Komu prijavit spam?

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Od enega slovenskega podjetja konstantno dobivam ponudbe, čeprav sem se že odjavil.
Kam jih lahko prijavim?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Najprej jim posreduj zadnji mail na njihov info naslov ("Prosim, da me takoj odjavite z vaše mailing liste, ker mi kljub odjavi še vedno pošiljate sporočila. Če prejmem še eno sporočilo, vas bom prisiljen prijaviti Tržni inšpekciji.")

Je pa tudi odvisno, ali to prejemaš na naslov kot fizična ali pravna oseba. Pri fizični osebi so še dodatne omejitve glede GDPR.

Neželena elektronska sporočila (spam) in slovenska zakonodaja
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Nima smisla nič nazaj pošiljati ali se odjavljati, ker samo potrjuješ, da jih aktivno spremljaš na mailu.
Prijavi spam svojemu klientu za mail, da bo sam metal v koš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom kar tu vprašal: zadnja dva tedna se je množično razširilo odpiranje novih SPAM tem. A res ne morete modi nič ukrenit? Vedno je na tabli vsaj en aktiven pa traja in traja in traja, da se briše.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Briše se takoj, ko se zadevo opazi, tudi medsebojno se obveščamo, ker nima vsak možnosti urejanja vsakega podforuma. Da nebi "trajalo in trajalo" da se briše bi morali biti vsi modi brez izjem gor 24/7. Ali pa vsaj admin no. Nerealno torej.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz veckrat stisnem "Prijavi moderatorju" ... in zadeve se v doglednme casu popucajo ... Upam, da nisem prevec nadlezen s temi prijavami ... se pa zavedam, da niso vedno vsi moderatorji online ... in da vcasih traja tudi kaksen dan ali dva, da se zadeva spuca ...

Je bila pa prej bolje resena funkcija za SPAM ... ker je sistem vrnil obvestilo, ce je ze bilo priajvljeno ... in ce je bilo dovolj prijav, je bilo sporocilo samodejno odstranjeno oz. cenzurirano ... Sedaj se verjetno vcasih zgodi, da dobijo moderatorji cel kup prijav :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey