kupujem...

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
Zdravo

Vprašal bi za vaše mnenje in sicer se odločam za nakup: 97/98let. hyundai sonata,lantra; 98.let fiat marea,bravo/a, 98let. kia sephia, opel omega 97/98 let.

Prvenstveno si želim varen in zanesljiv avtomobil, vse ostalo je na drugem mestu; nameravam ga imeti cca 3 leta.

Mareo sem že imel in je bilo kar dosti stroškov + tega me je se 2x na cesti pustil, tako da bi se fiate raje ognil (čeprav imam pritisk neznejsega spola za fiata).

Najbolj od teh mi se še dopade sonata in omega. kolikor gledam pa ni neke velike izbire, sploh sonate ta letnik.

Ker nimam nobenih izkušenj z omego bi vprašal na kaj je treba biti pozoren - večina jih je tako uvoženih, km imajo tam okrog 150-200+k,kako se obnesejo motorji-gledam 2.0...?

Vsa mnenja dobrodošla.

Lp
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
V službi vozim omego 2.5 dizel karavn. Sicer je letnik 2003, pa vendar sem presenečen nad vzdržljivostjo vozila. Ok, motor je res BMW-jev vrstni šestvaljnik, dela BP. Ima izrazito turbo luknjo, ampak vleče dobro in je super potovalni motor. Dobra kombinacija z menjalnikom (5 prestava, 3500 rpm, 170 km/h). Tudi ostali elementi se ne kvarijo, pa lahko rečem, da avtu ni lahko pod mojo nogo in roko
grin1.gif
In pa ogromna razlika, ko se direkt iz Opla presedeš v VW. Drug občutek, VW deluje bolj kompaktno.
Vendar je verjetno govora o modelu Omege pred faceliftom in bencin motor? Tega ne poznam, velja se pozanimati o porabi, ker je avto kar težak. Je pa to potovalna ladja in ob primernemu vzdrževanju ni 200kkm noben problem. Slovenskih je zelo malo, večina uvoz.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
V službi vozim omego 2.5 dizel karavn. Sicer je letnik 2003, pa vendar sem presenečen nad vzdržljivostjo vozila. Ok, motor je res BMW-jev vrstni šestvaljnik, dela BP. Ima izrazito turbo luknjo, ampak vleče dobro in je super potovalni motor. Dobra kombinacija z menjalnikom (5 prestava, 3500 rpm, 170 km/h). Tudi ostali elementi se ne kvarijo, pa lahko rečem, da avtu ni lahko pod mojo nogo in roko
grin1.gif
In pa ogromna razlika, ko se direkt iz Opla presedeš v VW. Drug občutek, VW deluje bolj kompaktno.
Vendar je verjetno govora o modelu Omege pred faceliftom in bencin motor? Tega ne poznam, velja se pozanimati o porabi, ker je avto kar težak. Je pa to potovalna ladja in ob primernemu vzdrževanju ni 200kkm noben problem. Slovenskih je zelo malo, večina uvoz.

To maš ti že 150KM, poraba je pa kakšna?
smile-1.gif
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Poraba je na relaciji cca. 9L, po obovznici in mestu pa cca. 11L
Gre res dobro, za driftat je majhen problem prepočasem menjalnik, izrazita turbo luknja in težek avto. Ampak, kjer je volja se najde tudi pot
grin1.gif

Ni slab avto, za tak denar.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Jaz sem si kupil Mondea 98, poceni, sicer od kolega ki ga je nameraval imet še nekaj časa.

Niti ne vem točno kilometrov, ampak zaenkrat čisto dobro služi, nobenih problemov, menjal sem akumulator, rad bi dal vsaj še kake 195 15 colke gor ker serijsko so 185/60/14...

Notranjost me je sicer dost razočarala, je tak "labavo" vse skupaj, sredinsko konzolo (naslon za roko) lahko premikaš kar konkretno levo-desno, ampak nisem tak človek da bi me to posebej motilo. Opreme je dovolj, lahko se pa najde celo kak Ghia z ogrevanjem prednjega stekla. Mislim da za kake 2500eur se mora najti zelo lep in ohranjen primerek.

Mi je že precejkrat prišel prav (dvosed in še ostala roba iz Ikee, selitev, ....).

Edino dizel je pa 1.8TD kolikor vem (jaz imam bencinca 1.8 5vrat) in ima probleme z vžiganjem pod -10 ampak se da tudi to porihtat... Pa počasen dizel je, tako da motorne je verjetno omega boljša.

a cesti me še ni pustil, parkrat je zaæel cukat, pa sem natankal bencin in je bilo vse ok potem
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno: