Korzika 2011 by Alfist555

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ne bom nekaj dolgovezil, ker je od Korzike ze ogromno napisanega, POI tocke imamo odlicno pokrite in vecinoma je za bilo povedanega. Na tokratnem septemberskem dopustu nisva s punco odkrivala nivc novega...sva se samo prepustila vodnim uzitkom Korzike, zato naj slike govorijo zase
cheer.gif
Zdaj slik sem izbral ogromno tako da mislim da je najbolje da jih sedaj pokazem polovico, ostalo polovico pa predstavim drugic (ko/ce se pojavi druga stran te teme), da se ne bo stran predolgo nalagala.

Zacnemo z Bastio





In nadaljujemo na sever proti Cap Corsu







Cap Corse



Nonza






St. Florent in plaza Loto/Lotu









Calvi in okolis






L'Ille Rousse





Pa nazaj u Calvi





Delta reke Fango s kajakom




Porto, Les Chalances, Scandola, Girolata in Col di Vergio





















Na poti do Ajaccia, Ajaccio in okolica












Filitosa








Sartene








Tuki bom zdaj koncal in v drugo nadaljeval...razen ce moderatorjev ne moti da je na eni strani 150 slik, lahko tudi nadaljujem.

LP
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ti a ves, da nimam pojma. Karte ne najdem, ne emajlu se mi stara karta ne odpre vec...slike trajekta pa tud nimam. Pac neka stara ladja od Corsice Ferries. Za nazaj je bila pa tale plocevinka....

kor_159.JPG


Je pa to definitivno zadnjic, da grem na trajekt zjutraj oz. da se morem ponoci voziti do trajekta. Sem bil tako z**ban ponoci, da sva se morala ustavit in zaspati za pol ure. Ko pa sva se vracala domov, pa BP na trajekt zjutraj ob 8ih in pol se 6 ur voznje do doma.
bonk.gif


LP

PS.:
Ali se da kako "umetno" ustvarit drugo stran te teme, da dodam se ostale fotke, ali je treba pocakat, da bo toliko odgovorov, da nastane druga stran. Se bojim da bo dolgo nalagalo stran, ce bo v temi 158 slik
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, saj to sem mislil ali si šel z Moby ali Corsica.
Nerodno ja, da ni nobene večerne ali pozno popoldanske fure.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Leta 08 sva sla z Moby lines na Sardinijo in so bili zelo cenejsi kot Corsica ferries. Sva dala vsega skupa 70€ za povratno karto za 2 osebi z avtom in kovckom. Letos pa nikakor nisem nasel karte cenejse kot 150€, s tem da je Korzika precej blize celini kot Sardinija. Na koncu sem bil prisiljen iti z Corsica ferries, ker Moby je imel zadnjo povratno plovbo 15.septembra, midva pa sva se na Korziko odpravla sele 9. Pa tudi drugace raje plujem z Moby ker imajo visinsko omejitev postavljeno na 210cm, medtem ko Corsica ferries na 190 in s kovckom na avtu sem ravo na meji (185cm). Tako da ce te posljejo na zgornje nadstropje z avtom, ze malo cvikam da bom kje s kovckom prijel v strop
smile-1.gif


LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja midva sva bla od 9.-26. septembra. Najprej je bil plan nekam v Grcijo za 14 dni, pa nisva nasla nic pametnega. Na koncu je izpadlo odlicno!

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja saj ves kako pravijo...v vsaki sali je malo resnice. Sem sel tud dalje kot le na Korziko...sam takrat ga je pa res malo zasrala
smile-1.gif
)))))

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Ja saj ves kako pravijo...v vsaki sali je malo resnice. Sem sel tud dalje kot le na Korziko...sam takrat ga je pa res malo zasrala
smile-1.gif
)))))

LP

Sicer pa to je vse blizu Italije tak da
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Super fotke. Smo letos konec junija in v začetku julija naredili praktično identično zadevo temu drugemu sklopu fotk (jug okrog Bonifacia in Porto Vecchia, Rondinara, Palombaggia, Santa Giulia, Col de Bavella) in mi je bilo res fino malo podoživljat vse skupaj.
Korzika res nikoli ne razočara. Če bi bila še cena piva bolj normalna, bi bilo pa že kar kičasto.
tongue-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
kor_154.jpg


Corte
kor_155.jpg

kor_156.jpg


Reka Restonica
kor_157.jpg

kor_158.jpg



Se povzetek...
Dopust je trajal od 9.9. do 26.9.. prevozenih kilometrov na Korziki je bilo 1450, skupno na dopustu 2700. Porabe nisem racunal, verjetno pa je bila okoli 6L. S kovckom po AC porabi nekaj vec, kar sem opazil po prevozeni kilometrini z rezervarjem. Hitrosti po Korziki so zelo nizke, z izjemo na V obali. Naceloma sem velik del (cel severni kos, pa polovico Z obale) prevozil v 3. prestavi, kar vam da vedeti kaka je bila povprecna hitrost.

Cene...pojma nimam. Sem ze pozabil. Gorivo je drago. Nafta je bila najceneje 1,38€ na Korziki, drugace je bila okoli 1,40-1,45€. Hrano sva kuhala sama in sproti nakupovala v hiper merkatih. Cene podobne nasim, oz. 10-20% drazje. Spomnim se za tiste njihove bagete (francoska struca) 0,8€-1€. Pojes pa vsaj 3 v enem dnevu. Za zajtrk sem sam pojedel vsaj pol ce ne kar 3/4 struce...pa me ni nikjer nic. En "Martin Krpan" poje sigurno 2 za zajtrk :lol: Pivo drago...mali pir 3,6€ (2,5dcl!). Ja prenocevala sva v kampih...cene okol 15€-20€ na noc (cena kampa za 2 osebi, sotor in avto izven sezone, mesec september).

LP
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Kaj naj rečem drugega kot nor dopust, slike pa fenomenalne (kot vedno). Bi se kar ta trenutek vsedel v avto in šel raziskovat Korziko
redface-1.gif


Slikano verjetno vse s 16-85?

lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja ja. No, objavljene so vse slikane z omenjenim objektivom. 70-300 je prevelik za vlacit na plazo. Ze tako me je skrbeo na plazah, ko sem v nahrbtniku puscal fotic in sel potem snorkljat. Ni kul, ko te 100 ljudi vidi kako fotkas, pol gres pa v vodo
smile-1.gif


Pa vedno bolj razmisljam da bi si nabavil en popotniski objektiv 18-200 ali pa kar 18-270. Sam me mal skrbi kvaliteta fotk.
Tako je ko zelis vse...svetlobno mocan objektiv, z veliki goriscnicami, pa pocen, pa da dela super fotke
smile-1.gif


LP
 

Podobne teme