Kulinarika Velenje in okolica

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Pozdravljeni

V soboto bi rad mojo presenetil s kakšno prijetno kulinariko, ker ima rojstni dan. Zarad tega bi rad, da je mogoče mal bolj spešl.
V soboto bova šla najbrž en avto pogledat v Velenje, zato sem mislil, da bi šla še takrat kej pojest.
Kje se da dobro jest v smeri iz Zasavja proti Velenju?

Nekak sem si izbral Vila Herberstein v Velenju in pa Galerija okusov Petrovče.
Je kdo že bil v kateri od teh?
Kakšen drug predlog?

Hvala
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Kaj pa je ustrezno oblecen? Kdo to doloci?
Saj pa je jasno napisano...

"Priložnost, da lahko uživamo v kulinariki je neprecenljiva posledica razvoja človeštva. Kreacije nam omogočajo, da so možnosti neomejene in da se kot posamezniki lahko nagradimo. Restavracija Galerija okusov je odprta od srede do sobote, med 11.00 in 22.00 uro. Primerna koda oblačenja so elegantna ali športno-elegantna oblačila".
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Pozdravljeni

V soboto bi rad mojo presenetil s kakšno prijetno kulinariko, ker ima rojstni dan. Zarad tega bi rad, da je mogoče mal bolj spešl.
V soboto bova šla najbrž en avto pogledat v Velenje, zato sem mislil, da bi šla še takrat kej pojest.
Kje se da dobro jest v smeri iz Zasavja proti Velenju?

Nekak sem si izbral Vila Herberstein v Velenju in pa Galerija okusov Petrovče.
Je kdo že bil v kateri od teh?
Kakšen drug predlog?

Hvala
Z Vilo Herberstein ne moreš sfalit. Hrana je res dobra.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
ker bulshit je to. 2 michelin * restavracija, v manadarin hotelu v Londonu (bla tud 6 najbolsa na svetu po pelegrinu) nima dress code-a, ena ostarija v slo pa. JAO
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče zato, ker je v tujini običajno, da v take restavracije zahajajo normalno/primerno oblečeni ljudje. Ko pa ti pri nas vstopi nekdo v razcapani majici in kopalkah (seveda pretiravam) pa ga še ven ne moreš vrečt - denar pač ne smrdi.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
tud to ni res, zravn mene je v Diner by Heston sedel model v natikacih in trenerki. Lahko bi se pocas ze premaknil stran od teh obveznih oblek.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Saj pa je jasno napisano...

"Priložnost, da lahko uživamo v kulinariki je neprecenljiva posledica razvoja človeštva. Kreacije nam omogočajo, da so možnosti neomejene in da se kot posamezniki lahko nagradimo. Restavracija Galerija okusov je odprta od srede do sobote, med 11.00 in 22.00 uro. Primerna koda oblačenja so elegantna ali športno-elegantna oblačila".

No pol pa ne grem sem.

Bom kr rezerviru v Vili Herberstein
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Sem alegičen na te hode. Ko zberem moram pa še doplačat.
POROČILO. Če si dobil nasvete, deli izkušnje. Hvala
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Ah, načrti so mi padl v vodo :( .
Tko, da zdej iščem neki bolj "normalnega".
Kaj je kej v tej smeri v Velenju?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
589
113
kaj normalnega?
na križišču za Dobrno maš restavracijo Koren, v Dobrni maš Triglav,
v Velenju imaš Restavracijo Jezero (ki pa meni ni nekaj povšeči ampak vidim da laufa)
proti logarski imaš Prodnik (športni center) meni zelo dobro za jest, pa prijazni,
V Mozirju imaš pice Pr*Pek, drugače se splača obiskati Gostilno Gaj (čez most, namesto desno v mozirski gaj, zaviješ levo),
V Preserjih pri Braslovčah imaš Žarečo rajnglo (dobro za jest, mi smo čakali u 3pm- predolgo)
v Paki pri Velenju je Basicila (pice, burgerji, zelo dobro)
Potem na Vranskem imaš Grof-a

to so normalen restavracije. maš pa še miljon pajzlov kjer strežejo malice in ala cart.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Prodnik je top, Jezero je ok. Na Herbersteinu že dolgo nisem bil, ampak pred leti je bila hrana odlična.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Prodnik mi je prevec izven poti, ne bova mela tolk časa.
Bi šel probt tega Grof na Vransko. A je treba ponavadi rezervirat? Al se dobi plac?
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
V grofu kolikor sem jaz bil, sem vedno dobil mizo brez rezervacije. Restavracija jezero v Velenju je bolj kot ne katastrofa. V velenju so gostilne več ali manj vse v lasti Gorenja gostinjstvo in od tega sta le Vila herberstain in hotel Paka na nivoju ostalo je bolj ali manj menza style. Priporočam pa na Teharjih Picikato (maš ni da ni), v doberni Koren ali pa Triglav. Grof na Vranskem tudi na trojanah se dober je (pa ne mislim na krofe)