Kompresijske nogavice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?
Kakšne vzeti, kje, kakšna je cena tega spasa?
Kako dolgoročno vplivajo . Dvomim da so brez vpliva? Ko jih enkrat začneš nositi si obsojen do smrti na njih?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
odvisno zakaj bi jih rabil...

v kolikor so resni problemi z nogami, potem najprej pregled, kjer na podlagi videnega določijo moč nogavic.

Če pa gre samo za preventivo, potem pa sanolabor ali diafit (ta je najbolj znan) pa mislim, da je še neki medigo al neki podobnega.

vpliv naj bi bil dober, mislim pa da nisi glih obsojen do konca življenja.

Jaz sem imela v nosečnosti tako hude krčne žile, da me je una gledala, češ kako si upam hodit okol brez nogavic... žal jih nisem bila sposobna nosit čez pomlad in poletje, tako vroče in tako veže, da se mi je mešal. Sedaj čakam na pregled in potem operacijo....
Imela sem tudi srečo, da mi noge niso zatekale, občutek vročih in bolečih nog sem pa reševala s tuširanjem z ledeno vodo, spim tako, da imam noge obveznost malo višje, čez dan večkrat vstat (v kolikor gre za sedeče delo), doma pa še noge fajn visoko čez dan večkrat po nekaj minut.

pa v diafitu jih imaš od 70 do 100 evrov
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Hanzi, ni vse tako slabo. Dobi najprej napotnico za pregled, tam boš dobil prave nasvete, pravi zdravniki so v Lj. Na Zaloški blizu Pediatrične klinike. Če bo potreba dobiš jasno napotnico za kompresijske nogavice.
Važno je da tebe in tvojo partnerico ipd. naučijo pravilnega povijanja, kar je prvi pristop, potem pa še nogavice , predlagam Sigvaris Švicarske , ki jih delajo tudi točno po naročilu za stranko z tvojim imenom in priimkom na njih. Pri nas prodaja DiaFit, in se naroči pri ge. Kristini , starejša gospa v penzionu a dela meritve za njih in ve vse kako zmeriti, da bo prav. Upam, da še dela, sicer pa reci, da iščeš tako, ki je z znanjem na njenem nivoju.

Potem pa uporaba, vsi ti govorijo, da moraš to nositi SKOZ, kao preden vstaneš iz postelje gor in zvečer obratno .

Sam se tega nisem držal, prebral sem veliko neodvisnih študij o tem, svetoval bi ti, da obvezno jemlješ Detralex, lahko ga dobiš na recept ali samoplačniško, ene 2 tablete na dan, dela čudeže na daljši čas, je pa povsem naravna zadeva, sam sem neverjetna izboljšanja krčnih žil in delno otekanja nog opazil nekje po 6 mesecih.

Moja teorija glede nošenja kom. nogavic je taka, ja nosiš na začetku zelo veliko skoraj skoz nekaj mesecev, potem pa malo manj, oziroma, če opaziš, da se simptomi vrnejo, seveda več.

Sam jih že 5 let skoraj ne nosim, morda 30 dni na leto in mi noge ne otekajo, tudi krčne žile so se neverjetno popravile razen ene, ki jo bo treba kirurško odstraniti.

Upam, da sem kaj pomagal, pa okoli ne nošenja teh nogavic ne razlagaj zdravnikov, ker pri meni je zdravnica, kar ponorela na začetku, nekaj let nazaj, ko sem bil na kontrolnem in je slišala, da nogavic ne nosim več, pa ji to nikakor ni bilo po godu čeprav je rezultate videla, je pa komentirala, da če bi jih pa še nosil, bi imel pa sedaj baletne noge ...
smile-1.gif
.

Moja teorija je , da če res skozi nosiš, potem žilna stena več ne opravlja nobene funkcije in ščasoma si res obsojen do smrti..... zato malo ja, malo ne ............u bistvu pomagaš žilni steni, da se skrči, nato pa mora sama vsaj krajši čas držati skupaj in se ne razširiti in tako se utrjuje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Hanzi, ni vse tako slabo. Dobi najprej napotnico za pregled, tam boš dobil prave nasvete, pravi zdravniki so v Lj. Na Zaloški blizu Pediatrične klinike. Če bo potreba dobiš jasno napotnico za kompresijske nogavice.
Važno je da tebe in tvojo partnerico ipd. naučijo pravilnega povijanja, kar je prvi pristop, potem pa še nogavice , predlagam Sigvaris Švicarske , ki jih delajo tudi točno po naročilu za stranko z tvojim imenom in priimkom na njih. Pri nas prodaja DiaFit, in se naroči pri ge. Kristini , starejša gospa v penzionu a dela meritve za njih in ve vse kako zmeriti, da bo prav. Upam, da še dela, sicer pa reci, da iščeš tako, ki je z znanjem na njenem nivoju.

Potem pa uporaba, vsi ti govorijo, da moraš to nositi SKOZ, kao preden vstaneš iz postelje gor in zvečer obratno .

Sam se tega nisem držal, prebral sem veliko neodvisnih študij o tem, svetoval bi ti, da obvezno jemlješ Detralex, lahko ga dobiš na recept ali samoplačniško, ene 2 tablete na dan, dela čudeže na daljši čas, je pa povsem naravna zadeva, sam sem neverjetna izboljšanja krčnih žil in delno otekanja nog opazil nekje po 6 mesecih.

Moja teorija glede nošenja kom. nogavic je taka, ja nosiš na začetku zelo veliko skoraj skoz nekaj mesecev, potem pa malo manj, oziroma, če opaziš, da se simptomi vrnejo, seveda več.

Sam jih že 5 let skoraj ne nosim, morda 30 dni na leto in mi noge ne otekajo, tudi krčne žile so se neverjetno popravile razen ene, ki jo bo treba kirurško odstraniti.

Upam, da sem kaj pomagal, pa okoli ne nošenja teh nogavic ne razlagaj zdravnikov, ker pri meni je zdravnica, kar ponorela na začetku, nekaj let nazaj, ko sem bil na kontrolnem in je slišala, da nogavic ne nosim več, pa ji to nikakor ni bilo po godu čeprav je rezultate videla, je pa komentirala, da če bi jih pa še nosil, bi imel pa sedaj baletne noge ...
smile-1.gif
.

Moja teorija je , da če res skozi nosiš, potem žilna stena več ne opravlja nobene funkcije in ščasoma si res obsojen do smrti..... zato malo ja, malo ne ............u bistvu pomagaš žilni steni, da se skrči, nato pa mora sama vsaj krajši čas držati skupaj in se ne razširiti in tako se utrjuje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Zaradi nekoc potrganih ven in slabe limfne drenaže naj bi nosil kompresijske nogavice. Noga je stalno zatecena, poleg obremenitev na to vpliva tudi vreme.
Krčne žile vem da so delno tudi dedne. Ima jih mami. Ena ali dve tudi meni že lepo rineta ven na stopalu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Kje zraven pediatrije?
Vem da to dela dermatovenroloska v Lj pa se kdo najbrž. Kako komplicirajo z izdajo naročilnica v breme ZZZS. Imam nek podatek da neka zasebna klinika v Ljubljani s koncesijo ne izda rada naročilnice.
Skorpy
V čem je razlika.med nogavicami za 30 evrov in 100 evri?
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Moč elastike. Tiste za 30 so preventiva, za 100 so pa že "resne" glede na diagnozo.

Za brezplačne pa jst nič ne vem, sm jih mogla kr plačat
 

Conte Slovenija

Zelenc'
24. sep 2019
1
0
1
Ljubljana
conte-shop.si
Z ustvarjanjem in enakomernim razporejanjem posebnega pritiska na določena področja nog kompresijske nogavice za krčne žile optimizirajo krvni obtok, podpirajo venske zaklopke in preprečujejo zastoj krvi.
Če so znaki nastajanja težav z žilnim krvnim obtokom že več kot očitni in se na koži začnejo pojavljati pajkaste vene, je pravi čas, da si kupite lahke kompresijske hlačne nogavice. Ustvarijo minimalen pritisk, ohranjajo noge v želenem tonu, lajšajo utrujenost in rahlo otečnost - na tak način bodo kompresijske nogavice preprečile nadaljnji razvoj krčnih žil. Takšne hlačne nogavice je treba izbirati na podlagi lestvice velikosti in razreda kompresije.