Kuhinjski robot BOSCH MUM 5 ??

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ne komplicirajte - osnovno vprašanje je kolikokrat bo zadeva pod polno obremenitvijo (tj. 1 kg moke + 600 ml vode, kvas in kar še gre skupaj) - če bo odgovor “za Božič in Veliko noč”, bo tudi MUM5 zdržal nekaj let. Če bo pa kdo tedensko gnal za dve štruci naenkrat, pa bo treba pač pogledati za Kitchenaidom ali podobnim (MUM9, “boljši” Kennwoodi) - ali se sprijazniti, da bodo cenejši (MUM5, Lidl itd) pač enkrat (dokaj hitro) spregli.
Zase vem, da je bil “akcijski” Artisan prava odločitev - pa sem nekje na “dvo tedenski polni obremenitvi”, ostali čas pa se prah na njemu nabira.
Prej smo pa 3 leta enako (lažem - pol manj) gonli na osnovnem “sposojenemu” (dolga zgodba) MUMu (niti ne vem ali 5 ali celo kaj manj).
Tak da - če kdo naleti na Artisana za malo manj kot duplo ceno MUM5 (osnovnega - brez več ali manj nepotrebne navlake) je Artisan nobrainer. Za vse ostalo pa se mora vsak zase odločiti in ne odgovornosti prelagati na forum ali podobno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Dodatek - če nimate na delovni površini dovolj prostora, da bo “robot” cel čas na svojem mestu, kaj drugega kot MUM5 ne preostane - “resni” stroji so pretežki in prebikasti za vsakodnevno pospravljanje v omarice.
Pa tudi nepotrebna navlaka “MUMov” rabi svoj plac - včasih je manj več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Jaz sem vzel tega:

Zgleda konkreten kos, težek, vse kovinsko. Baje se zelo dobro obnese...

Tale je sedaj kar ugoden in sem ga že imal v košarci.... Ampak, ko smo si kitchenaida s 5 litrsko posodo sposodili za test, smo ugotovili (no, žena), da je v določenih primerih enostavno premajhna.
Tako, da moramo gledat za ta veliko posodo, tu pa je cena x2 in več. :mad:
Očitno bo treba enga Kenwoda xl vzeti, da nam ne bo žal zaradi velikosti.
Dobro, da je epidemija podaljšana, da bo še korona dodatek, bo zelo prav prišel:).
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
No da zaključim,
pri nas smo potem vzeli

Kenwood KVL8361S Chef Titanium XL za nekaj manj kot 700 Eur na Ebayu + 25 Eur mailboxe.de

Sploh ni tako glomazen, kot smo pričakovali.
Zaenkrat ni pripomb, v uporabi skoraj dnevno.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
494
63
No da zaključim,
pri nas smo potem vzeli

Kenwood KVL8361S Chef Titanium XL za nekaj manj kot 700 Eur na Ebayu + 25 Eur mailboxe.de

Sploh ni tako glomazen, kot smo pričakovali.
Zaenkrat ni pripomb, v uporabi skoraj dnevno.

Za vse tiste, ki si lastite razne 500+ eur vredne KitchenAid-e in Kenwoode me zanima kakšna je pa minimalna količina testa, ki jo še lahko zamesite?

Pri meni se običajno dela 1kg testa ali več, je pa včasih treba zamesit tudi samo 1/2kg. Samo potem ne bi rad izvisel zaradi tega, ker bi vzel aparat, ki ima večjo posodo.

Stari Bosch je končno krepnil, moram zdaj na hitro nabaviti nekaj dobrega - po možnosti nekaj takega kar ima tudi možnost mletja mesa ipd., tisto za testenine bi bilo tudi super-če je to sploh uporaben priključek.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Za vse tiste, ki si lastite razne 500+ eur vredne KitchenAid-e in Kenwoode me zanima kakšna je pa minimalna količina testa, ki jo še lahko zamesite?

Pri meni se običajno dela 1kg testa ali več, je pa včasih treba zamesit tudi samo 1/2kg. Samo potem ne bi rad izvisel zaradi tega, ker bi vzel aparat, ki ima večjo posodo.

Stari Bosch je končno krepnil, moram zdaj na hitro nabaviti nekaj dobrega - po možnosti nekaj takega kar ima tudi možnost mletja mesa ipd., tisto za testenine bi bilo tudi super-če je to sploh uporaben priključek.

Glede minimalne količine moke bi rekel, da 1/2 kg ni problem.
Za eno malo pito s 300 g moke pa res ni šlo. Ni dobro premešalo, 7 litrska posoda je za tako malo količino res prevelika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
494
63
_jfk_, govoriš o 300g moke, ali 300g testa? Ker to je razlika. Jaz sem ves čas govoril o testu. Se pravi 1/2kg testa = v grobem 300g moke.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
No da zaključim,
pri nas smo potem vzeli

Kenwood KVL8361S Chef Titanium XL za nekaj manj kot 700 Eur na Ebayu + 25 Eur mailboxe.de

Sploh ni tako glomazen, kot smo pričakovali.
Zaenkrat ni pripomb, v uporabi skoraj dnevno.
Te lahko vprašam, če je na mailboxde vse potekalo brez težav?
Sem tudi jaz že nameraval naročiti k njim pa sem se ustrašil - kaj storiti v primeru, da recimo rečejo npr., da plačana roba ni prišla do njih?

Tole je recimo komentar na njihovi strani:

29.3.2021
„I had a discount for my laptop and when I tried to fill out customs declaration I got a warning and all of my shipments(x5) was rejected and returned to sellers. I got an email where support said me that he will send me a return documents within a several hours. So after 4 days I still not received anything and I just think that this service trying to steal peoples shipments.“
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Te lahko vprašam, če je na mailboxde vse potekalo brez težav?
Sem tudi jaz že nameraval naročiti k njim pa sem se ustrašil - kaj storiti v primeru, da recimo rečejo npr., da plačana roba ni prišla do njih?

Tole je recimo komentar na njihovi strani:

29.3.2021
„I had a discount for my laptop and when I tried to fill out customs declaration I got a warning and all of my shipments(x5) was rejected and returned to sellers. I got an email where support said me that he will send me a return documents within a several hours. So after 4 days I still not received anything and I just think that this service trying to steal peoples shipments.“
Pri meni je potekal brez težav.
Nakup pa sem izvedel preko paypala.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
_jfk_, govoriš o 300g moke, ali 300g testa? Ker to je razlika. Jaz sem ves čas govoril o testu. Se pravi 1/2kg testa = v grobem 300g moke.
Osebno ne uporabljam robota, no tudi ostalih aparatov v kuhinji ne prav veliko:zardelalter:
Sem vprašal pristojne in so me poučile, da prave kuharce ne vagajo ampak na uč vsipajo....:sprasujemse:
Včeraj je spekla kruh, kruha cca 0,75 kg, moke cca pol kg. Je šlo.
Zadnjič testo za pito, moke okoli 30dag, posoda je prevelika in ni bilo ok, ni mogel mešati kvalitetno.
Zraven našega modela je še sekljalnik in "ribežn". Jabolka za pito sem imel čast naribati jaz. Porabljen čas: pol minute.:zmaga: prej pa še cca 2-3 minuti, da odstraniš del s pečkami in ostale nezaželene dele jabolk.

Skratka, zanekrat je res veliko v uporabi in upam, da bo dolgo tako ostalo, saj sta v igri dve uporabnici....
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Osebno ne uporabljam robota, no tudi ostalih aparatov v kuhinji ne prav veliko:zardelalter:
Sem vprašal pristojne in so me poučile, da prave kuharce ne vagajo ampak na uč vsipajo....:sprasujemse:
Včeraj je spekla kruh, kruha cca 0,75 kg, moke cca pol kg. Je šlo.
Zadnjič testo za pito, moke okoli 30dag, posoda je prevelika in ni bilo ok, ni mogel mešati kvalitetno.
Zraven našega modela je še sekljalnik in "ribežn". Jabolka za pito sem imel čast naribati jaz. Porabljen čas: pol minute.:zmaga: prej pa še cca 2-3 minuti, da odstraniš del s pečkami in ostale nezaželene dele jabolk.

Skratka, zanekrat je res veliko v uporabi in upam, da bo dolgo tako ostalo, saj sta v igri dve uporabnici....
Majhna pita? Ko jaz delam štrudel naribam jabolka na MUM9/ribežen v 1 minuti... ampak ni šans da bi vse to naribal na roke v 1 minuti. Pa še urežem se lahko.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Za vse tiste, ki si lastite razne 500+ eur vredne KitchenAid-e in Kenwoode me zanima kakšna je pa minimalna količina testa, ki jo še lahko zamesite?

Pri meni se običajno dela 1kg testa ali več, je pa včasih treba zamesit tudi samo 1/2kg. Samo potem ne bi rad izvisel zaradi tega, ker bi vzel aparat, ki ima večjo posodo.

Stari Bosch je končno krepnil, moram zdaj na hitro nabaviti nekaj dobrega - po možnosti nekaj takega kar ima tudi možnost mletja mesa ipd., tisto za testenine bi bilo tudi super-če je to sploh uporaben priključek.

Kitchenaid Artisan (4,8l) brez težav zamesi 200g moke za eno pico. Manj pa še res nisem probal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Obujam temo o kuhinjskih robotih.. Mogoče pozna kdo koga, ki ima v uporabi kuhinjskega robota Eta Gratus Kalibro? Po specifikacijah bi nam zelo ustrezal (sploh z vsemi temi dodatki za slabih 400eur).

Kolikor sem malo prebral na netu, naj bi bil kar težki, drugače pa ga kar hvalijo... ;) Naj bi bil v celoti kovinski (vsi vitalni deli), kar mu štejem v plus.. Plus 10 let garancije na motor.. Zdi se nam tudi dovolj močan.

Je ta firma (Eta) slovenska?

Prosim za kakšna mnenja in izkušnje... ;) In če se dobi kaj boljšega za podobno ceno..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Heh, sem nekak sumil, da je češka firma... Ker jih na čeških straneh na veliko prodajajo.. In tudi neki testi so v češkem jeziku.. ;) Ima kdo kaj od njih? Je vredu firma?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Obujam temo o kuhinjskih robotih.. Mogoče pozna kdo koga, ki ima v uporabi kuhinjskega robota Eta Gratus Kalibro? Po specifikacijah bi nam zelo ustrezal (sploh z vsemi temi dodatki za slabih 400eur).

Kolikor sem malo prebral na netu, naj bi bil kar težki, drugače pa ga kar hvalijo... ;) Naj bi bil v celoti kovinski (vsi vitalni deli), kar mu štejem v plus.. Plus 10 let garancije na motor.. Zdi se nam tudi dovolj močan.

Je ta firma (Eta) slovenska?

Prosim za kakšna mnenja in izkušnje... ;) In če se dobi kaj boljšega za podobno ceno..

Za 400€ vzemi. Sem povprasal znanko iz Ceske, tamje baje cca 550. Po njenih besedah, ce bi bil kitchenaid, bi stal jurja. Zdaj pa nevem :)
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
494
63
Obujam temo o kuhinjskih robotih.. Mogoče pozna kdo koga, ki ima v uporabi kuhinjskega robota Eta Gratus Kalibro? Po specifikacijah bi nam zelo ustrezal (sploh z vsemi temi dodatki za slabih 400eur).

Kolikor sem malo prebral na netu, naj bi bil kar težki, drugače pa ga kar hvalijo... ;) Naj bi bil v celoti kovinski (vsi vitalni deli), kar mu štejem v plus.. Plus 10 let garancije na motor.. Zdi se nam tudi dovolj močan.

Je ta firma (Eta) slovenska?

Prosim za kakšna mnenja in izkušnje... ;) In če se dobi kaj boljšega za podobno ceno..

Točno tega tudi jaz gledam, ampak me bolj mika, da bi počakal na Gratus Kuliner II, ki pa se ga ne da trenutno nikjer dobiti. Sta pa ta dva modela ista stvar, samo da je Kuliner II aparat s čisto vsemi dodatki.
Gratus je top of the top od Ete, notranjost oz. zobniki so povsem kovinski, edini v tem rangu, ki to omogoča je še KitchenAid in mogoče še kak Bosch. Eta je kar dobra znamka, se uveljavlja. Ta model, ki ga maš na linku je najceneje na MM, drugje ga pod 400 eur ne boš dobil.

Glede teže, tovrstni aparati so vsi težki od 10kg naprej. To so aparati, ki jih namestiš na pult in jih ne premikaš več, ker na njemu potem delaš čisto vse razen kuhanja. Če ga misliš pospravljat, pa dobro premisli, morda si pejt v kako lokalno trgovino pogledat kak podoben Bosch, Kenwood, da si boš lažje predstavljal velikost in težo. To so zdaj res ogromni in niso več taki kot so bili nekoč.

Edina stvar, ki pa me zelo moti pri Eti je to, da nima vgrajene tehtnice. In ravno zato pogledujem po kakšnem Kenwoodu.