Laptop za Nečakinjo

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Vse to jaz vem. Tasca ma acerja za 350eur in prekleto dobro vem, da tu moras imeti zivce. In cas. Ram se zafila instantno. Ko pa priklopis kak telefon ali napravi in prek updatea usce gonilnike, pa ga lahko kar pustis, ker ce zelis hkrati kaj delas, fases zivcnega.

In se strinjam. Tudi moj acer je stal pred 10 leti malo cez jurja. Pa je delal do lani. Se zdaj dela, a je bil cas za upgrade. Pa sem spet dal cez jurja zanj in upam, da bo zdrzal vsaj pol toliko kot acer.

Ampak budget je osebna stvar in ce odpiralec teme pravi 300 in se ponovi pozneje, da 900 ni sans, potem naj bo tako. Verjamem, da vsi niti nimajo 900eur za spusiti na laptopu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
300 je res nekoliko nizka cena, za dobrih 400 je pa že kej uporabnega. iskanje sem omejil na i3, full HD in SSD

https://www.mimovrste.com/prenosniki?p[TYPE_OF_SAVING_MEDIA][]=ssd&p[RESOLUTION][]=1920 x 1080&p-min=200&p-max=470&p[PROCESSOR][]=intel core i3

Za primerjavo. Za post je napisan na cca 8 let starem acerju. Upgradan samo SSD Crucial M500 240 GB. Dobenih lagov pri updatih, za pisarniško uporabo vse dela kot prvi dan IMG_2862.JPG, tudi z chromom in zavihki ni problemov. Edino ne poganja UHD video in novejših iger. tako da za cca 400 za I3, 4 GB in SSD, Full HD je pa samo plus. Za študentko vrh glave
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: philips

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Smo nabavil HP-ja celeronov procesor dvojedernik, čisto ok. Treba je razumeti da to je podpovprečni uporabnik Cena novega je bila 280 eur, dve leti garancije

Prišel je z licenčnimi Windowsi, namestil sem ji še Office 2019 (navodila kako v priponki) + aplikacije z ninite. 2 dni ga ima, pogledala je kup filmov, obrnila cel FB in yourtube...mrežni disk ima 1 tb z filmi glasbo... full srečna

za enkrat sami pozitivni elementi glede na nezahtevnost uporabnika. če pa ta ne bo ok, imamo pa pisalni stroj nekje na podstrešju, ali pa si lahko najde službo prek študenta in pri špara za 1000 eur laptopa. Stric "ni enako" banka

Sem opazil pa nabija proc na 100%, ampak da bi bil neuporaben, pa se ne strinjam.
Jaz imam i7 6800 K procesor pa ne morem rečt da ravno izgubljam živce, pa sem res navajen na odzivnost.
Razumem da ne moreš igrati battlefield 5 na 4k ampak za osnovo je zadovoljiv oz dober.
Do cilja te pripelje CLio 1.2 16v ali pa Buggati Chiron
 

Priponke

  • office 2019.txt
    1,1 KB · Ogledi: 287