Kombi, 7 ali 8 sedežev

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pa si ti že uvozil avto ali pišeš na pamet?
Lahko se prismejiš, prijokaš, priskakaš ali pa priplaziš, nima veze.
Lepo vložiš vlogo za DMV in zraven napišeš (tako je bilo ene 3 leta nazaj) OPROSTITEV DMVja. Priložiš ustrezna dokazila in ti lepo v postopku že takoj ne obračunajo dmvja, ampak ga oprostijo.
Ne boš verjel, ampak tudi nekateri uradi v državni upravi vedo kaj je produktivnost in res nimajo volje dvakrat premetavat iste papirje, hkrati pa še preverjat ali je bil DMV plačan in potem to vračat. ;).

Če pa je uvoznik že plačal DMV, potem ti kot končni kupec zahtevaš vračilo. Za vozila prvič registrirana v SLO. Tudi sam sem naredil tako, da sem dobil že plačan dmv povrnjen.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa si ti že uvozil avto ali pišeš na pamet?
Lahko se prismejiš, prijokaš, priskakaš ali pa priplaziš, nima veze.
Lepo vložiš vlogo za DMV in zraven napišeš (tako je bilo ene 3 leta nazaj) OPROSTITEV DMVja. Priložiš ustrezna dokazila in ti lepo v postopku že takoj ne obračunajo dmvja, ampak ga oprostijo.
Ne boš verjel, ampak tudi nekateri uradi v državni upravi vedo kaj je produktivnost in res nimajo volje dvakrat premetavat iste papirje, hkrati pa še preverjat ali je bil DMV plačan in potem to vračat. ;).
He he, look who's talking now? Kolikor vem ti niti nisi kontent za tak nakup (razen če se je kaj spremenilo). Aja, pa tri otroke moraš imeti z isto partnerko/ženo ;) da lahko zahtevaš povračilo DMV.
Jaz sem to počel 2x in sem zahteval povrnitev. Verjetno je prodajalec že plačal DMV. Če pa individualno uvažaš pa res zna bit tako... Čeprav, a za DDV tudi daš vlogo za oprostitev ali daš vlogo za povrnitev?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
He he, look who's talking now? Kolikor vem ti niti nisi kontent za tak nakup (razen če se je kaj spremenilo). Aja, pa tri otroke moraš imeti z isto partnerko/ženo ;) da lahko zahtevaš povračilo DMV.
Jaz sem to počel 2x in sem zahteval povrnitev. Verjetno je prodajalec že plačal DMV. Če pa individualno uvažaš pa res zna bit tako... Čeprav, a za DDV tudi daš vlogo za oprostitev ali daš vlogo za povrnitev?
Nima veze ali sem ali ne, sem pa bil že parkrat zraven mojih strank, ko smo to urejali, še nobena ni plačala DMV in ga potem terjala nazaj.
Seveda si pa ti zamešal zadevo: pri novem vozilu je pač uvoznik že plačal DMV in potem ga seveda ti zahtevaš nazaj. Logično, saj uvoznik prej pač ne ve, da bo neko vozilo kupila oseba z oprostitvijo, zato ga plača.
Ampak zgoraj smo se pogovarjali o lastnem uvozu in tam je zadeva drugačna, tako da ni potrebno širit napačnih informacij ;), pa čeprav na podlagi lastnik izkušenj, ki pa žal v zgoraj omenjenem primeru niso relevantne in privedejo do napačnega zaključka.
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
305
6
18
Škofja Loka
Da si malo temo sposodim. Kupujem rabljen kombi. Rabim ga za ''fušat'' (montaža pohištva), pa za kampiranje. (vikend izleti za 2 osebe). Budget je okoli 15000 €.
Kaj priporočate?
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
305
6
18
Škofja Loka
Nekaj "velikga"
Torej vsaj L2H2.
Zdaj ali bo to master, ali psa trojcek, ali kak sprinter bos moral pa koga drugega vprasat.

Uf, ne to je preveliko. Vozil bi razstavljeno pohištvo, na montaži bi ga sestavil. Mislil sem nekaj kot transporter ali vito oz. trafic ali vivaro, sam tale vivaro ima 1,6 turbo mlinček, kar mi ni všeč.