Kvalitetno orodje

mistique

Guru
16. jun 2009
13.105
915
113
Emona / Carnium
Ok, dovolj imam raznih nastavkov in inbusov, ki se po domače povedano pose*jejo, ko vidijo vijak in ratajo okrogli in pol se lahko je*eš, da dobiš tisti vijak ven. Kmalu bom začel metati stvari po "delavnici", saj sem bil v veleblagovnicah (baubau, merkur,...) in nikjer nisem našel kvalitete. Kam naj grem? Watt? Kam drugam?
Rabim kakšen predlog, kje kupiti kvalitetno orodje. Trenutno me najbolj zanima, kje naj kupim kvaliteten inbus velikosti 1.5 ali 2, ki se ne bo spremenil v okrogli neuporaben kos sran*a s katerim niti harakirija ne morem izvesti. Pogojno bi vzel tudi komplet, vendar najraje NE.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ok, dovolj imam raznih nastavkov in inbusov, ki se po domače povedano pose*jejo, ko vidijo vijak in ratajo okrogli in pol se lahko je*eš, da dobiš tisti vijak ven. Kmalu bom začel metati stvari po "delavnici",

hysterical-1.gif
poznam ta feeling!

Najlepš k gedora pada iz podalška....ker je podaljšelk z kuglco od ene firme.....4kant od rašple spet druga firma....gedora pa kr ena iz xy čangšlang že 4tga kompleta k se mi ga ne meče stran
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.105
915
113
Emona / Carnium
Pa sej, a ne štancajo Unior-ja nekje na Kitajskem? Tist inbus se obnaša kot bi bil naravnost s Kitajske. Ok, res je tudi to, da so tisti vijaki res zategnjeni, je tudi nekaj prahu itd.

@dijo_porko: hvala za info. So kar dobro založeni. Bom naročil kar potrebujem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Predvsem je važno, da imaš za križne zadeve pravi bit. Jaz imam kakih 15 različnih nastavkov samo za križne. Potem tudi slab bit odvije, takoj ko pa se ne prilega pa gre ali bit ali glava.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Ni za vse orodje najboljša 1 firma.............službeno dostikrat naročam tudi orodje (zelo širok spekter) in je tako, da naročam od zelo različnih proizvajalcev, .............glede na to kar so nam izkušnje skozi let apokazale da je OK
npr.
-izvijači, viličasti ključi gedori , kombinirke,kladiva ....UNIOR
- rezilno orodje - ščipalke, žage ,.......SANDWIK
- imbusi , torxi................WIHA

...........je pa tako da, če orodje dosti uporablja se vsako prej ali slej izrabi in ga je vsake toliko potrebno zamenjat
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Predvsem je važno, da imaš za križne zadeve pravi bit. Jaz imam kakih 15 različnih nastavkov samo za križne. Potem tudi slab bit odvije, takoj ko pa se ne prilega pa gre ali bit ali glava.

Za take zadeve rabiš še un "izbijač" k po njem udarš pa odtegne al pa zategne...odvisno kako ga obrneš
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
UNIOR je zagotovo zelo kvaliteten. Tudi če je morda kaj na kitajskem (sicer še nisem slišal), je lahko kvalitetno. Konec koncev, ko smo se šli mi zadnjih dvajset let predvsem kako vse pokrasti, so se šli kitajci 20 let razvoja. Tudi v vesolje gredo.


Skušam povedati, da so tudi kitajske stvari lahko dobre, ampak ne tiste za par centov.


Če bi pa rad res kvaliteto, imaš pa še stahlwille, vendar mislim da je precej dražje kot UNIOR:

http://www.aser.si/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=28


Baje je tudi LUX lahko dobro, vendar obstaja več rangov.


Jaz navijam za UNIOR
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Predvsem je važno, da imaš za križne zadeve pravi bit. Jaz imam kakih 15 različnih nastavkov samo za križne. Potem tudi slab bit odvije, takoj ko pa se ne prilega pa gre ali bit ali glava.
Če slučajno kdo ne ve: obstajata dve vrsti križnih glav - Pozidrive (PZ) in Philips drive (PH). PZ se večinoma uporabljajo pri lesnih vijakih, PH pri ostalih. Pred uporabo se splača preveriti kako bit paše v glavo. Sicer pa so pri novih na škatlah običajo oznake (PZ2, PH1 ipd...)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Jaz sem pa proti UNIORju. Orodje sicer ni slabo (razen gedor, ki so podpovprečni), je pa zelo precenjeno.

Sicer pa price/performance gedore so Proxxon. Potem uporabljamo še Beta in Usag (pri Beti je spet pomembno, da kupiš navadno Beto in ne kitajskega sranja Beta Maxx).

Klešče so best of Knippex.

Izvijači Wera in Wiha.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Glede UNIOR-ja še to, da štanca celo orodje za Stahlwille in dela ojnice za Ferrari. Torej NISO slabi. Je dražje, ampak ni s kitajske in je profesionalno.


Beta, ki si jo omenil, je pa res špica, tam pa je razlika. Beto sem namreč pozabil omeniti.

Par besed o orodju je tudi na tem forumu:

http://www.avtomobilizem.com/f...c&showall=1


LP
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
zgolj kot zanimivost

tadolgi imbusi z okroglo glavo iz lidla (al je hofer?) ni šanse da ga uničim. nočeejo popustit in jih občasno kar brutalno zlorabljam z kakim vzvodom. ista scena z malo račno ki je bla nekih par €. tut hudič ne spusti, ko bi za tako ceno mogo že zdavnaj.
drugače mam pa bolj ali manj vse od uniorja in nimam nekih problemov.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Čudno .. to je tist komplet ko so T imbusi noot z ročajem .. men so skoraj vse glave, razen največjih že zdavnaj odletele
wink-1.gif
Zdej so uporabni še samo za dokaj globoke utore v vijakih !

Lp M .
 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Jaz sem pa proti UNIORju. Orodje sicer ni slabo (razen gedor, ki so podpovprečni), je pa zelo precenjeno.

Sicer pa price/performance gedore so Proxxon. Potem uporabljamo še Beta in Usag (pri Beti je spet pomembno, da kupiš navadno Beto in ne kitajskega sranja Beta Maxx).

Klešče so best of Knippex.

Izvijači Wera in Wiha.

jaz sem tudi nisem za unior.sploh ne za komercialno uporabo. desetkrat precenjen. pri viličastih ključih ni razlike med lidlovimi za 7 eur pa med uniorom za 100.
proxxon tudi jaz priporočam. beta je vs ekul razen račne. sem kupil cel beta voziček z orodjem za 3k pa so račne za drek.italjanske ne kitajske
za profi uporabo je najbolje vzet mastercraft ali nekaj kar ma doživljenjsko garancijo.plačaš tisith 500 eur za komplet in ko zlomiš ključ ali račno te noben ne vpraša prineseš nazaj int i dajo novega.robo se da dobiti v avstriji. obstaja tudi neka češka firma ki dela ključe ne spomnim se imena nucajo jih pri zetoru še v patriah so kompleti orodja od te firme.oni majo isto varijanto garancije.dobijo se nekje v bližini celja ali velenja ne vem točno mislim da je firma prilinger mogoče nisem dobro napisal.
najboljše kleše so za mene channellock težko se dobijo pri nas najbolj tujina ebay še posebej. plavi gumijasti ročaji. kdor ni probo ne ve
smile-1.gif


imbuse do 10mm takšne in ovakšne se za najmanj denarja dobi v leklerku.mislim resno za tistih 5 eur so toti cogex francoski ključi majka. za kaj večjega pa nastavek za gedore celo za kake šraufe na glavi

v tej panogi je težko povedat na oko samo če vidiš krom na orodju ga raje ne kupuj.za primer recimo navaden unior ključ pa unior iz serije extreme. čisto drug finiš oni kromirani so sintrani extreme so kovami če se ne motim