Kotna sedežna garnitura

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Sam ste me nasmejali, jaz vem, da je star motel, samo zakaj se pa pri nas tako dobro še vedno prodaja. Sam imam enako v beige usnju in ja mi jo znanci še vedno laskajo , res pa je, da tudi meni ta microfibra ne potegne..... me pa prav zanima, kaj je za vas sedaj aktualno moderno, kake slike ? Tole se pa strinjam, da pač ni več moderno samo zanimivo prodaja se pa še . To je edini model od Štruklja , ki je v prodaji menda že čez 20 let nespemenjen....... pa je Štrukelj v osnovi precej v špici tudi cenovni, nikakor ni nikoli bil ugoden, dnevno pa tam naredijo med 10 do 15 garnitur dnevno, tako, da niso nekaj v tri dni...... u bistvu cela tovarna....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Glede.na hvalisanje bi morala biti ze zdavnaj prodana. Vrednost stare rabljene sedezne je.blizu 0, Strukelj gor al pa dol.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Foter je za leder kotno brez poškodb komaj iztržil 250 eur.
Jaz za rdeč leder enosed in dvosed nisem dobil v polleta niti enega klica.
Tak da ne prevec sanjat o visokih cenah rablenih kavčev
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Staro sedežno lahko samo laskajo stari "prdci" ali pa vljudni obiski. Pri nas se pa to lahko prodaja samo zato, ker je ogromno ljudi starokopitnih. Take nove sedežne ti ne bo noben mlad kupil, sploh ker je stara, nova pa verjetno še draga.

Jaz sem tudi šel opevane Žakljeve gledat, pa sem se hitro obrnil. Nobenih patentov za prilagajanje naslona, hrbta, glave... Konkurenca jih povozi. Ampak hvalijo jih pa vsi... Potem se pa čudijo, ker domov prineseš "raketo" od kavča za isti denar, in ja, tudi isto polnjenje in vzmetenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Ko smo ze pri sedeznah..a je Natuzzi ok zadeva? Seveda ne po polni ceni. Zanimajo me usnjene in "bombazne".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.522
267
113
Staro sedežno lahko samo laskajo stari "prdci" ali pa vljudni obiski. Pri nas se pa to lahko prodaja samo zato, ker je ogromno ljudi starokopitnih. Take nove sedežne ti ne bo noben mlad kupil, sploh ker je stara, nova pa verjetno še draga.

Jaz sem tudi šel opevane Žakljeve gledat, pa sem se hitro obrnil. Nobenih patentov za prilagajanje naslona, hrbta, glave... Konkurenca jih povozi. Ampak hvalijo jih pa vsi... Potem se pa čudijo, ker domov prineseš "raketo" od kavča za isti denar, in ja, tudi isto polnjenje in vzmetenje.

in kje dobIs te rakete? verjetno vseeno po narocilu?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Ja, po naročilu. Najprej moraš vedeti kaj od kavča pričakuješ... Je to sedenje ali ležanje... Morebitne ovire v prostoru... Vedeti moraš kakšna so polnila, vzmetenja in materiali... Višina sedišča, morebitni izvlek, predali... Morda doma sesa roomba, kjer spet rabiš malo večjo oddaljenost od tal... In potem iščeš približek tistega kar potrebuješ/želiš. In ja, najverjetneje boš to dobil po naročilu. In to stane. Se pa da vse to recimo dobiti. Lahko pa kupiš "Žakelj", ki ima na slovenskem ime in ceno, pa ti večina prej omenjenih zadev ne pride zraven. Jih niti nimajo. Ampak če vprašaš moje starše, bodo verjetno šli po "Žaklja". Potem se pa čudijo, ko dejansko vidijo kaj poleg sedenja, lahko vse dobiš pri kavču.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
in kaj raketnega točno nima žakelj?
Na 1/2 prilagajam kot naslona. na 2/3 imam pa 2 počivalnika z nastavljivim vzglavnikom. Na vsaki strani je tudi naslon za roko nastavljiv. Kaj še rabim? Oziroma še tega ne rabim in če bi naročal bi brez tega naročil. Tako je pa bil raztavni za ok ceno in je to to. Tudi sesalec bi se zapeljal spodaj če bi ga imel. Govorim za model Panama 2800€
Nevem no jaz mam sedežno, da se vsedem al pa vležem gledam tv in mi je vseeno za okolico. Ne zaj da bom še 25 nastavitev non stop prilagajal. Če mi ni všeč v osnovi ko se vsedem pač ne kupim.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ko smo ze pri sedeznah..a je Natuzzi ok zadeva? Seveda ne po polni ceni. Zanimajo me usnjene in "bombazne".

A daj ne se smešiti, Natuzzi v prevodu Nategači, ki te ja Natucajo, nategnejo. Ne mi o njihovih garniturah, dokler ne vedo, kaj je vzmetenje in prodajajo samo tretje razredne z peno polnjene garniture narejene večinoma ( razen najdražjih modelov) na Kitajskem, ki se po nekaj letih tako zmehčajo da sediš, skoraj na tleh.

Ljubiteljem te znamke priporočam ogled kitajskih modelov pod znamko Venuzzi, ki delajo garniture za Natuzzi, ja enakih modelov seveda ne boste našli, ker jim ima Natuzzi zaščitene, boste pa našli skora enak slog in kvaliteto za smešen denar. Torej ne se pustiti, da vas Natuzzajo !

Če pa govorimo o res pravi kvaliteti je pa to kak Rolf Benz in podobno !
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Ok, kaj potem vzet v cenovnem rangu Natuzzija (ko imajo razprodajo -50%), se pravi usnjena sedežna za cca. 1500€? Se mi zdi, da za ta denar ni nič. Pri blagu pa je verjetno vseeno kje jo kupiš, samo da je zadosti vzmetena?