La Subida Italija?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Zdravo! Ker grema maja v Goriška brda na nekajdnevni oddih nama je padla v oko restavracija ki ima michelinovo zvezdico in sicer La Subida, ki jo vodi naša družina Sirk http://www.lasubida.it/lasubida/slo/index.php

Pa me zanima ali je že kdo bil? Gledam ravno, veliki degustacijski meni 60€, se mi zdi DOKAJ fer cena glede na to da je restavracija kao "nešto"... če odsvetujete pa povejte kam it v tistih koncih na nekaj posebnega?

Hvala in LP
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
V tistih koncih je kar nekaj top turističnih kmetij in restavracij. Subido vsekakor priporočam, čeprav je že kar nekaj časa kar sem bil tam, a po mojih izkušnjah tam kvaliteta ne pada. Drugače bi priporočil še te tam blizu: Kmetija Klinec Medana in Domačija Belica Medana. So pa cene pri vseh nastavljene precej visoko.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
V Belici spiva eno noč, tako da to itak pade! V tistih koncih (v radiju 15-20km) rabim še kak predlog kje bi bilo mogoče prenočiti pa da je lepo in dobro? LP
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Kabaj, Neblo - je pa dva hriba naprej od Medane
wink-1.gif
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Glede na to, da boš eno noč v Medani ti priporočam še eno noč v Šmartnem. Prenočišča so v Hiši Marica, (ki je tudi od Belice). Nisem čisto prepričan kako je tam trenutno s hrano, ko sem bil nazadnje, se je dalo dobiti nekaj malega za pod zob. Drugače pa je na drugem koncu Šmartnega še ena gostilna, ki ima od lani novega najemnika, baje pa ponudba ni najbolj "Briška". Blizu je tudi hotel Kozana, a ni nekaj vrhunskega.
Drugače ima tam naokoli kar nekaj turističnih kmetij in znanih vinarjev po eno ali dve sobici, ampak je fajn preveriti vnaprej kaj je odprto.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Bil sem v tej Marici lani, sicer sva sla nekaj sladkega pojest in na kavo, čist mimogrede, kaj pa vem, ni me ta "graščina" nekaj prepričala, bi potem raje bil na kakšni kmetiji, malo z lepim razledom in narava... sva pa lani spala pri Štekarju, zelo lepe sobe, top look!
 

NoNickName

Zelenc'
15. apr 2014
6
0
1
La Subida obvezno. Kot tudi Klinec v Medani, krasen ambient. In Koršič, na italijanski strani Brd, greš skozi vas Hum, par sto metrov čez mejo. Tradicionalna briška hrana na moderen način. Novi hotel San Martin v Šmartnem - tu lahko tudi prespita. Na poti med Subido in Kabajem, če gresta po italijanski strani, se lahko ustavita tudi v gostilni Peperoncino v Neblem, če imata rada kaj bolj eksotičnega (kenguru, bizon, krokodil, famozna Black Angus govedina, ...).
Če razmišljata o turistični kmetiji v naravi in z lepim razgledom, potem je to Turizem Breg pri Golem Brdu, obnovljena tipična stara briška hiša, z vsemi komoditetami sicer. Je za preveriti, če imajo odprto čez celo leto. Se pa nahaja v skrajno zahodnem kotičku Brd in je do tja kar nekaj vožnje, a med potjo je nekaj krajev vrednih ustavljanja.
Minimalistično ultramoderna zadeva je pa Iaquin v Vipolžah.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
No plan je bil že cca. 10 dni nazaj fiksiran, nekako tako, spiva v Belici, pri Klincu ter pri Kabaju in tudi La Subida je že rezervirana
smile-1.gif
Vseeno pa hvala za zgoraj našteto, mogoče kaj od zgoraj naštetega da čez dan zapolniva najim 4 dnevni dopust? Mogoče kakšna zadeva kamor je treba it pogledat in kaj poskusit? LP
 

NoNickName

Zelenc'
15. apr 2014
6
0
1
Odvisno kaj vaju zanima.
Vinske kleti si bosta ogledala (Belica, Klinec, Kabaj), od velikih manjka še Movia. Če vaju zanima narava: naravni kamniti most in korita v Krčniku (dokaj blizu Kabaja), kaverne iz prve svetovne vojne na pri bivši karavli Sabotinu (dostopno z avtom), razgledni stolp v Gonjačah, stalna razstava grafik Zorana Mušiča na gradu Dobrovo. Lahko najameta električna kolesa in se zapeljeta po gričih (ne vem, če jih oddajajo tudi izven poletja). 9. 5. se prične Praznik oljčnega olja in rebule v rojstnem kraju te avtohtone sorte, Višnjeviku (degustacije različnih oljčnih olj in vin).
Najbolje, da se ustavita v TIC-u, kjer vama bodo nudili še več informacij.