, ali je to največji minus? Kaj pa zaslon? Glasnost?
Mu je pa danes med tems konferenco freezno in ga nisem drugače prepričal kot z shutdown