Krmiljenje X naprave z pomočjo WLANA

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Ravno včeraj sva z kolegom prišla na idejo, da bi RC avto krmilila z pomočjo WLAN routerja in dlančnika. Ali sploh kaj takšnega obstaja kje na trgu ? WLAN router bi uporabil kot sprejemnik, dlančnik pa kot oddajnik. Sam sem si predstavljal zadevo tako, da bi preko WLAN routerja pošiljal določene znake, katere bi mikrokrmilnik zaznal, kot komande za upravljanje.
 

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
obstaja možnost preko dmx protokola, ki se uporablja za krmiljenje odrskih luči..imaš že neke wlan dmx routerje, ki sprejemajo signal iz dlančnika/laptopa....stvar v praksi ps še ne deluje najbolje...dobra stvar je to, ker se da dmx uporabit/prilagodit za velik stvari, čeprov je njegova primarna naloga krmiljenje luči...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Stvar bi sicer bila izvedljiva, a meni se zdi relativno brezvezna. WLAN ni namenjen takim stvarem... je preveč zmogljiva zadeva in posledično preveč energijsko požrešna za te namene. Mogoče bi se splačalo zadevo realizirati z zigbee moduli... ampak tu greš pa že v drugo skrajnost (energijsko varčna izvedba in je vprašljiva zmogljivost).

Sicer pa imaš svojo idejo hitro realizirano z uporabo openwrt routerja, rs232 komunikacije in mikrokontrolerja. Lahko pa na določenih WRT routerjih (recimo asus wl500g) uporabiš "odvečne" pine (razne ledice) in zadevo krmiliš direktno brez mikrokontrolerja.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Sicer pa imaš svojo idejo hitro realizirano z uporabo openwrt routerja, rs232 komunikacije in mikrokontrolerja.

Točno to me zanima.
Zadeva je res bolj požrešna, samo po mojem mnenju dosti ceneje.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Dva ZigBee modula (skupaj s programatorjem) so cenejši od enega wlan routerja. Če te zanima točna cena, se lahko pozanimam (kolegi se ravno s tem ukvarjajo).
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Glej raje v smeri bluetooth. Obstajajo moduli, ki jih prikolopiš na mikrokontroler preko serijskega porta. Potem pa lahko z dlančnika/telefona pošiljaš ukaze mikrokontroleju preko bluetooth.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
In kater dlančnik ima tak bluetooth? V praksi še nisem videl naprave (pa sem jih imel že veliko različnih v rokah), ki bi imela domet večji od kakih 10m. Je pa res, da na prostem nisem nikoli testiral tega..