koliko sploh še uporabljate stacionarne telefone

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Kličem bolj ali manj vse z mobilcem, nas pa na stacionarca kličejo v glavnem anketarji in telemarketingarji
bonk.gif
, tako da se niti ne oglašam več ne, če ne poznam številke.

Ne odjavimo ga pa zato, ker razmišljamo, da telefonski priključek vendarle nekaj prinese k vrednosti stanovanja (ne v smislu, da dosežeš višjo ceno, ampak da je bolj tržno), potem, ko se odločiš ga prodat al pa oddat. A to še drži ali sploh ni več pomembno?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Zarad tega pa to res nima smisla. Če več kot 9 mesecev ne bo spremembe, se ga odjavi, pa ob morebitni potrebi nazaj prijavi, je bolj ekonomično.
Drgač doma ga mamo, IP preko kablaša, za 27 € trio paket. Vse dela čist v redu, telefona je za ene 3-5 € mesečno.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Jest ga ne uporabljam in se nanj tudi ne oglašam ker vsi ki me rabjo me kličejo na gsm.
Imamo ga pa še sam nevem zakaj... fotr prav da je je fajn čeprav bi ga jaz osebno umaknlil in namesto njega dal gsm
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Doma bi bilo enako, tudi če ga ne bi imeli, res samo anketarji kličejo. Na firmi je pa druga pesem...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sam že par let ne uporabljam stacionarca. doma ga imamo zaradi tastarih, da kličejo svoje tastare.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tudi mi smo ga pred kakšnim letom odklopili, sam pa se na stacionarca zadnja leta niti nisem več oglašal ravno iz zgoraj navedenih razlogov.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Imamo še ISDN, ker smo 2 gospodinjstva v hiši in nam prav pride. Pa s starši in starimi starši še vedno kličem po navadnem telefonu. Pa medseboj imamo prek Siemens daljinca brezplačne klice. Da me lahko tašča gor na štrudl pokliče - he he.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Tudi jst ne nucam...imam pa IP telefonijo...samo je ne uporabljam, ker preprosto nimam tel. aparata gor priklopljenega
crazy1.gif


@blustar: kje si pa dobil trio za 27 €?

Vrjetno si mislil mene.
Pri El. Turnšek v Celju mamo tud ta paket, pa za 37 €... Za 27 je CATV, naročnina na telefon ter 512/128 povezava.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Pri nas ga mamo tudi še doma. Rezulat: 12 eur naročnina, pa cca. 4-5 eur mesečne porabe
grin1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
ISDN smo odjavili in prenesli številke na T-2. Ta mesec bo malo več "impulzov", ker nimam več opcije mobilni na simobilu, ker čakam službeni telefon... Drugače pa če je možno še vedno probam klicat na stacionarni telefon, ker je "impulz" na Telekom zelo poceni...
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Vidim, da imamo vsi podobne probleme - na stacionarca nas kličejo samo anketarji in telemarketingarji in se sploh ne oglašamo. Čedalje težje je bit telemarketingar
wink-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Citat:
Uporabnik blustar pravi:
Ne odjavimo ga pa zato, ker razmišljamo, da telefonski priključek vendarle nekaj prinese k vrednosti stanovanja (ne v smislu, da dosežeš višjo ceno, ampak da je bolj tržno), potem, ko se odločiš ga prodat al pa oddat. A to še drži ali sploh ni več pomembno?
Nov priključek stane 90€. Je to neka pomembna vsota pri mnogo deset tisoč € vrednem nakupu stanovanja?

Mesečna naročnina(analogna) je 11€, kar čez palec pomeni uro klicev iz GSM omrežja v stacionarno omrežje.

http://www.telekom.si/zasebni_uporabniki/telefonija/klasicna_telefonija/cenik/

Na kakšen način imaš urejen internet?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Ko enkrat (pri starših) sosed ne bo imel več od mene interneta bom odjavil telefon in internet.
Dam jima eno IZI kartico in ni variante da v pol ure pogovora na mesec zapravita cca 15 evrov kolikor sedaj stane Telekom telefon.
V flatu imam trio za 22 evrov. Za čekiranje forumov, in podobnih stvari je tudi 256? dovolj. 5 evrov sem pa reskiral ta IP in internet
wink-1.gif
poleg 17 za kabelsko.
Če bi imel kak siol ali t2 podobno varianto bi pa pri njih vzel, samo zaenkrat ne ustrežejo mojim željam.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
ksz...

Mi imamo doma Trierin trojček, Telekom smo odjavili (so pa še kabli do hiše), telefon smo vzeli zato, ker je zelo poceni telefoniranje v tujino (imamo nekaj sorodnikov in prijateljev v tujini) in ker je naročnina samo 4€.

Internet 1,5 mega linija je 20€ (jaz imam svojo 4 mega), TV pa ne vem koliko je, mislim da okoli 10€.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Dajmo si kar lepo priznat, da stacionarci izumirajo, obdržali se bojo samo v podjetjih, za domačo rabo pa ... Sicer pa ga ne uporabljam še cca. 7 let, verjetno več.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Citat:
Uporabnik blustar pravi:
Ne odjavimo ga pa zato, ker razmišljamo, da telefonski priključek vendarle nekaj prinese k vrednosti stanovanja (ne v smislu, da dosežeš višjo ceno, ampak da je bolj tržno), potem, ko se odločiš ga prodat al pa oddat. A to še drži ali sploh ni več pomembno?
Nov priključek stane 90€. Je to neka pomembna vsota pri mnogo deset tisoč € vrednem nakupu stanovanja?

Mesečna naročnina(analogna) je 11€, kar čez palec pomeni uro klicev iz GSM omrežja v stacionarno omrežje.

http://www.telekom.si/zasebni_uporabniki/telefonija/klasicna_telefonija/cenik/

Na kakšen način imaš urejen internet?

Siol (sorry, Telekom) ADSL.

Ma, saj vem, če po ceni in stroških gledaš, se ne splača. Samo pri prodajnosti stanovanj, ko se gleda infrastruktura (ceste, avtobusi, toplovod, in take stvari), ne vem, ali je telefonski priključek sploh še važen. Ali je pomembno samo dosegljivost infrastrukture? Bolj mislim na neke birokratske izračune (ne vem, katere kriterije cenilci uporabljajo) kot na dejansko vrednost.