Laptop za solarja do 500€

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kaj bi vi vzeli za osnovnosolca za solo na daljavo.
Sposobnosti igric niso pomembne.
Osebno imam dobro izkusnjo z medionom iz Hoferja, ker je ze 9 leto bp. Ampak ce gre se razredna stopnja na daljavo potem smo z enim dinozavrom pri dveh solarjih iz 2011 mrzli, sploh pa ce kaj zacne stekat.
Predvsem zato ker imam obcutek da bo predmetna stopnja precej pouka imela preko videokonference.
Kaj je best buy, oa recimo da bi zarad garancije (pa se cesa) nabavljal pri nas.
Spletna kamera je seveda nujna.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Tudi kaj pametnega z AMD Ryzen se dobi. Predvsem glej, da boš imel gor licenčne windowse, office 365 imajo sedaj, upam, že vse šole urejene zastonj za učence. Naša ta mlajša je dobila poleti od second option HP-ja z 256 GB ssd, 8 gb rama, 17" zaslon.... za malo čež 600 EUR.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Zaloge novih po ugodnih cenah spet hitro kopnijo, ker vsi iščejo. Dobijo se tudi ugodni obnovljeni, če ne rabiš ravno novega.

 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Kaj bi vi vzeli za osnovnosolca za solo na daljavo.
Sposobnosti igric niso pomembne.
Osebno imam dobro izkusnjo z medionom iz Hoferja, ker je ze 9 leto bp. Ampak ce gre se razredna stopnja na daljavo potem smo z enim dinozavrom pri dveh solarjih iz 2011 mrzli, sploh pa ce kaj zacne stekat.
Predvsem zato ker imam obcutek da bo predmetna stopnja precej pouka imela preko videokonference.
Kaj je best buy, oa recimo da bi zarad garancije (pa se cesa) nabavljal pri nas.
Spletna kamera je seveda nujna.
15,6“ velikost
kaj od tega pa je dobavljivo v Slo in za kak denar pa ne vem.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Za šolo ipd je dovolj z N4000 celeronom, ssd in 8 rama. To se pa dobi kar nekaj zadev, tudi pri kitajcih... Da bi pa sedajle dajal 600, 700 da bo i3 ali i5 notri je pa bv... ko bojo rabil kaj takega se bo že nabavilo.

Sam sem nabavil ta teden enga Chuwija. Zadeva dela presenetljivo hitro, word, net, maili, youtube (2k), filmi ipd. vse dela tekoče. Bonus pa je IPS zaslon, osvetljene slo tipke in magnezijevo ohišje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
preveč izbirajte le ne, ker bote brez, trgovci so spucali zaloge, dobavitelji pa tud nimajo več kaj dosti.

isto velja za spletne kamere :D
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Za šolo ipd je dovolj z N4000 celeronom, ssd in 8 rama. To se pa dobi kar nekaj zadev, tudi pri kitajcih... Da bi pa sedajle dajal 600, 700 da bo i3 ali i5 notri je pa bv... ko bojo rabil kaj takega se bo že nabavilo.

Sam sem nabavil ta teden enga Chuwija. Zadeva dela presenetljivo hitro, word, net, maili, youtube (2k), filmi ipd. vse dela tekoče. Bonus pa je IPS zaslon, osvetljene slo tipke in magnezijevo ohišje.
Tole lahko tudi jaz potrdim iz prve roke.
spila brez problema.
260 eur

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Za šolo ipd je dovolj z N4000 celeronom, ssd in 8 rama. To se pa dobi kar nekaj zadev, tudi pri kitajcih... Da bi pa sedajle dajal 600, 700 da bo i3 ali i5 notri je pa bv... ko bojo rabil kaj takega se bo že nabavilo.

Sam sem nabavil ta teden enga Chuwija. Zadeva dela presenetljivo hitro, word, net, maili, youtube (2k), filmi ipd. vse dela tekoče. Bonus pa je IPS zaslon, osvetljene slo tipke in magnezijevo ohišje.
Kje si nabavil tega chuwija.
Do sedaj je bil občasno v pogonu tvoj laptop in en podoben od Roberta, ampak tisto za videokonferenco pa ni več "primerno" in sedaj bi najbrž tudi jaz znižal budget na cca 300 evrov.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kje si nabavil tega chuwija.
Do sedaj je bil občasno v pogonu tvoj laptop in en podoben od Roberta, ampak tisto za videokonferenco pa ni več "primerno" in sedaj bi najbrž tudi jaz znižal budget na cca 300 evrov.

links.eu. Sam sem vzel LapBook Proja, samo vidim, da ga nimajo več...


tegale sem najprej hotel, pa je potem prevagalo magnezijevo ohišje, osvetljene tipke in overall občutek dražjega. Je pa bil 385.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
sej ni samo to razlog, razlog je nemčija in ostali veliki trgi, ki so naročili nekaj 10k laptopov....amdju pa ne štanca dovolj procov za laptope itd....pomanjkanje na hard.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113

Kerga kol od teh vzameš za 500 eur bo ok. Rabljena pro roba. Sam pazi, da ma webcam. Za zoom pa to.

Jutr pride za mojga mulca delovna postaja, sam on rab da dela gor autodesk Inventor. Bil je cca 800 EUR. Jest mam probooka g2, pa šiba vse brez težav. Na linku je tak cca 400 pa neki EUR. Sporočim v kakšnem stanju pride zbook.
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Moja (1. letnik) dela normalno na Bmax Y11, celeron 4100, 8gb ram, 256ssd, touch, kamera, videokonference in ostalo laufajo normalno. Cena je pod 300 EUR, za praktično isto ceno se dobi y13 model enakih performans, edino mislim da ima še osvetljeno tipkovnico, velik USB vtič in pol kilce več. Tale Teclast F6 plus je pa 14colska verzija podobne notranjosti. Mislim da se da EU lager dobit te reči, samo dober teden pa traja da pride.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Za šolo ipd je dovolj z N4000 celeronom, ssd in 8 rama. To se pa dobi kar nekaj zadev, tudi pri kitajcih... Da bi pa sedajle dajal 600, 700 da bo i3 ali i5 notri je pa bv... ko bojo rabil kaj takega se bo že nabavilo.

Sam sem nabavil ta teden enga Chuwija. Zadeva dela presenetljivo hitro, word, net, maili, youtube (2k), filmi ipd. vse dela tekoče. Bonus pa je IPS zaslon, osvetljene slo tipke in magnezijevo ohišje.
Mors pa res res sovrazit svojga otroka, da mu kupis taksnega atoma.

Drgac pa, nekaj z ryzen3 ali 5 (najbolje 4000 serija) bo dost ok izbira za years to come. Ce seveda kaj najdes.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Se strinjam... nima veze s sovraženjem otroka (najbrž ga nimaš). N4100 ima vrsto prednosti, glavna je cena, takoj za njim pa pasivno hlajenje (ne rabi ventilatorja, z SSDjem je mašina popolnoma tiha)... ga uporabljam za potovanja tudi sam, za pisarniško rabo je povsem dovolj, za šolo pa tudi. Če imaš dva otroka lahko za 600 EUR dobiš 2 čisto zadovoljiva notebooka, kar je bolje kot enega za 600, pa da si ga poskušata deliti.