Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Kaj je zdaj to, nič več ne objavljate, se mi zdi, da samo jaz še nisem dovolj nagrabil za retirement fund.

Kaj menite o tem Credits kovancu, a so navedena dejstva spodaj točna ali je le en nateg? Izgleda kot primeren material za dolgoročno investiranje... Kupi se trenutno na Kucoin po 65 centov dolarja.

untitled.jpg
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Credits je tko tko. Blo je kar dosti rdečih zastavic, zdaj majo pa alpha release (pri katerem je tudi polno rdečih zastavic), samo pa dela zdaj že na cca. 300k TPS kao, kar bi blo veliko. Cena je zato jasno konkretno zrastla.

Projekt še vedno ne prepriča sam po kaki ugodni ceni je pa možno da bo še fino naraslo. Blokchain zadeve skoraj vse dobr delajo, če se še trg popravi je res vse možno.
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Eno začetniško vprašanje predvsem za tiste ki uporabljajo spectrocoin. pred časom sem kupil XEM (NEM), ne da bi bil pri tem pozoren na to, da ga ne bom mogel zamenjati za drugo valuto. V exchangu mi namreč ne dovoli izbrati za "pay currency" XEM :confused: je zato kakšen poseben razlog?

Edina možnost, ki jo vidim je, da naredim deposit na poloniex, zamenjam za dash/btc/eth in vrnem nazaj na spectrocoin. Še kakšna druga ideja?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če se ti mudi prodat ja, ali pa počakaj da sprostijo. Mogoče pa bo XEM tuid na njihovi Bankera exchange. Če maš BNK potem bi to šlo brez da plačaš komisijo, tako kot to ima Binance. Samo to bo še trajalo, tako da odvisno od tvoje nuje...
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Mah, po nepotrebnem sem se zaletel in takrat nisem dobro pogledal, da ne bom mogel zamenjati...mogoče bom še malo počakal, da se tečaj popravi navzgor.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Most likely you will not even notice that a mining script is running on your computer, it depends on how powerful your computer is.

hehe
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja ne klikat vse živo, se ti prikradejo pa ne veš da rudarijo na tvojem. Kake torrent strani znajo to met. Če začne močneje obračat ventilatorje oz. tulit potem poglej kaj se dogaja na PC s stiskom ctrl+alt+del. Če je kak program neznan ga skeniraj z antivirusom pa zbriši.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Pozdravljeni vsi v tej temi, sem nov v tej temi in nasploh v "kripto svetu", pa me zanima naslednje;
Pred dnevi smo se s sodelavci udarili v debati na temo vlaganja v kripto valute. Nekaj nas je trdilo, da je to stran metanje denarja, sploh glede na padce vrednosti v zadnjem času, nekateri pa pravijo, da je trenutno idealni čas za nakupe kripto valut. Kakšno je mnenje vas, strokovnjakov za to področje??
PS: Debata se je nanašala na valute, s katerimi se trguje na Bitstampu, ne kakšne manj znane ali razne ICO-te.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja kdaj bo pa drugače čas za vlagat?

Je pa res da če prav nič ne verjameš v prihodnost kriptovalut nasploh, potem je res škoda karkoli vlagat. Kar si zadnje dni kupil se odbije konkretno. Poglej graf bitcoina, ko je februarja šel na 6kUSD, v enem tednu si imel iz 6 na bistampu 11k. Pač trenutno so taka huda nihanja, vložiš denar, ki ga lahko izgubiš pa je.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
No, da bolj podrobno opišem debato; Večina tistih, ki so trdili,da je čas za vlaganje, so se navduševali nad BTC. Glede na prebrano o kriptovalutah, pa sem jaz trdil, da če bi že vložil v kakšno valuto, bi to bila XRP, ker naj bi šlo za valuto, ki je namenjena med drugim tudi za bančno rabo. Ali pa morda ETH, ker se njegova platforma uporablja za izdaje ICOtov . Zaradi okornosti BTC sistema, se mi namreč zdi ta zadeva še toliko bolj špekulativna. Seveda so me "zgazili" na polno. Se res tako zelo motim?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
BTC ni nič neroden, poleg tega pride Lightning network kar pomeni da bodo transakcije v BTC stale 0€... XRP ni decentralizirana, zato ga nimamo radi. XRP izdaja privat podjetje, kar pomeni isto kot FED ki printa USD... ETH bo počasi izgubljal "monopol" saj prihaja konkurenca ala EOS, AE in podobni. Je pa vseekakor dobro imeti razpršeno in ne vse v BTC. Kar imaš na Bitstampu je likvidno in lahko prodaš v normalnih razmerah. Seveda pa kot je prej omenjeno, vlagaj not le to kar porabiš za pir in čike, ker je to špekulacija in se lahko zgodi da je BTC tudi 1 cent na koncu... Malo verjetno ampak ni garancij v temu svetu... Je ap vsekakor dober trenutek za vlagat. Če maš recimo 1k za vlagat daj zdaj 100, če pade še 100, če pade še 100... Temu se reče cost averaging in isto ko prodajaš. Ne dajej vse naenkrat not ampak psotopoma po nekih levelih. Jaz sem recimo včeraj dokupil pri 6k in smo že na 6.8k če bo padlo dol bom še dokupil če ne bom pa kaj prodal pri 9-10k itd...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
No ja... trg se hočeš nočeš vrti okoli bitcoina, ki mora postati bolj hramba vrednosti, kot pa kakšno zelo aktivno tržno sredstvo. Dejansko s tem da je btc dokaj "neuporaben" za kupovanje kofeta sploh ni slaba stvar v tem primeru. Pri 20k vrednosti so bile BTC transakcije najdražje in najpočasnejše zdaj so hitre in poceni pa je tudi btc poceni. BTC naj postane digitalno zlato, nekateri so prav zaljubljeni vanj, drugače je pa to daleč od optimuma za največ zaslužit.

Vsak ki vstopa zadnje dni ima sanjsko priložnost: https://coinmarketcap.com/ sortiraj po 24h change, z uveljavljenimi coini si lahko zaslužil 40% + če si vstopil ta vikend. Tudi če spet kaj pade ne bi šel pod izhodišče tega vikenda.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Pred novoletnim padcem valut mi je nekdo, ki naj bi imel nekaj pojma o kripto valutah razlagal, da je pri XRP-ju pričakovati, da bo najkasneje v 5 letih zrasel na cca 300$. Bluzenje, kaj?? :)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja to glede ripla je bluzenje. Bo pa sanjsko za vlagatelje če pride nazaj na prejšnji high, sam kaj ko maš 100 drugih opcij z višjim potencialom.

Če bodo banke imele svo blokčejn, ga bodo same razvile in ohranile tako centraliziranega kot same želijo ne rabijo nekih riplov za to.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Sva takrat imela kar obširno debato o XRP-ju in pregledala tudi zgodovino.. In dejansko je ta zadeva rasla od samega začetka. Sicer nisem analiziral kolikšen % padec je bil tam po novem letu in, če je bil večji kot pri drugih valutah. Ja, če želiš, da je BC mednarodno bančno uporaben, moraš skupaj spraviti čimveč bank, kar pa je najbrž težko in na koncu zelo hitro prideš do tega, da to dela neka zunanja institucija => XRP, k storitvi pa pristopijo tiste banke, ki jim je to v interesu. Iz tega vidika se mi zdi, da bi banke kar hitro lahko pristale na ponujeno storitev XRP, če je dejansko ugodna in uporabna zanje. Pojma nimam??