Kolona vozil

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pravkar je ženo z modrimi lučkami postavil dol policaj, češ da je prehitevala kolono vozil. In sicer naj bi bila kolona avtobus in avto pred njim. Ker je videl mene na sovoznikovem sedežu in otroke zadaj je sprejel, da je prehitevala samo avtobus, ker je napihala 0,0.

Pa sem ga potem povprašal, če sta res dva avta že kolona in je sveto trdil, da sta, čeprav smo tukaj že x-krat debatirali, da so šele trije kolona.

Zdaj pa res ne vem več za v bodoče a res lahko samo en po en avto prehitevam, kar pomeni, da če naletiš na enega, ki vozi 30 in še enega, ki vozi brez varnostne razdalje, si najebal za naslednjih 1000km, ker enostavno ne smeš mimo...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Malo je frajerja špilal.
3. člen ZPrCP:
"15. »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;'
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
ZPrCP pravi tudi:
52. člen
prepoved prehitevanja
(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:
1.
...........
6. če se po prehitevanju ne bi mogel varno vključiti na smerno vozišče oziroma na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem;
7.
.......
10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

(3) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 1., 2., 10., 11., 12. ali 13. točke prvega odstavka tega člena.
(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 5., 6. ali 9. točke prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

Vedno ti lahko kaj najdejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: casio

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Lahko pa bi prvega kaznovali ker se ni umaknil in je delal kolono.
Ps: ce bi imel posneto z dash kamero in da ni bilo polne crte, skarjic...., bi se jaz pritozil. Pa ne samo na kazen, ampak tudi na uradno uradno osebo nadrejenim.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Kaznovat bi moral prvega, ki je jadral na prehitevalnem, na katerem, če ni prehiteval nima kaj počet

Ups.Prsti hitrejši od misli
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Kaznovat bi moral prvega, ki je jadral na prehitevalnem, na katerem, če ni prehiteval nima kaj počet

Ups.Prsti hitrejši od misli

To menda ni bilo na dvopasovnici.

Sicer pa čisto po policijsko, avtobus je tako dolg, da lahko šteješ dva avta in evo ti kolone :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Ma ne . Verjetno mu je bila žena všeč, pa si jo je hotel pogledat od blizu in narediti frajerja pred sovoznikom:cool:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Lahko pa bi prvega kaznovali ker se ni umaknil in je delal kolono.
Ps: ce bi imel posneto z dash kamero in da ni bilo polne crte, skarjic...., bi se jaz pritozil. Pa ne samo na kazen, ampak tudi na uradno uradno osebo nadrejenim.

ma to je preveč za miličnike ... niso oni za razmišljanje.

jaz sem 1x sred njiv prehiteval enega ki je vozil 35 kmh na 90 omejitve čez polno, spredaj pa valda patrulja ... sta me počakala na avtobusni potem pa z lučkami za mano ... 160 e

ko sem rekel da zakaj nista ustavila onega ... sem za nagrado dobil še pihanje pa čakanje 20 min na minusu da sta "opravila postopek"

skratka ... gamad ničvredna
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.715
113
Ker so bile meritve izvedene izven naselja, znak 40 ima pa gor še zaščitno folijo (beri postavljen čez noč brez posebnih razlogov), za nameček je pa postavljen tako blizu križišča, da ga zlahka spregledaš. V plačilnem nalogu je pa kazen za prekoračitev hitrosti v naselju in ne prekoračitev hitrosti izven naselja, 750 EUR in 6 kazenskih točk razlike. Te še kaj zanima?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pravkar je ženo z modrimi lučkami postavil dol policaj, češ da je prehitevala kolono vozil. In sicer naj bi bila kolona avtobus in avto pred njim. Ker je videl mene na sovoznikovem sedežu in otroke zadaj je sprejel, da je prehitevala samo avtobus, ker je napihala 0,0.

Pa sem ga potem povprašal, če sta res dva avta že kolona in je sveto trdil, da sta, čeprav smo tukaj že x-krat debatirali, da so šele trije kolona.

Zdaj pa res ne vem več za v bodoče a res lahko samo en po en avto prehitevam, kar pomeni, da če naletiš na enega, ki vozi 30 in še enega, ki vozi brez varnostne razdalje, si najebal za naslednjih 1000km, ker enostavno ne smeš mimo...

Kolikor so mene učili na CPP se varno lahko prehiteva samo eno vozilo. Če dve naenkrat si že v prekršku.

Da boš lažje razumel zakaj je tako si predstavljaj da vozilo pred avtobusom zavija levo na njivo (pač sredi ravnine zmanjša hitrost zato da bo lahko varno zavil). Ni šans da boš ti skozi avrtobus videl da daje žmigavc in boš v bok pri 90km/h nabil nič hudega slutečega voznika ki dela vse po pravilih. To se je že velikokrat zgodilo, še osebno sem bil zraven v vozilu ki je tako zavijalo in je nek idiot prehiteval na slepo (na srečo je zaviranje na polno in hitra rekacija voznika ki je zavijal rešila situacijo, ampak je šlo na knap).

Tisto o koloni (3 vozila ali več) na alterju od vedno velja za vožnjo mimo, torej ko "prehitevaš" na AC ali hitri cesti po desnem pasu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
samo malo kje piše, da omejitev ne velja če ima znak še zaščitno folijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.715
113
Omejitev že velja, samo je to vseeno drastična sprememba prometne signalizacije, saj čez noč niža omejitev hitrosti za 50 km/h in stavit grem, da zadaj za tem znakom ni druge matematike, kot...Joža, pejte znake postavt, k kle mim moje bajte je pa zdej ful enga prometa, pa še redarje pošlji pol z radarjem, da se ne bodo več gužvi ogibal. Poleg tega mora bit znak za izrecne odredbe postavljen globje vzdolž ceste, kot je ta. Verjemi, tud ti nabašeš na tole z lahkoto in na tem, da jim tuki zjebem znanje še delam.

Nezakonita je kazen, ker je napisana za v naselju, čeprav je hitrost prekoračena izven naselja. Morala bi bit 250 EUR + 3 kazenske in ne 1000 + 9 kazenskih. V kolikor bi mi prbil prvo, bi bla polovička že plačana, ker nenazadnje sem res spregledal znak, sam če se nekje voziš dan za dnem, pa še mal megle lahko hitro takole čez noč postavljeno omejitev spregledaš. V naselju pa nikol ne gonim. Sploh pa ne vem, če sem tisti dan jest vozil svoj avto. Kot kaže vsebina moje denarnice ne. Se pa tam dnevno vozim, tko da je odvisno s katerim avtom sem bil in kdaj. Itak pa to ne spremeni zadeve, kazen gre itak iz družinskega proračuna.
 
Nazadnje urejeno: