Krediti po 1.11.2019

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Če bi bili ilegalni bi država tak način prebivanja že zdavnaj preprečila.

Točno tako. Po naši ustavi smo namreč pred zakonom vsi enaki in ni možnosti, da bi nekateri dlje časa ilegalno bivali na nekem ozemlju, kaj šele da bi sčasoma izsilili napeljavo vodovoda, elektrike in kanalizacije, kar bi nato plačevali drugi sodržavljani. Pač vsi igramo po enakih pravilih in prav je tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in piagolo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsaka vama čast! Res no! 37 strani sta rabila, da sta še cigane (ups - rome) zvlekla v temo. :bonk:
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Vsaka vama čast! Res no! 37 strani sta rabila, da sta še cigane (ups - rome) zvlekla v temo. :bonk:

Nope, rabila sva zgolj tvoj post s katerim si se dotaknil (i)legalnosti določenih objektov ter "razmišljanja mimo okvirjev*" ter navedel primer, sledil je pa še en in to s cigani. Glede na to, da je pa bivanjska problematika tesno povezana s financami oz kreditiranjem o čemer pa teče debata v temu topicu pa dejansko niti nismo tako offtopic. Vidim pa, da je v vmesnem času tudi soforumaš piagolo že napeljal vodo še bolj na ontopic mlin tako da ni potrebe po dramatiziranju zgolj zato, ker je drek - spet - priplaval na površje ter se potem zgovarjati na offtopic.

*disclaimer: mimo okvirjev v tokratnem primeru ni mišljeno kot mimo ciganov
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
No torej je to rešeno. Bivaš v prikolici, naslov imaš pa na CSDju. Simple.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
No torej je to rešeno. Bivaš v prikolici, naslov imaš pa na CSDju. Simple.
Zato pa se v primeru takšnih dolžnikov tudi izvršitelje pošilja kar na naslov CSD-ja.
Če se mi bo ljubilo vam danes poiščem osnovo za stalno bivanje v "kontejnerju". Načeloma je vse stvar prostorskih aktov občine.

Mogoče bi kak bovčan povedal kako je bilo pri njih po potresih, eni so kar dolgo stanovali v "začasnih" bivališčih.
Nekaj iz zakona:

23. člen
(prijava na naslov stavbe brez hišne številke)

(1) Če stavba v registru prostorskih enot nima določene hišne številke, na katero se posameznik prijavlja, ta ob prijavi poleg naslova stavbe (občina, naselje oziroma ulica), kjer se stavba nahaja, navede tudi številko stavbe iz katastra stavb.
(2) Če upravna enota ugotovi, da posameznik stalno prebiva v stavbi na naslovu iz prejšnjega odstavka, obvesti geodetsko upravo o naslovu in številki stavbe iz prejšnjega odstavka.
(3) Geodetska uprava na podlagi obvestila iz prejšnjega odstavka določi stavbi hišno številko, če so izpolnjeni pogoji za določitev hišne številke skladno s predpisi, ki urejajo določanje hišnih številk, in jo evidentira v registru prostorskih enot.
(4) Geodetska uprava o določitvi hišne številke ali o tem, da niso izpolnjeni pogoji za določitev hišne številke, obvesti upravno enoto.
https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2016-01-2294/#24. člen
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja in?

Vprašanje je bilo: ali je možno v "začasnih/mobilnih" objektih prijaviti stalno bivališče. Po na šem mnenju ja je, pod pogoji, ki sem jih navedel zgoraj - torej, da se pridobi GD (kar je tudi eden od pogojev iz tvoje 3. točke).

PS: vidim, da si očitno preskočil en moj vmesni odgovor. ;)
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ksz

Torej. A grem lahko v Avstrijo po kredit al ne. Pri nas ga zaradi otroka zal ne morem.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Poglej durchblicker, vnesi svojo placo in kontaktiraj banke, ki jih dobis.

Meni skb kalkulator na 25 let 100k znese 515eur, prakticno vsepovsod po Avstriji pa cca 380. Wtf. To je pa razlika.
 
  • Wow
Reactions: Matey

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
test za durchblicker ;)
1576049331511.png