Krediti po 1.11.2019

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
hja, tud men bi pasalo kaksno leto brez prispevkov...

ampak...

kako sploh lahko pride do tega. to mora nekdo v racunalnik vnest, da izvrzba ne gre naprej. kdo nadzira tega nekoga? to bi mogl ljudje zgubit sluzbe zarad takih dejanj.

Našo skrbnico na fursu sem prašal ravno to... brez odgovora. Po novem REK ne oddajajo, da ne delajo davčne obveznosti. Potem so v prekršku, ki je menda javljeno inšpektoratu...
Tam se zatakne.

Ni mi pa jasno kako gre skozi neplačilo DDVja...
Skratka politika ki to dopušča, potem dviguje prispevke in konec koncev tudi DDV. Da kaznuje tiste, ki plačujejo.

Bom še nekaj povedal, slišal sem sicer neuradno, da tem podjetjem gledajo skozi prste, ker drugače bi na zavodu pristalo ogromno folka.

Zdej mi je jasno kako nastanejo milijoni davčnega dolga. Gledajo jih do stečaja ali prisilke. Seveda samo tiste z pedigrejem.
Za druge je pa izvršba avtomatska v istem mesecu davčnega dolga....

Wili bo spet začel z dobički multinacionalk, katere tukaj nimajo veze, spuščal se bo še v njihov DDV, ki je v celoti plačan by the way državi v kateri ima storitve oz davčni zavezanci to storijo sami preko samoobračuna davka če se gre za eu..

komunajzerju nikoli ne bo jasno kaj komunajzerstvo je in ne loči kriminala od komunajzerstva....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hja... ampak s tem, da njim popuščajo, delajo dumping tudi vsem ostalim. In te delavci bi lahko šli drugam delat, če nebi ta firma naredila dumpinga na trgu...

in kaj je zdej bolj pomembno? nekdo ki ne plačuje v blagajno, in nikoli ne bo, ali to, da se plačuje v blagajno kdor pač lahko. če ne moreš, zapri. Tisti delavci bojo pa imeli isto penzijo kot delavci od delodajalca ki je redno vse plačeval...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
hja... ampak s tem, da njim popuščajo, delajo dumping tudi vsem ostalim. In te delavci bi lahko šli drugam delat, če nebi ta firma naredila dumpinga na trgu...

in kaj je zdej bolj pomembno? nekdo ki ne plačuje v blagajno, in nikoli ne bo, ali to, da se plačuje v blagajno kdor pač lahko. če ne moreš, zapri. Tisti delavci bojo pa imeli isto penzijo kot delavci od delodajalca ki je redno vse plačeval...

Delavci bodo imeli pomojem manjšo osnovo oz bodo morali dokupit leta. Tukaj se lahko motim. Mislim, da je clo blo po cajtnigih da nek bivši sct delavec ni mogel iti v penzijo, kako se je potem izteklo ne vem.

Veliko nekvalificiranih, (predvsem starejših) je praktično v našem sistemu ne-zaposljivih. Socialni transferji pa tako veliki, da se jim niti ne splača. Kot rečeno v naši državi je vse na glavo.

Levaki tak sistem vsekakor podpirajo. Še več sindikati so tiho kot riti.
Seveda glasni so le v javnem sektroju, tak pa so na okopih....

Bomo pa vidil Šarčeve krofe, BDP rast se bo močno zmanjšala, proračun pa napihnjen do nezavesti. Avtomobilske fabrke (veliko naših podizvajalcev) že imajo 20% upad naročil. Tudi gumarska industrija.

Šarec pa o zajcu ki leta po gozdu in njegovem žaru.
Politik, ki s'takimi budalaščinami razlaga naše gospodarstvo.

Bom še nekaj o temi
prvi krediti z euriborom so bili lahko tudi negativni, sedaj pa ni več takih kreditov pribitek ostaja euribor pa je 0 manj ne more biti, če tudi je negativen. Banke so pri prvih kreditih z euriborom računale da bo ta vedno pozitiven, kmalu so spoznali zmoto. Tisti z fiksno obrestno mero so se pa nategnili, vsaj zaenkrat tako kaže.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
A kdo gleda tarčo zdela, o fak sej sem nekako vedel da so zjebane banke in bankirji ampak tole pa je bolj kot vsaka kriminalka.
 
  • Jezen sem
Reactions: navlixx in koliko

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
endvatri
Sva midva gledala isto oddajo?
To je tisto v kateri so:
1. direktno imenovali NKBM (to je banka v lasti poštnega predal iz Luxemburga) kot eno od bank, kjer se z lahkoto s podkupninami doseže svoje
2. Kjer so razložili, da brez vedenja uprav in kreditnega odbora to ne more delati. V obeh je nekdo po imenu Jon Locke, rojeni Slovenec:valjamse:, ki je imel celo policijsko preiskavo na domu, pa vendar ni nič kriv, ker ga ščiti vrh tudi predsednik uprave iste banke John Denhof, tudi rojeni Slovenec.
3. Da se je dajanje podkupnin začelo po letu 2013, ko se je zgodila sanacija, ker so ljudje reševali svoja podjetja.
4. (OK to pa ni bilo v oddaji) Da so pri seznamu za odpise " imeli glavno besedo pri vsem Evropska komisija in njeni "nižji uradniki", ki so po elektronski pošti pošiljali, "kaj moramo delati" " (citat Hauca iz zaslišanja pred parlamentarno komisijo)

PS. pa ne opravičujem podkupnin, vendar za vsako kriminalno dejanje iskati razloge v politiki je pa bolno. Nekateri politiki so kriminalci, nekateri bančniki so kriminalci, vendar to ne pomeni, da so politiki, bančniki, zdravniki ali kdo četrti vsi kriminalci.
PPS. ČE že ima Tanko za komentirati, NKBM je prišla v bulo, ker jo je vodil predsednik uprave, ki si je redno dopisoval s predsednikom SDS in ki je močno finncirala čudežnega dečka SDS (petek) in krščanske Zvone.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
 

B81

22. jul 2007
34.264
8.814
113
To ni za verjet. Pa da ti tam ko fehtas za kredit omeni nekaj takega pa da ne dobi telefona v glavo...dobri so, res...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Če na banko naložim svoj denar dobim 0,2 obresti na leto, če banka meni posodi denar pa ji plačujem 7% obresti. Že tu nekaj smrdi...... In globje greš bolj smrdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Cash

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a smo hoteli ne imet državno srebrnino?

berem v čalnku, da nemci, avstrija itd vsi poznajo državno banko, samo nam balkancem se je mudilo to raztalat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A mislis, da bi nam nasa drzavna balkanska banka dala kredit po 0.7% obrestni meri, kakor dajejo v zgornjih drzavah? Jok, brate, odpade...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.204
113
Ja, nove članice EU so lepo obrali in izkoristili. Z EU sredstvi so odpirali trgovine po novih članicah, da so si povečali trg in lahko prodajajo svoje izdelke.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Avstrijci s svojo 3 tisoč 800€ povprečno bruto plačo ne bi imeli problemov v BS.
Hecno a ne.
Pa ne okol govort ker ima partija odprte oči.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne verjamem, da ti ga bodo dali, ker moras biti najverjetneje njihov drzavljan