Kupujeta se dva skuterja

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:

Za 1500€ dobiš ohranjeno runnerco, ne kupuj nove, ker mečeš dnar stran, sam ker je nova in nov model, boš dal tolk več, išči ohranjeno, nepredelano z min prevoženih in z rednimi servisi , pa si zmagu.

Ja sej glih v tem je problem, da je težko najdit ohranjen motor. Drgač pa tale Sachs SX1 sploh ne zgleda tko švoh.
Še eno vprašanje, kaj je boljše kupit 2taktni ali 4taktni skuter in kakšno hlajenje naj ima zračno ali vodno?
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
vodni so hitrejši in boljši tuning potencial majo.

2T hitrejši, večja poraba 4T obratno.
 
Nazadnje urejeno:

Jan

Pripravnik
25. okt 2007
337
0
16
Aprilia sr 50- ditech, vozm se 4 leta brez problemov, motor ima 5 kw, kar nism vidu pr nobenmu drugmu skuterju, brez predelav gre 90 in čez, poraba ni velka. Mislm da za 1500 € bi dubu eno lepo ohranjeno :D
 

fuzi007

Pripravnik
30. apr 2008
182
0
16
jan kot prvo pišeš same laži; imam aprilio sr50 ima 2,7kW in pa če odstraniš blokade in zamenjaš izpuh ti gre 80-85km/h. Moja gre 95, notri je še nov variomat, nova sklopka, povratna vzmet in fedrčki ter valčki.

Drugače je Aprilia odličen motor vendar zelo občutljiv. Svetujem ti kakšen runner 2004 letnik, edino če ga veliko puščaš v ljubljani potem raje ne runnerja.

LP
 

Jan

Pripravnik
25. okt 2007
337
0
16
fuzi 007 kot prvo sm kw prepisou iz prometnega dovoljenja tk da če kdo laže laže ta, kot drugo pa lohk prideš se pelat pa boš vidu kok gre brez da bi karkoli menjou, vem kaj vozm in ne lažem
wink-1.gif
 

fuzi007

Pripravnik
30. apr 2008
182
0
16
sem tudi jaz pogledal iz prometnega dovolenja največ kW ima aerox če pa ti nisi pismen pa to ni moj problem.

LP
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Jao zdej se zarad skutera kregata. Dejstvo je, da noben nepredelan, odblokiran skuter ne gre 90. Morda po števcu, samo vzemi da te lažejo od 10 - 15km/h, morda več.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.551
8.992
113
S skuterom se peljat 90 je tudi menda umetnost. Mene je blo prav strah gor, tote male kole...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ksz
za sachs speedforce in SX1 pravi trgovec v trgovini (po telefonu), da sta motroja enako močna, ko odstraniš blokade, prospekt navaja za spdfrc 2,6 KM, za SX1 3,6 KM. pri mojih 115 kg je verjetno boljše drugega, kaj?
ve kdo kaj več, je kdo že sprobal? razlika v cenah je 1090 vs 1290 EUR, ampak mi je speedforce kljub manjši moči in nižji ceni lepši.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Jaz sem lani kupil skuterja,peugeota speedfight,pa moram rečt,da za po mestu ni boljšega. Tko,da mogoče,če pogledata za kakšnim peugeotom,na netu se najde veliko,je pa res,da sem jih tud sam veliko pogledal,preden sem našel nekaj kar ni mularija oskrunila
cool-1.gif

Aja. Skuter mora bit 2 taktni in obvezno vodno hlajen!
zmaga.gif
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.542
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Ja sam cena je pa navita do amena. Kolega ga je prejšni teden kupu glih tazga pa je dal 800€ zanj.Motor je pa letnik 04, 5kkm je pa mal podrajsan po plastiki na eni strani ampak jst ga tut popravit ne dam, ker je res minimalno pol se pa pejt
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
sam ta speedfight je 5 let star!
sachsa dobim novega za 1090 eur. je pa res, da je zračno hlajen. ampak je vsaj 2-takt.
mah, ne vem, bom še malo razmišljal.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Res je. Dobiš. Lani so v Jagru in takih diskontnih marketih,prodajali skuterje tud za 600€(mislim,da je bilo nekaj takega), seveda neka čunga lunga znamka itd. Samo to kupit nevem no?! Jaz nebi:
ne-ne-1.gif

Tega sachsa,pa ne poznam in ne morem nič rečt.
Lahko ti samo še enkrat rečem, da mora bit skuter obvezno VODNO hlajen. Motor je na skuterju skrit za plastikami in ima bistveno premalo hlajenja.Kak mulc ki ina 40kg še nekako gre,kar pa je več pa je že tako tako,sploh je vozilo namenjeno poletnim mesecem,v katerih ima že ozračje temp. nad 30 stopinj, pol pa še kakšen hrib in zadeva neha vlečt potem vemo koliko je ura
aplauz.gif

ne-ne-1.gif
jaz ti odsvetujem.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
se strinjam. za vodno hlajenje, česar pa čunga lunga izdelki nimajo. okej, tisti za 600 eur so grdi, 4-taktni, nikam ne grejo. sachs je pa nemški (čeprav ma mašino verjetno čunga lunga). pa je jurja. čim ma skuter vodno hlajenje je preko dveh jurjev, to je pa že kar denar. jurja se mi ne zdi tako dosti, da se bom malo fural sem in tja po ljubljani in mariboru. tudi nekih hudih hribov ni, razen z lenta do parka recimo. v LJ pa ni nekih vzpetin. okej, druga resnica je, da mam 115 kg, to je pa isto, ko da če se dva mulca na sesalcu vozita. eh, saj pravim, še razmišljam. morda to poletje ne bo nič. rabljenega si ne upam kupit. malo je stardecev, ki bi vodno hlajen skuter lepo vozili if you know what I mean.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Saj se strinjam s tabo. Skuterji so definitivno full predragi. Ko sem si ga umislil in začel gledat so me cene prav šokirale.Poleg tega sem jih kar nekaj pogledal,pa ne moreš verjet kaj mularija naredi z mopedom starim tam 3leta. Nič več ni na svojem mestu. Pol sem naletel na peugeota,ki ga je dobila neka punca kot darilo,z njim enkrat padla in jo je bilo strah vozit. Tistih nekaj prask sem saniral in je skuter kot nov.
Uspešno iskanje in nakup ti želim!