Korekcijska očala in stekla - kam?

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kako pa to urediš, če kupiš očala v EU?
Če bo komu pomagalo.
Potrebuješ original račun, ki mora biti pisan na tvoje ime, gor naj bo tudi dioptrija. S tem in original receptom greš na ZZZS, kjer izpolniš obrazec za povračilo stroškov. 10% (od 50 EUR se mi zdi) povrnejo oni, za preostanek greš pa z odločbo od ZZZS na zavarovalnico, kjer imaš prostovoljno ZZ in tam vložiš zahtevek za povračilo.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zgodba z očali kupljenimi v Angliji se je zaključila.
Po oddaji vloge na ZZZS sem po enem mesecu in pol dobil vrnjenih 5 EUR s strani ZZZSja (vmes so me še pozvali za podajo dodatnih informacij), potem sem poslal to odločbo po mailu še na Vzajemno (dodatno zdr. zavarovanje imam tam) in v roku parih dni dobil še 45 EUR nakazanih na TR.
Tako so me očala priznane znamke prišla 20 EUR, pri nas bi bila verjetno v rangu 130 EUR doplačila. Imam pa majhno dioptrijo.
Šel sem pa zavestno v to, saj tudi, če ne bi dobil teh 50 EUR, je 70 EUR še vedno manj kot 130 doplačila :).
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Moja izkušnja z optiko Aleksandra v Qulandijah - najprej prestavljajo termine pregled ko me končno pregleda in ugotovi dioptrijo mi ne upošteva zavarovanja in plačam polno ceno. Ko dobim očala in jih nosim par dni nisem videl nič boljše zato sem šel k drugemu optiku -ta mi je ugotovil z cilinder in večjo dioptrijo. Ko sem klical v Aleksandro so mi rekli, da bom moral zamenjati i stekla in doplačati toliko kot sem pri drugemu optiku dal za kompletna očala.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Zgodba z očali kupljenimi v Angliji se je zaključila.
Po oddaji vloge na ZZZS sem po enem mesecu in pol dobil vrnjenih 5 EUR s strani ZZZSja (vmes so me še pozvali za podajo dodatnih informacij), potem sem poslal to odločbo po mailu še na Vzajemno (dodatno zdr. zavarovanje imam tam) in v roku parih dni dobil še 45 EUR nakazanih na TR.
Tako so me očala priznane znamke prišla 20 EUR, pri nas bi bila verjetno v rangu 130 EUR doplačila. Imam pa majhno dioptrijo.
Šel sem pa zavestno v to, saj tudi, če ne bi dobil teh 50 EUR, je 70 EUR še vedno manj kot 130 doplačila :).

Lahko poveš kje si to nabavil? Me je ravno danes razpizdilo.
Sem bil danes v eni večjih Lj optik... Imajo kao akcijo, pregled, super duper leče (kao) , pa ene ti še ena očali to dajo gratis... Cena (za 2 para očal) cca 150-200€ z najcenejšimi okvirji, ki zgledajo kot tisti od očal za 5€ iz bencinske črpalke.

Pregled pa tak, da bi si ga sam boljše naredil... Nameril mi je manj dioptrije, kot imam, pa opažam, da z trenutnimi očali vidim slabše, brez njih pa nič boljše :)
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Že iščem normalnega okulista, ki bo naredi pregled kot se spodobi, potem pa v akcijo na net...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
https://www.misterspex.co.uk/
Če boš rabil popust mi javi, so mi pošiljali neke 25% kupone.
Jaz sem tudi šel najprej k zdravniku okulistu na pregled, kjer me je poslala v optiko zraven in sem prišel do podobnega zaključka kot ti.
Sem jo pa opomnil, naj na list napiše ČITLJIVO dioptrijo, ker tisto kar je najprej napisala, tudi Einstein ne bi znal razbrati, kaj dejansko pomeni :).
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.434
859
113
https://www.misterspex.co.uk/
Če boš rabil popust mi javi, so mi pošiljali neke 25% kupone.
Jaz sem tudi šel najprej k zdravniku okulistu na pregled, kjer me je poslala v optiko zraven in sem prišel do podobnega zaključka kot ti.
Sem jo pa opomnil, naj na list napiše ČITLJIVO dioptrijo, ker tisto kar je najprej napisala, tudi Einstein ne bi znal razbrati, kaj dejansko pomeni :).
Nimam pojma o tem, zato bo morda vprasanje nespametno.
Kdo ti izmeri dioptrijo? Zdravnik ali optik?
Koga priporočate?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Praviloma to dela oftalmolog - doktor za o_O, vendar jih ima večina pogodbene odnose z optiki, kjer imajo tudi svoje "ordinacije". Žal se jim marsikje fučka za tvoje oči, glavno da optik proda čim dražji okvir in stekla.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Bi se strinjal, zato pa greš k zdravniku okulistu (pojma nimam o nazivu) in potem z napotnico za očala kamorkoli želiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja če se ti "čaka" v ZD potem dobiš "bianco" napotnico, če greš v "partnersko ordinacijo" optika, pa ti rečejo: napotnica je pri optiku, kar tam se oglasite - oni pa je ne da iz rok. ;)
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Pregled pri oftgalmologu (po domače okulistu), potem pa k dobremu optiku. V Ljubljani priporočam Optiko D - Drago Sever na Dunajski pri Ruskem carju. Po vsej verjetnosti sodeluje tudi on s kakšnim oftalmologom.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Pa koliko se vam mudi za očala, da ne morete počakat? Če se ti vid poslabša iz danes na jutri ok, ampak večinoma to nekaj časa traja... Jaz sem se zdaj naročil pri zdravniku, dobil termin oktobra (takrat se bomo glih fino znormalizirali po počitnicah, dopustih, začetku šole itd.), če bi se pa manj zmišljeval za lokacijo, bi dobil že prej.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Meni se ni mudilo, čakal sem pa slabe 3 mesece na pregled pri okulistu.