Lahko poletno kosilce:)

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Včeraj mi je spet zapasalo nekaj lahkega za kosilo in takoj je blo treba u štacuno. Odločil sem se za rostbeef. U šparu na Jesenicama mamo hvala bogu takega mesarja, ki zadeve obvlada in ma tovrstne kose mesa shranjene tako kot je treba in seveda pravilno uležane, medtem ko merkatorjeva mesarija ni vredna pol pichke tople vode. Odbil mi je dva steaka, tako ene 2 cm debela, ene 30 dek po komadu. Kupil sem še taskravžlano solato in to je blo to:) Steake sem samo malo popopral in zabrisal na vroče ponev z malenkost olivnega oljčka in pekel po tri 4 minute na vsaki strani. Tako sta bla steaka notri še taka lepa rožnata. Po pečenju sem jih odstavil z špurgeta in posolil po obeh straneh in pustil počivat kako minutko, ravno toliko, da sem pripravil solato. Ta je bila deležna malo olja, soli in balzamičnega kisa, potem pa je romala na veeeelik krožnik. Na vrh solate sem natanko narezal steak in vseskupaj posul s parmezanom. Voila, to je to:)
 
Nazadnje urejeno:

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Mnjam.

Nekaj podobnega jaz naredim s piščancem, s tem da je pečen na žaru.


Edit: typo
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Probaj tkole na solatko, s še neki rukolce, dat recmo zadevo iz voka. Poleg mesa, še malenkost bučk, narezano čebulco...:)tud dobr
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
a vi ljubljancani ne znate brez pomanjsevalnic govoriti?
stupid-1.gif


iz tega razloga sva z zeno nehala hoditi v, sicer dobre, restavracije v ljubljani in okolici. prinesem menijček? še malo solatke? boste malo vinčka?
bonk.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
mater sem se nasmejal, jaz pa tega nisem opazil po gostilnah....
17758-icon_confused.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
a vi ljubljancani ne znate brez pomanjsevalnic govoriti?
stupid-1.gif


iz tega razloga sva z zeno nehala hoditi v, sicer dobre, restavracije v ljubljani in okolici. prinesem menijček? še malo solatke? boste malo vinčka?
bonk.gif

Če pogledaš pri @feliciti, ji piše, da je iz Gorenjske. Torej je meni popolnoma logično, jasno, da uporablja pomanjševalnice.
smile-1.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
a vi ljubljancani ne znate brez pomanjsevalnic govoriti?
stupid-1.gif


iz tega razloga sva z zeno nehala hoditi v, sicer dobre, restavracije v ljubljani in okolici. prinesem menijček? še malo solatke? boste malo vinčka?
bonk.gif

hysterical-1.gif