Krizarjenje

nada

Zelenc'
10. jan 2016
8
0
1
ker bi šla prvič na križarjenje me zanima glede ladje ali je res vse drugo bolš kot Costa
cheer.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nikakor, hrana naj bi bila najboljša na Costi.

Sicer pa samo pojdi, križarjenja so topshit zadeva.
zmaga.gif
Predno sem šel, sem mislil, da je to za penziče in nikoli ne bom šel na križarjenje, zdaj bom pa verjetno šel tolikokrat kot bo možno časovno/finančno ipd.

Za 300+ EUR v enem tednu na ladji požreš samo zelo dobre hrane, tako da je kako po ceni 500€ že skoraj zastonj.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Costa je ok ni slabo, Royal je spet eno poglavje zase, Celebrity ima svoje prednosti čeprav je to tako kot Azamara tudi Royal. Od vseh teh 4 ladjarjev bi ti priporočal Royal katero koli ladjo nad letnikom 2006. Sicer pa pokliči Cruise and ferry center v Portorož za moje pojme od vseh agencij so bili najboljši in najbolj prilagodljivi.
 

nada

Zelenc'
10. jan 2016
8
0
1
ampak pravijo da je Costa edina kjer se moraš za večerjo lepo spedenad men se pa to ne gre jaz hočem da je hrana tudi zvečer samopostrežna
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nikakor.

Kot prvo, se ne rabiš nič posebnega spedenat, tudi na večerjah so otroci in celo dojenčki. Z mojo sva se minimalno potrudila glede tega, nobenih oblekc kravat ipd. Če dec ne da gor kratkih hlač pa šlap je že dovolj, pa še tko te neb noben grdo gledal, pa tudi nobenga niso zavrnil, ko je pršu na večerjo.

Na večerjo ti nikakor ni treba it maš isti čas in pol še dlje vse odprto po ladji npr. žar, pice ipd. samopostrežno hrano. Tvoje informacije so enostavno od nekoga ki še ni bil?
smirk-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
No ja... kapitanova večerja je en dan, takrat malo bolj vnaprej zatežijo. V bljižini največjega šova so pa itk "vip".

Pa takrat greš na pico ali žar. Sicer pa jaz ne bi zamudil nobene večerje, ker so nekatere res vrhunske. Sem v slo plačal že 50€ na osebo, pa sem slabše jedel kot kdaj na Costi za večerjo.
 

nada

Zelenc'
10. jan 2016
8
0
1
Hvala za vse odgovore,smo bili septembra na ogledu Coste v Trstu,kjer nam je vodička rekla da ko greš na križarjenje v kovčku ne sme manjkat večerna toaleta,da je Costa edina ki to zahteva.Šla bi da bi videla Gibraltar pa Maroko a je kdo tam že bil,mislim da bo to teško,saj zaenkret take ponudbe ni
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Bil dosedaj samo z Royal caribbean, pa je v glavni restavraciji bila kar potreba po eleganci, ob kapitanovi večerji pa še kravata ali metuljček. Lahko se pa odločiš po želji za samopostrežno, tam pa so oblačila preprosta.
 

nada

Zelenc'
10. jan 2016
8
0
1
kako je če ti ne greš na organiziran izlet a greš lahko nazaj po želji ko postaneš lačen
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj to sem tudi napisal, da naj bi blo bolj lepo, samo v praksi pa ni panike.
smile-1.gif
Skratka, mislim da se iz te muhe dela slona, ker se tam vsi kar konkretno trudijo, da se dobro počutiš.

Glede izletov pa je odgovor ja in ne. Če greš na konkreten voden izlet, si lahko tudi 100km od križarke na tem izletu, vešda je urejeno, da nisi lačen. Ponavadi konkretno fruštkaš, greš na izlet in prideš nazaj je itak neka hrana vedno navoljo.

Je pa še drug primer... sem se napokal na ladji, ker je blo treba vse probat, gremo ven pa čudovita ribja tržnca direkt v pistanišču, kraljeve rakovice, kaviar vso možno vrhunsko morsko sranje za probat, jaz pa nabit kot gorenc na križark.
grin1.gif
Prav žal mi je, da nisem mogel naročit ene porcije kraljeve rakovice npr.
 

tbx

Zelenc'
15. dec 2014
9
1
3
Ma pozabi na vodene izlete. Greš ven iz ladje, razen če ni v kaki vukojebini parkirana in gasa po svoje. Razen, če se bojiš, da te ukradejo
smile-1.gif

Ladijski izleti imajo ponavadi futr zraven, odvisno od trajanja.
Drugače pa ne skrbi, edino alkohol je drag. Drugače je zame MSC, Costa, Carnival, RCCL vse isto. Eni majo ene fore, drugi druge, folk je načeloma kul. Edino tečno mi je pri evropskih ladjarjih, ker vedno nekaj nabijajo v 6 jezikih. Greš na Karibe in tam mora biti res resen % fižolarjev, da bodo kaj špansko rekli. Drugače so zgoraj omenjeni ladjarji bolj low cost. Če nočeš preveč poslušat razvajenih makaronarskih pamžev, se izogni potovanju med prazniki in počitnicami.
Kot sem rekel, alko in spa so največji porabnik denarja na ladji, pa izleti tudi, če greš z ladjo. Ostalo je pa na easy. Aja, attire: za tisti večer ali dva se že oblečeš v hlače in srajco, saj se ostali folk tud spedena. Imaš tudi hovdrete, ki prilezejo v MDR v šlapah in majicah brez rokavov, ampak če ljudje nimajo občutka, ga pač nimajo.... saj si niso sami krivi.
 

nada

Zelenc'
10. jan 2016
8
0
1
saj to je problem ker bi se midva rada izognila praznikov ali počitnic,pa povsod pravijo da so skupinska križarjenja samo takrat,bi bilo fajn da bi bil slovenski predstavnik saj za prviæ,ker tujega jezika pa res ne obvladava,pa še če je polno mularije pa tud ni fajn
 

tbx

Zelenc'
15. dec 2014
9
1
3
Par besed menda že spraviš ven angleško.... Enkrat smo bili v Casablanci in smo šli na svoje malo po mestu - to je bila zabava, ker ni nihče od nas znal francosko ali arabsko. Pa smo vseeno dosti videli in doživeli. Pač taksist je lapal po svoje, jaz po svoje, pa sva kimala in se smejala.... Sam na easy greš na take zadeve. Skupinska zadeva meni ne diši preveč, sem bolj individum in grem po svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejk0

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Samostojno je super fino, sam da ne odlutaš kam predaleč ladja ne čaka in če si ali če te ni odpluje. Ko se ti to zgodi zaradi ene lepotice in preplačaš pot do naslednjega pristanišča
smile-1.gif
potem, veš da se splača križarit.

Hotel sem povedat predno sem odlutal da ti skupinski izleti so samo deranje od glave do nog plačaj to plačaj ono te tu te tam pa fehtarje moraš spregledat pa une, ki ti hočejo uturit 100 kg dreka tudi, zato prvi taksi pa ogled malo sreča malo pamet in točna ura pa je lahko nepozabno.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Moj tast je šel že vsaj na 10 križarjenj, večinoma z Costo ali MSC. Kravate ni imel niti s sabo, a je rekel da ni problem, edino "reklc" si moral imeti za tistih par svečanih večerij, pa tudi če ga nisi imel s sabo ni bil, problem, so ti ga posodili oni. Jazzadevo razumem, saj ne želim da zraven mene je kakšen američan v bermuda hlačah.

Glede jezika pa tudi ni problema: tast ne zna niti besede angleško, pa je šel že povsod: po celem sredozemlju, po nilu, na rdeče morje, od moskve do petrograda in celo v rio de janeiro, pa ni imel nikjer problemov. Itak se vedno najde kak kelner ali sobar iz področja bivše juge in potem on pomaga.
 

tbx

Zelenc'
15. dec 2014
9
1
3
To je res. Vedno umiram od smeha v Cozumelu, ko folk nabit teče iz Senor Froga proti ladji. Tudi Joško Joras je bil vajenec s tisto akrobacijo proti takšnim modelom.
@nada: za jest najdeš, na ležalnike tudi, kakšnega ventriliquista tudi razumeš, tako da je skrb za jezik na ladji mimo. Pač pokažeš, kaj boš. Pač roke delajo malce več....
 

nada

Zelenc'
10. jan 2016
8
0
1
Toliko fajn odgovorov sm dobila,da je treba samo še počakat na destinacijo,ki mi je všeč,pa seveda mora bit toplo,pa mogoče da niso počitnice ali prazniki,pa bo to super......upam
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Da malo obudim tole temo:
z ženo razmišljava, da bi šla na križarjenje, nekje sredina junija prihodnje leto, Zahodno Sredozemlje, teden dni.
Predviden budget je nekje do jurja po glavi (brez izletov in pijač).

Nekaj vprašanj:
- se res splača vzet najcenejšo (notranjo) kabino, ker si itak cele dneve na izletih ali po animacijah na ladji?
- ste rezervirali preko slovenske ali tuje agencije ali na kakšen drug način?
- se splača rezervirat nekaj mesecev vnaprej ali je boljša last-minute cena?
- ste šli recimo do prvega pristanišča (verjetno Genova) z busom ali sami z avtom?