kuba

Steen

Zelenc'
14. nov 2007
29
0
1
Bil. Letos septembra 14 dni prek agencije, hotel Iberostar Varadero all incl. Hotel je bil res super dobra raznolika hrana, prijazni, postrežba na nivoju ... Z veseljem bi se vrnil. Prek prjatlov sm spoznal en kubanski par. Full smo se mel dobr skuhala sta večerje in sta pvedala full stvari. Zrihtala sta cenej renta car in pol smo skupi bluzil okol. Ceste v večini nimajo smerokazov in z avtom zlahka zaideš. Drgač so pa ponosni in srečni vedno nasmejani, prijazni in veseli vsakega darila. Na črno lahko rum, cigare, črne korale ... kupiš ceneje, le kvaliteta je vprašljiva. Glede na plansko gospodarstvo občasno primanjkuje določenih artiklov. Priporočam, da imaš higiensko kozmetične zadeve sabo, ker jih težko dobiš. Za izlete v notranjost Kube priporočam nekaj proti komarjem kar ima DDT, se mi zdi da so bolj agresivni kot tukaj. Muzeji so vsi na temo revolucije, tk da vidiš enga dva in je dovolj. Parkiraš lahko kjer je kšn avto že parkiran in plačaš 1 pesos "parkirnine". Če greš v Trinidad se ne ustavljaj pr prvem parkingu tud, če kdo pred avto skoč, pa tud pri drugem se ni treba pelješ se naravnost in pol nekje proti vrhu hriba zaviješ levo in mal naprej je parking za 1 CUP. Ješ lahko v privat casah, na tržnici mal barantaš, greš na kančančaro (med, limona, rum), v muzej, na vrh stolpa kjer je full lepa razgledna točka...
Cene: pivo 1 CUP (konvertibilen pesos), Rum Mulata beli od 2 CUP (na črnem trgu), jastog na žaru s prilogo 20, taxi približno 1 CUP / km. Najem skuterja približno 20 na dan, rent a car 120 CUP / dan, če poznaš koga lahko ceneje.
Pri kelnarju sm dobil rum Santiago de Cuba za 7 CUP in mi je bil boljši kot Havana Club. Na banki lahko dvigneš z eurokarda al pa vise, čakalne vrste so za najmanj pol ure, eure lahko zmenaš v hotelih.
Če bo znesl se bom zagotovo še vrnil. Sabo bom imel full nam običajnih stvari, kšne ne preveč stare mobitele, pa našo muziko,... Sej če česa ne rabjo pač prodajo naprej.
Kubo vsekakor priporočam!!!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Bi bilo zanimivo, ker vem, da si tudi slikal, da narediš fotoreportažo in jo objaviš. Tekst že imaš.


Ni pa taka objava zastonj, saj jo plačamo. 100 ALTov + za direktne slike (lahko pa tudi linki)..


https://www.alter.si/tabla/postlist.php/Cat/0/Board/fotopotep

Zapiši se v zgodovino Alterja z reportažo o Kubi.
grims-1.gif
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
thx!
samo jaz grem cisto poceni varjanto....zdele pa berem lonly planet, pa ugotavljam da sploh nimam dovolj denarja za sabo
smile-1.gif

mi se poves kaka je menjava? 1eur= 1,3 CUC? no ce je tako potem bo pa tole potovanje kar vprasljivo (v casas particulares so sobe nekje okol 30 CUC- pa se sama potujem
smile-1.gif

z busi pa nisi potoval?
lp
 

Steen

Zelenc'
14. nov 2007
29
0
1
Trenuten uraden tečaj je 1.3693 CUC za euro. Jaz pa sem menjal v hotelu brez računa... Po pravici povedano pa nisem računal kakšen tečaj so imeli.
Z avtobusi se nisem vozil je pa res, da sem ga čakal na vročini ene pol ure in po tem obupal. Če znaš vsaj malo španščine ti bodo pa domačini brez težav pomagali in povedali kaj in kako. Med domačini je najbolj razširjeno štopanje. Običajno pa ustavljajo kar prazni kamioni in poberejo kolikor jih pač lahko.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
ja se mi je zdelo, da bo nekaj takega
smile-1.gif

tud jaz grem za 14dni, kaj se da pa v tem casu sploh videt? kaj priporocas? Do Santiago de Cuba verjetno ne bom prisla...
glede na to, da si bil all inclusive, te je verjetno na letaliscu pricakal bus od hotela. a mogoce ves, kako so drugi potovali direktno v havano (brala sem o nekih busih, ki pa jih ne bom vec ujela, ker vozijo 3x na dan, pa baje se moras presedat, itd..)? hm, z mojo spanscino pa tud ne bom dalec prisla...
ce mas pa kako zgodbico, ki bi jo lahko delil z nami, pa le pogumno...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Jaz sem bil na kubi lani, Varedero, hotel Villa Tortuga. Če kar takoj potegnem črto sem bil zeeeeelo zadovoljen in se bom na Kubo še vrnil, če bo bog dal. Plaža je fenomenalna tam, vodica tudi, ruma na pretek, skratka ni da ni.
Kubanci so zanimivi ljudje, zelo hitro navežejo s teboj stik, te nategnejo, ali pa se ti zasmilijo. Sam sem prvi dan, ko me je zjebal let in časovni pas šel ob ene 5h zjutraj malo na špancir po obali, pa okol hotela... Nakar se srečam z enim varnostnikom, malo predebatirava, malo po špansko, malo po angleško, ... No, preden sem se poslovil, me je vprašal, če me lahko nekaj prosi. In sem rekel, ja, da ni problema, če bom lahko pomagal. Pa mi je rekel, da bi bil vesel, če bi mu prinesel en jajček, ko bom šel na zajtrk, ker že 24 ur ni jedel.... Mislim, da ti solze prtečejo na obraz res... Potem pa mi je še rekel, ampak popolnoma nevsiljivo, da če bom imel na koncu kakšno staro mikico, ki je umazana, pa je ne bom več rabil, da jo bo zelo vesel. Itak sem mu tam pustil kup moitelovih, simobilovih in podobnih reklamnih.
S seboj sem odnesel tudi en kup trakov za ključe, med drugim tudi Mobisuxovega:) Kubanski otroci so jih bili zelo veseli. Vedno pa se lahko najde kdo, ki te močno nategne, tako, da je treba malo pazit. Mene sicer niso, ampak lahko pa te.
Midva sva si vzela 2 dni in sva si ogledala še Havano, pa dva dni za Trinidad. Obakrat sva šla z busom za turiste - Viazul. Od enodnevnih izletov pa sva si pogledala Bahia de los cochinos (prašičji zaliv), indijanski rezervat Guama in farmo kokodrilotov:) Obljubim, kako slikico, ko pridem domov. Aja, pa katamaran in Cayo Bianco je bil tudi nepozaben...
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
ja tole sem ze slisala... tud jaz vedno na potovanja nosim s seboj kake bonbone za otroke, kulije... itd... tehle obeskov za kljuce mam pa tud en kup doma- tako da hvala za idejo.
Mislim, da bom tud sama uporabljala viazul-baje ima kar tocne odhode... Okvirni plan potovanja je pa zaenkrat: Havana, Pinar de rio, Santa Clara, Cienfuegos, Trinidad,..Havana. Vmes obvezno plavanje z delfini! A si ti sel?
Kje je pa Cayo Bianco?
lp
 

Steen

Zelenc'
14. nov 2007
29
0
1
Takole glede na veliko število slik sem jih kar težko nekaj izbral za javno objavo. Upam, da člani foruma ne boste zamerili ker sem se odločil foto reportažo objaviti na picasi...
Za vse, ki bi si radi ogledali nekaj slikic je na voljo na tej strani
cheer.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Citat:
Uporabnik decva pravi:
je bil kdo pred kratkim na kubi? vsaka info prav pride!

Greš z agencijo v hotel, ali greš z ruzakom po državi? Razlika je namreč ogromna. Kolegica mi je razlagala, da so ljudje zelo hvalili Kubo. Seveda taki, ki so bili v hotelu. Resnična Kuba je čisto drugačna. Ona je bila zelo razočarana nad ljudmi in vsak hoče od tebe samo peneze.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Zanimiva informacija.
smile-1.gif

Ker jaz imam tudi to lokacijo v špilu, pa so mi dosedaj vsi zatrjevali, da je tam oh in sploh super - pa nekak jih imam tudi sama na sumu, da to zato, ker pač so že hotelčiči in turistične agencije poskrbele, da vse štima.

Naj prosim kdo napiše, kakšne so izkušnje za "backpakerskim" načinom potovanja po Kubi, kjer NE poznaš prijatelja od prijatelja, katerega nečak od žene ima tam svaka, ki ima sina, ki bajto oddaja turistom.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vsaj kolega pravi, ki je bil en mesec dol (res da 3 leta nazaj) da je bolj uzet ruzak pa it sam naokoli. Vsaj maš nekaj od tega. Kot povsod je pa bolš če si z družbo (da ni dogcajt, samo to)
Do turistov so prijazni (ne upa noben nič narest) in dobiš bp za prenočit itd kamor kol prideš. Z karto vred ne vem če je 1500eur porabu. Je pa za turiste vse po "drugi" tarifi.

No en drug je bil pa letos novembra dol in je vodeno 7dni okol skakal (ogledi+resorti za spanje), blo tut super, videl zelo velik, sam pač precej precej dražje. (jah bliz 2000eur).

Jst osebno: al sam naokol 3tedne oz 14 dni v resort.. Tist vodeno potovanje je največ nateg (drago u pm)
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
no, zelo nakratko - KUBA JE FENOMENALNA!!!
cheer.gif
pa placas pivo 6 CUP, drugi turisti ga pa 2CUC (1EU=1,28CUC=24CUP) al pa kavo 1 peso, drugace je pa 1CUC... Na kubi najdes res vse kar si zelis: Zur - povsod glasba v zivo, salsa, poceni rum.... Polezavanje na plazah- bela pescena mivka, turkizna barva karibskega morja.... Pohajkovanje po mestih - Havana je res nekaj posebnega!.... treking po nacionalnih parkih..... ma ni, da ni!
Ja seveda vidis tudi revscino, pa svinjarijo na trznicah, pa ljudje ki ti hocejo prodati marsikaj, pa policaji, ki takoj zahtevajo dokumente od tvojega sogovornika, zgolj zato ker je kubanec, ,....
mogoce je 14 dni le premalo, pa vendar, ce zelite vsaj zacutit tisto pravo kubo - ruzak, pa letalsko karto...
zmaga.gif
PRIPOROCAM!!