Korčula...

I

Izbrisan uporabnik #488

Fajn je blo na Korčuli.
Se je testiralo.




evil.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ne da ti ne verjamem, samo, ko te berem res ne vem kje si bil. Dobro poznam Korčulo in njeno okolico pa nikoli nobenih težav. Vsaj ne takšnih, ki jih ti opisuješ. Je pa res, da cene imajo kar navite, zadnja leta so tudi cene v trgovini močno poskočile. Npr. 2l jabolčnega soka Rauch je ca 4 evre, pri nas slabih 2 evra itd. Kg bele ribe se vrtijo od 40 evrov navzgor (restavracija). Potem maš pa tuki še Hvar, ki je pa liga zase.

Cenovno so mi čedalje manj privlačni, vendar mi zaenkrat še druge stvari bolj odtehtajo, ki jim gredo v plus.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Ta teden sem po dolgem času spet na Korčuli. Zbiram priporočila za kakšno dobro restavracijo. Lahko bolj domačo varjanto..

Kaj je še "must see"? Da ne zamudim česa pomembnega... 😁
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Evo letos me namesto korcule in lanskoletnega hvara zanima kje je se kaj podobnega da je otok in da ima mogoce se kaksne manjse otocke v blizini za se peljat s colnom? Gledam p av smeri najnizjega proti severu torej nasledni zraven hvara je brac in tako dalje.
Nekako so mi se najbolj vsec otoki ker deluje bolj dopustnisko kot ce bi bil na morju v zadru kjer 2 km o dplaz z eimas bloke itd.

Hvalijo tudi makarsko oz brelo ce se nemotim in zgleda res lepo, samo mi ne potegne da je takoj od plaz evse v hribu, tam ko sem se mimo peljal sploh nevem kje se kaj dogaja ce ne samo ob te glavni cesti, skratka vse v klancu.
In seveda pac nerabim nekega dogajanja, oz se raje vidim da ga ni, je pa korcula res mal prevec brez zivljenja. Na hvaru je mladine full ampak grejo cez na otok in so vsi zadovoljni.
Lošinj pa te otocki so recimo tudi in, ceprav so dosti blizje aja pa gre se konc Avgusta tko da nebi bilo glih n aodprtem morju in 20c voda :)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Murter nima prave promenade. To je edina šibka točka. Mesto Murter in betina sta v bistvu narejena tako, da ni promenade ob vodi, ampak ima vsaka hiša svoj dostop do morja. Murter ima sicer največ "življenja" na otoku, a je center bolj mali, potem pa šetaš skozi uličice... Imajo pa razne glasbene nastope. Morda ima Betina za spoznanje nekoliko več duše, a je nekoliko manjša, imajo pa tudi tu kakšen bolj umetniški glasbeni nastop. Potem pa imaš še Tisno, kjer se lahko šetkaš ob obali, ampak je brezvezno.

Je pa velik + Murtra to, da je lepo obvladljiv s kolesom. Pa vojaški rovi so tu zanimivi...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Aja potem se dogaja bolj ob kaksni konobi al kej ker sem videl da imajo neke nocn ekoncerte itd.
Gledam apartmaji so pa dragi in vsi pozabljeni se iz jugoslavije ampak cene pa visoke
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za apartmaje glej one Podraduč... Ostalo je res žalost... Slanice so drage, pa kr klanc je do morja...
Yogi no tistiega rova na Raduću tudi ni veliko... :) Sem pa dobil od lokalca napisano zgodovino trdnjave na Raduću...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Na Murterju imaš kar nekaj spodobnih apartmajev, ki pa so rezervirani v naprej in jih boš težko dobil v sezoni.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Evo sem dobil na murterju za ciljnih 50eur nov apartma s pogledom na morje, kr prevec dobr hehe

Sem pa ene 2 dni krajso rezervacijo dobil tko da je ideja da bi nekje na pol poti do murterja ali kakorkoli vzel se 2 nocitvi kje na poti k bi se splacalo, po vsej vrjetnosit bom iskal kar na rbnb. Ima kdo kaksno idejo? Direkt po jugo magistrali it cez reko in crikvenico je ze do zadra 350km tko da je mogoce mal huda, bi nekje vrjetno raje na sredi iz avtoceste dol zavil iz Bosiljevo pa izvoz Senj (ce se tukaj zgornji del karte najde kaksno mestece, novi vinodolski? ) ali pa kr pri Zadarju(ce se tu drugi del karte najde kaksno mestece, biograd sem bil, mogoce pakostane je bolj znano?) , ker glavnica je itak murter.
ideje?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
ksz
Evo sem dobil na murterju za ciljnih 50eur nov apartma s pogledom na morje, kr prevec dobr hehe

Sem pa ene 2 dni krajso rezervacijo dobil tko da je ideja da bi nekje na pol poti do murterja ali kakorkoli vzel se 2 nocitvi kje na poti k bi se splacalo, po vsej vrjetnosit bom iskal kar na rbnb. Ima kdo kaksno idejo? Direkt po jugo magistrali it cez reko in crikvenico je ze do zadra 350km tko da je mogoce mal huda, bi nekje vrjetno raje na sredi iz avtoceste dol zavil iz Bosiljevo pa izvoz Senj (ce se tukaj zgornji del karte najde kaksno mestece, novi vinodolski? ) ali pa kr pri Zadarju(ce se tu drugi del karte najde kaksno mestece, biograd sem bil, mogoce pakostane je bolj znano?) , ker glavnica je itak murter.
ideje?
Lahk kak link?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
ksz
Evo sem dobil na murterju za ciljnih 50eur nov apartma s pogledom na morje, kr prevec dobr hehe

Sem pa ene 2 dni krajso rezervacijo dobil tko da je ideja da bi nekje na pol poti do murterja ali kakorkoli vzel se 2 nocitvi kje na poti k bi se splacalo, po vsej vrjetnosit bom iskal kar na rbnb. Ima kdo kaksno idejo? Direkt po jugo magistrali it cez reko in crikvenico je ze do zadra 350km tko da je mogoce mal huda, bi nekje vrjetno raje na sredi iz avtoceste dol zavil iz Bosiljevo pa izvoz Senj (ce se tukaj zgornji del karte najde kaksno mestece, novi vinodolski? ) ali pa kr pri Zadarju(ce se tu drugi del karte najde kaksno mestece, biograd sem bil, mogoce pakostane je bolj znano?) , ker glavnica je itak murter.
ideje?

Zadar je simpatičen. Ugljan pa Pašman sta ti blizu. Če želiš bolj v notranjost pa lahko raziščeš še Plitvička. Mal naprej imaš pa še nacionalni park Una.

http://nationalpark-una.ba/en/
 
  • Všeč mi je
Reactions: snjaper

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
v zadarju sem tudi bil, gledam pa bolj od zadarja prtoi murterju ker sem videl da prvi del poti pri crikvenici so bolj ob cestna mesteca in vse nekako golo in skaltnato. Tko da gledam bolj pasman in podobne