Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Mogoce pomislis v smer, da nekdo sedaj na veliko kupuje. Ne bo dolgo, ko pride kak pozitiven twit pa bo spet zrastlo.
Elektrika ni problem, FIAT in ostalo tudi ne gre na luft :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.204
677
113
Pa ti veš kok stanejo vzdrževanje bančne infrastrukture ali pa pridobivanje zlata (in cela pot, da pride do kupca)? Koliko stane tiskanje in manipulacija z bankovci (tiskanje, prevoz, uničenje,...)?

Elektrika je lahko največja skrb ali pa največja prednost btcja, odvisno iz atere perspektive gledaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Navid

Majstr
3. dec 2007
252
261
63
Tudi ce je to o elektriki res, je to Musk vse vedel se preden je vlozil vec kot milijardo. Nic drugega kot manipulacija.
Jasno. Ampak to je pač potrebno vzeti v zakup pri popolnoma nereguliranem in decentraliziranem sisitemu. Na stock exchange mu kaj takega niti na kraj pameti ne bi prišlo. Že za bistveno "manjše stvari" je dobil rdeč karton od SEC.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Pa ti veš kok stanejo vzdrževanje bančne infrastrukture ali pa pridobivanje zlata (in cela pot, da pride do kupca)? Koliko stane tiskanje in manipulacija z bankovci (tiskanje, prevoz, uničenje,...)?

Elektrika je lahko največja skrb ali pa največja prednost btcja, odvisno iz atere perspektive gledaš.

Ajde povej, kolk?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Mislim da zlato lahko pustimo ob strani, nima veze z denarjem...

Kot sem pisal v sosednji temi, fizicnega denarja je komaj da par %...
Dajmo primerjat transakcijo z bitcoinom in placilo s placilno kartico in...
Dajmo primerjat tiskanje tisto nekaj malega fizicnega denarja z rudarjenjem bitcoina no..

Energija za ogrevanje bancnih poslovalnic.. Ta mi je malo posiljena, oprosti. Prvo kot prvo, a kdo res misli, da ce bi tele kripto zadeve 1x res postale resno plačilno sredstvo (poudarek na resno) da nebi obstajale neke institucije za nadzor (recmo jim banke ali pa kako drugace) ki bi jih ravno tako moral ogrevati, hladiti, kakorkoli no..?
Kot drugo.. A ce nebi blo bank.. A nebi ves ta folk delal nekje drugje, kjer se ravno tako rabi energija, ali bi živeli pod mostom?

0,5% svetovne enektrike gre za to, da se nekaj promil ljudi igra virtualni monopoly..
Pa nikakor nisem mnenja da je blockchain napacna zadeva..
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Pa me popravite, ce razumem napacno... Za nekaj nukleark elektrike gre za to, da se resuje umetno nastavljena "enacba" in v zahvalo dobis nekaj, kar so ljudje trenutno pač pripravljeni placati z uradnim denarjem..
Mogoče bi bilo dobro, da bi procesorje kurili tam, kjer je rezultat kaj bolj uporabnega..
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.944
755
113
Pa me popravite, ce razumem napacno... Za nekaj nukleark elektrike gre za to, da se resuje umetno nastavljena "enacba" in v zahvalo dobis nekaj, kar so ljudje trenutno pač pripravljeni placati z uradnim denarjem..
Mogoče bi bilo dobro, da bi procesorje kurili tam, kjer je rezultat kaj bolj uporabnega..
Vsak bo pač favoriziral svoje in nodobeden od nas tukaj nima pravih številk koliko gre za kaj. Pri BTC se gre, da decentralizacija pač stane (v tem primeru elektrika). Če "tebi" to ne pomeni nič to zate nima dobene vrednosti. In vsi ti BTC ETH killerji, ki imajo drugačne pristope imajo drugje pomanjkljivosti.
Če se hočeš izobrazit v tej smeri, Elon in twiter druščina niso najboljši vir informacij, ker o zadevi nimajo pojma. 99% ljudi se niti ne zaveda moči in pomembnosti Bitcoina.... tudi če nebo obstal.

Za začetek bi vam/ti predlagal Andreas Antonopoulos-a. Poglej kakšno njegovo predavanje ali preberi njebovo knjigo.
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.920
113
Saj bo zdaj ada prisla, ki 1400x manj elektrike porabi, naredi milijon trans. na sekundo in je za razliko od sefa dejansko uporabna :evil:
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Jaz tud nekako tako mislim.. Sefe je zaoral ledino, otroci pa ga bodo s časom pregazili :)
Jaz nic ne zagovarjam in mi ni do kregarije, samo spremljam zadeve..

Btw, mogoče hecno vprašanje.. Zakaj je sploh dobro rudarjenje? Ja, stekam, da je potrebno nek napor, da prides do nečesa.. Ampak to je umetni napor. Kaksna bi bila razlika, da bi se reklo, ok, imamo 21 mio bitcoinov, start cena je xy in kupi ce ti pase.. Se vedno bi se ustvarila neka vrednost iz nic..?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Čisto laično pri rudarjenju so novi kovanci samo neke vrste nagrada. Gre pa dejansko za vzdrževanje blockchaina, v katerga se zapisujejo vse tranakcije. Ker je zadeva decentralizirana brez rudarjenja blockchain sploh nebi mogel obstajati.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Vzdrzevanje blockchaina, ja to je za razumeti.. Ali temu recemo nagrada ali dejansko nastanek novega kovanca, nima veze..
Po drugi strani Ripple, Cardano.. Ne nastajajo z rudarjenjem..in ocitno vse skupaj s transakcijami vred ne potrebuje toliko energije.. Vsaj nikjer nisem zasledil tega?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Temu bo treba laptop vzet... pa je dump.

1621194006385.png
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Vzdrzevanje blockchaina, ja to je za razumeti.. Ali temu recemo nagrada ali dejansko nastanek novega kovanca, nima veze..
Po drugi strani Ripple, Cardano.. Ne nastajajo z rudarjenjem..in ocitno vse skupaj s transakcijami vred ne potrebuje toliko energije.. Vsaj nikjer nisem zasledil tega?
Je bila nekje te dni objavlen seznam in od ta velikih mislim da ripple pokuri najman.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Je bila nekje te dni objavlen seznam in od ta velikih mislim da ripple pokuri najman.
Ja, ker je centralizirana valuta.
Stvari vodi en "glavni" računalnik.
In ima vse prednosti in slabosti običajnih bank.
Plus nobene regulacije nima. In lastniki lahko kar iz zraka naredijo 1000000 XRPjev in ti jih prodajo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Nikoli nisem maral Muska, zdaj ga pa res sovražim. Vmes med padanjem sem kupoval, ampak vedno ko sem kupil je padlo še niže. Zdaj imam še samo nek drobiž, pa se sprašujem če smo na dnu, ali gremo po poti leta 2017 še glooooblje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi