Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Temu se reče pohlep. Kupil bi po najnižji možni ceni, samo tak tajming itak ne boš ujel. Zato sem napisal, da če gledaš na dobo 5-10 let je čisto vseeno.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Zakaj bi bil to pohlep? To je neka čudna ultra hodl logika. Res ne zastopim zakaj bi kupil danes po višji ceni če bo jutri nižja. Al je to tolažba za tiste, ki so kupovali po 3+ k$. saj čez 10 let bo vseeno.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Zakaj imajo menjalnice možnost avtomatskega nakupa, neglede na ceno?
Za naložbenike je vseeno, za trejderje pa ni. Oboje hkrati si pa bolj težko.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Kupiš od mene ethje po 3k$? Saj na dolgi rok bo vseeno po koliko si jih kupoval.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Možnost avtomatskega nakupa je po trenutni borzni ceni. Tukaj so razlike v ceni v dolarjih in ne v stotinah dolarjev. Meni je tudi vsseno ali kupim po 2000 ali 2010. Ni mi pa vseeno ali kupim po 2000 ali po 2500.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Včeraj je bila še ena novica in sicer da je kitajska bankam prepovedala kripto nakazila. In spet tonemo. Ampak kitajska lepo nakazuje kaj se bo pri nas dogajalo v zelo bližnji prihodnosti. Njim kripto smrdi ker ne marajo konkurence za digitalni juan.
In isto bo pri nas in v usa, ko stopita na sceno digitalne verzije valut. Do takrat bodo zabavo tolerirali, ko pa bo šlo zares, pa bodo iz danes na jutri prepovedali npr. nakazila na kripto menjalnice. In smo gotovi. Instantna smrt.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne diši jim ker ni konkretno obdavčen dobiček. Je pa smešno brati komentarje da je to investicija za 20 let v drugi sapi pa limajo kaj se bo zgodilo v tednu ali dveh.

Kar imam znancev ki so se ukvarjali z delnicami in skladi že 30 let nazaj jih jih je večina pusnila ker so šli na dolgi rok. Kripto mi pa deluje kot je nekdo napisal, kaksen twit bo padel tako bo šel btc gor ali dol.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Eh dolgorocno my ass...tu je ali imas sreco in vlozis v kovanec, ki nekako raste ali pa ne. Kriptotrg je miniaturen v resnici.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Eh dolgorocno my ass...tu je ali imas sreco in vlozis v kovanec, ki nekako raste ali pa ne. Kriptotrg je miniaturen v resnici.
Za BTC imaš kar lepo zogodivino. Kakorkoli obrneš je na dolg rok še vedno najbolj profitabilen "asset". Tudi, če banajo nakazila vse banke, bo btc že vedno živ. Bistvo BTCja je da ne rabi bank in ga bi lahko uporabljal kot valuto (BTC za dobrino oz. storitev). Kakšna pa bi v tem primeru bila protivrednost dolarju pa si ne upam napovedat.

Edit: Najbolj smešno je ko nekdo reče ali pa preberem, da boto BTC prepovedali... :) Bolj kot ga teptaš bolj se razvija... Edin način da ga uničiš je, da ugasneš internet oz. razbiješ enkripcijo.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Vem vem, ampak to, da se ga lahko na hitro ugasne in zabije v klet... npr. ZDA prepove bankam nakazila na menjalnice...in je btc na jurju.
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Twitti in kitajske manipulacije niso glavni problem padcev, celotn trg je bil prenapihnjen, crypto trg pa sploh. Tako da tudi brez Muska in kitajcev bi šli na to pot, mogoče edino malo počasneje.
Druga težava pa je ta, da si ljudje nekako težko priznajo, da smo v medvedjem ciklu in pričakujejo 100K BTC še letos. Gleda se preveč kratkoročno in vsak skok navzgor je že bull run, vsak skok dol pa buy the dip. Težava je v tem, da retail vlagatelji niso več likvidni, saj so pokupili že vse dipe do sedaj, zaradi hodlanja se pa ne ukvarjajo s stop limiti. Vidimo pa kup dolgih sveč institucionalnih vlagateljev, ki pa so več ali manj manipulacija trga.

Gledat je potrebno dolgoročno in zgodovinsko. BTC je imel padce od 70% do 85%. Trenutno smo cca 50% nižje od ATH, tako da si lako pogledate do kam se lahko pomaknemo. Med 31K in 20K tudi nimamo nekega velikega odpora, tako da ko se premaknemo pod 31K smo hitro na 20K (70% dip). Potem pa do 8-10K (85% dip) tudi ni več daleč.

Na altih bodo padci še večji in to bodo pravi časi za nakupe in za tiste, ki so kasneje prišli v crypto.

Seveda so to samo moja predvidevanja in se stvari lahko obrnejo tudi drugače, bi bilo pa vsekakor fino imeti kak USDT na zalogi če pridemo do black friday cen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Edit: Najbolj smešno je ko nekdo reče ali pa preberem, da boto BTC prepovedali... :) Bolj kot ga teptaš bolj se razvija... Edin način da ga uničiš je, da ugasneš internet oz. razbiješ enkripcijo.

Ne, greš se po kitajsko in prepoveš nakazila iz EU in USA. In je game over. Seveda bo btc še živ, ampak vrednost bo minimalna, saj volumen prihaja iz teh 3 regij. En ekvador in še par podobnih bo težko btc toliko pumpal s kešom da bo vrednost nekaj 10k.