Korzika 2011 by Alfist555

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
a svetujete kakšen fajn družinski kamp? najraje na JV strani in da je tik ob morju.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kolikor sem jaz dobil obcutek na korziki tezko najdes kamp cisto ob vodi. na jv je kul sicer rondinara, ampak ni takoj ob plazi.
lahko pa da se motim pa naj me kdo popravi.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kampov cist ob morju je res malo...osebno sem bival na J v Camping des Iles pri Bonifaciu...ni ob morju, ampak meni je lokacija odgovarjala. Ob plazi Rondinara imas kamp, ampak spet ni cist ob morju...se da pes do morja ce nimas premalih otrok in se tako izognes placilu parkirnine. Bil sem tudi v campu Asciaghju pri plazi Palombaggia. Spet n icist ob morju ampak mozen dostop do morja po pespotki.

Vem pa se za par campov severno od Porte Vecchio,vsi ob morju, v katerih pa nisem bival...
-Camping Pezza Cardo
http://www.pezzacardo.com/camping--5-en.html


-Se severneje pri kraju Pinarellu camp California.
https://www.camping-california-corsica.com/

-in se mal naprej na S pri kraju Fautea, camp Fautea

LP
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
plaže poznam. bolj me zanima kakšen kamp v tistem koncu.

rondinara je tudi kamp v blizini:)

aja sej res.. ob vzhodni obali jih je par ob vodi, ampak je ta stran otoka precej nezanimiva.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
plaže poznam. bolj me zanima kakšen kamp v tistem koncu.

rondinara je tudi kamp v blizini:)

aja sej res.. ob vzhodni obali jih je par ob vodi, ampak je ta stran otoka precej nezanimiva.

No, plaže so lepe peščene, blizu Solenzara in hribovje, ni tako slabo in "nezanimivo".
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Koliko pa je kaj gužve v kampih poleti? Šlo bi se pa recimo okoli 15.7. tja in okoli 5.8 nazaj.

Mi bi šli s prikolico, rezervacij po navadi ne delamo. Se da na blef kaj ujagat ali je to bolj nemogoče opravilo.

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tak sem jaz hodil z avtom 2x, v tem terminu.

Nekateri kampi so bili nabito polni, v drugih se je še dalo dobiti. Se da na blef dobit.

Bolj so tile nabiti na vzhodni obali in jugu.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Evo rahli update okoli mojega vprašanja.

Šli smo sicer na Sardinijo in Korziko, vendar težav s kampi ni bilo.

Na obeh destinacijah praktično ni bilo nobene pretirane gužve in smo kampe dobili s prve. Je pa res, da smo premike delali dopoldne, več težav imajo tisit, ki jih delajo pozne popoldne oziroma zvečer. Nikjer pa nismo zasledili table, da bi bil kamp poln.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Lokacije kampov povej... Ker ko sem bil jaz, je bil v nekaterih plac kolko hočeš, drugi (premium) pa polni.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
eno vprašanje glede trajekta za korziko.
A komplicirajo če imaš na strehi strešni kovček?Ali je potrebno pri rezervaciji napisati višino avta skupaj s kovčkam?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
eno vprašanje glede trajekta za korziko.
A komplicirajo če imaš na strehi strešni kovček?Ali je potrebno pri rezervaciji napisati višino avta skupaj s kovčkam?

Na corsica ferries izbereš višino, normalen avto je 5m dolžina, višina max 1,90

Tam izbereš pri vozilu od 1,91m višine do 2,40m in še nad 2,40

 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
pri Mobyu pa imaš osnovno ceno do višine 2,20m.
avto je visok 180cm.. tako da najbrž ne bodo komplicirali če bo avto s kovček visok kakšen cm čez. hehe
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Večina trajektov ima ločene prostore za avte in višja vozila. Če je avto višji kot določeni cm zaseda prostor kjer bi sicer olupili kak tovornjak, kombi, avtodom,... in seveda je treba doplačat.

Če odstopaš več kot 5 cm od dovoljene oz. predvidene višine se jaz nebi igral.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
pri Mobyu pa imaš osnovno ceno do višine 2,20m.
avto je visok 180cm.. tako da najbrž ne bodo komplicirali če bo avto s kovček visok kakšen cm čez. hehe

Primerjaj cene pa boš videl.
Kot je napisal mgiver, če si previsok ne moreš gor v nadstropja, ampak kolk se jaz spomnim ni bilo neke razlike v ceni
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Meni je pristaniski delavec, ki skenira kodo na karti zatezil, ceprav nisem presegal visine 2m. Alfa s kovckom je imela tocno 195...sem zmeril, zato sem pri nakupu karte na Moby lines izbral osnovni paket..avto do dolzine 5m in obkljukal visino manjso od 2,2m. Pa je nekaj jamral...pa ko sem ga vprasal kaj je narobe, me je samo prestavil v linijo s kamperji, tako da se nisem obremenjeval kaj ga je motilo. Verjetno pa cim vidijo kovcek na strehi, smatrajo da presegas tisto visino...ne vem. Naceloma se nebi hecal, ker lahko te poslje v nadstropje z avti...in ce si previsok je mozno da bos kje podrsal kovcek.

Preveri se karte na Grimaldi lines...sem nazadnje dobil tam najcenejse karte
LP
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Mobi na Korziki ima pri vkrcanju človčka z merilno palico.

Vse sumljive izmeri. Pri kamperjih merijo dolžino, pri prikolicah tudi. Nas niso merili.

Pri Mobyu itak posebej označiš za kufer, če se dobro spomnim, mi z Frdom Galaxyjem pa že v osnovi po njihovem konfiguratorju spadamo v 3 razred. S prikolico, smo pa skupaj s šleperji.


Če kdo rabi, imam eno kodo od Mobiya za šenkat, če gre kdo letos tja.

Lp
 

Podobne teme