Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni,

v zadnjem času se vse bolj zanimam za kripto valute, zato sem se odločil da poizkusim malo trgovati z njimi. Vidim, da obstaja malo morje aplikacij za telefone, menjalnic kriptovalut in nenazadnje tudi različnih kriptovalut. Zato me zanima katero menjalnico priporočate za začetek (Bitstamp, Bittrex, binance, ...), ter ali je smiselno začeti z naložbo v Bitcoin in Etherium, ali je za začetek boljše vložiti v bolj neznane kripto valute.

Vsak dodatni nasvet dobrošel
smile-1.gif
Za začetek je po moje najbolj enostavna Coinbase
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če rabi kdo offshore naj pove. Od Cipra do Paname preko Hong Konga... Vpisovat se v register za upravljanje svojega denarja še nisem videl :)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.941
750
113
ne razumem najbolj... :/ Prejšnji mesec sem si izplačal nekaj... kaj to pomeni ? ali bom plačal davek ali ne ?
A ni še pred kratkim veljalo, da dobički niso obdavčeni, obdavčeno je samo rudarjenje ?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
...a zdej boš šel najprej vprašat, če se moraš vpisat v poslovni register, če en dan potrejdaš 3 valute, drugi dan nič, tretji 2 valuti, potem 3 dni nič in čez 1 teden 5 valut in potem 1 teden nič? A misliš, da ti bo una za šalterjem znala povedat. Debelo te bo gledala :bonk:
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Če rabi kdo offshore naj pove. Od Cipra do Paname preko Hong Konga... Vpisovat se v register za upravljanje svojega denarja še nisem videl :)

Saj je čisto isto kot če bi papirnate servete ali pa starine (pre)prodajal. FURS to enako obravnava. Poudarek na preprodajal, ker če ti eno rabljeno stvar prodaš po N letih lastništva, to ni preprodaja z namenom zaslužka (in so šli celo tako daleč da so inšpekcijo pregledovali Bolha portal če kdo preveč in prevečkrat prodaja)

Sporen je edino manjko točne definicije. Kolikokrat in v kakšnem obsegu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
sej to...še sami ne vedo, kaj bi sploh radi. Oh, jej jej, povsod isto...sama nesposobnost. Ma čist povsod jo najdeš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.281
5.313
113
Saj verjetno je že bilo, pa veeno vprašam še enkrat.
Imam ledgerja zdaj in me zanima, če lahko kot erc20 token gorkej pospravim EOSa. oziroma ali obstaja tošl za EOSa. Drugo, kar je. Kake so izkušnje z binance. zdajle hoče fee 0,7 EOSa, kar se meni vseeno kar veliko zdi. Iz prakse, tisti, ki jo imate ali se splača še malo počakati, da fee pade (baje je nedolgo nazaj bil še 1 EOS)?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.941
9.093
113
39
MB
dvomim da bodo za dvige spuščali feeje ne vem koliko ;)

trenutno še lahko daš gor eos ja, ko bodo šli na svoj blockchain pa ga bo treba zamenjat in pol dat v namensko denarnico
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.281
5.313
113
Je potem bolje, da tačas kar na Binance pustim? Nekje junija ali julija naj bi to bilo, kali?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.941
9.093
113
39
MB
zdaj videl twit od binance, danes so znižali provizije za ERC20 tokene za 25 %, piše pa da jih bodo v prihodnje dinamično prilagajali, karkoli že to pomeni :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj je zdej....smo pogruntali, kdaj naj bi bilo intenzivno trgovanje za našo preljubo državico? Torej se moraš prej prijavit in oni odločijo za vsak primer posamično, vendar, kako bodo odločili, če še sploh nisi trgoval, če pa trguješ, pa se še ne prijaviš, si pa v prekršku, ker si kao intenzivno trgoval. Stari, bizarno :bonk::bonk::bonk:
Ker vem, da tole temo berete tudi novinarji, bi vas prosil, da poizveste točno, kako je s tem, ker naše boge državice pa res ne bi rad goljufal...fak :jok:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.941
9.093
113
39
MB
brezveze se dela panika, vsak novinar itak po svoje nekaj povzema, imaš na crypto grupah nekaj odločb iz strani davčne ko so ljudje želeli prijavit dohodek, noben ni plačal nič.

bo pa verjetno drugače, ko se enkrat odločijo če je plačilno sredstvo ali ne, ampak to se naši kekci sami ne bodo zmenili, bo po moje kar evropska regulativa
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.184
1.794
113
Eno vprašanje glede Binance borze

Omogoča Stop-limit funkcijo... Obrazložitev gre takole:

How to use Stop-Limit Function
%E5%BE%BD%E6%A0%8737x37.png


Binance
  • 3 months ago
A stop-limit order will be executed at a specified (or potentially better) price, after a given stop price has been reached. Once the stop price is reached, the stop-limit order becomes a limit order to buy or sell at the limit price or better.
Explanation of Terms:
Stop price: When the current price reaches the given stop price, the stop-limit order is executed to buy or sell at the limit price or better.
Limit price: The price (or potentially better) that the stop-limit order is executed at.
Quantity: The quantity to buy or sell in the stop-limit order.
Please note: A maximum of 2 stop-limit orders are allowed for each trading pair at any point in time.
To show an Example:
The last traded price of BNB is 0.000165 BTC, and the resistance is around 0.000169 BTC. If you think that the price will go higher after the price reaches the resistance, you can put a Stop-Limit order to automatically buy more BNB at the price of 0.000170 BTC. This way you won’t have to continuously watch market movements waiting for the price to reach your target price.
Approach: Select “Stop-Limit” order, then specify the stop price to be 0.000170BTC and the limit price to be 0.000172BTC, with quantity as 10. Then click the button “Buy BNB” to submit the order.


Čeprav jaz najbolj neja kapiram kaj naj bi pravzaprav pomenila....in ali ej mišljena zgolj za nakup, ali tudi za prodajo?

Zanima me npr za takle primer nakupa..kupil si ICO za npr. 150 (pustimo spredaj ničle). Trenutna vrednost je 180. Želiš ga še imeti, če mu bo vrednost zrasla, a bi ga prodal če mu npr pade vrednost na (ajde) 160.

Se da to nastavit s to funkcijo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.281
5.313
113
Ja, greš na sell in izbereš stop ceno 160. In ko bo 160, bo pogledalo, kaj si določil pod limit. Za koliko naj proda... Za 160, mrbit za 158 pa gre enako v promet, mrbit za 162, ker lahko da bo šlo pa se tista 2 gor, sej gre vedno malo gor dol... Dokler pa ne bo 160, pa ne bo gledalo kaj si za eno ceno spodaj napisal...