Ko se bo tvoj čas na tem svetu bližal h koncu...

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Ste kdaj razmišljali o stvareh, ljudeh, spominih ipd, katere zares štejejo v življenju... Na katere bomo morebiti pomislili ko bo šel naš čas na tem svetu h koncu...

Na kaj boste pomislili? Kaj naj bi bilo za vas tisto, kar je bilo resnično vredno življenja?
 

alterCEK

300. registrirani uporabnik
31. jul 2007
18
0
1
Ni več časa za taka razmišljanje

dragocen čas, ki nam ostaja ga že sedaj porabljamo po pameti, vse ostalo ni več tako pomembno...
Je pa veselje kake slike vzeti v roke in se po tej strani povrniti nazaj v stare dobre čase.
Da bi pa v zadnji uri kaj popravljal za nazaj pa itak nima smisla.

So ti mogoče štete zadnje ure
evil.gif
?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Alo pametnjakovička, kak veš da je to konec zivlenja?



Kaj pa če so to kake kvalifikacije?



Ni dokaza o tem, da ko umremo odidemo za vedno.



Mogoče se bi pa morali veseliti smrti.



Jas mam samo eno načelo ki se ga držim; uživaj, uživaj in pol še malo uživaj na 1000 in 1 način.

Pa če so al pa niso kvalifikacije, jaz bom delal na tem da se bom imel maximalno, ti pa idi pa

moli pa jogo nabijaj, jas bom raje kako cigaro pafnil, poskral še par pinakolad, pogledal kaki jošk,

in se s prijatelji orng napil. Vi pa kak čete.



Včeraj sem ravno poslal eno srno na "oni" svet, pa sem se veselil za njo, glede nato kak jih tu jagri pokajo,

na slabše it, ziher nemore... Tako da sn mogoče bil malo vesel, čeprav mi je zjebala cel blatnik in blinker...
 
Nazadnje urejeno:

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
Pomislil bom ... Kak hitro le lahko laufa v tej porocni obleki, ce se zdaj zalaufam mogoce se lahko spizdim.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
no, znanec mojh let je pol leta odlašal obisk pri zdravniku, na koncu ga je sestra zvlekla.......kje je na koncu pristal.........na onkološkem ..........rak na modih............

miljivost pa taka....
 

Shaedar

Pripravnik
19. jul 2007
99
0
6
Se strinjam da treba uživat kar se da, predvsem zato ker druge možnosti ne bo in se je brezveze šparat za potem. Tega "potem" pa itak nikoli ne dočakaš.



Smrt je po moje konec vsega, kajti tako kot umre žival, propade rastlina, tako je tudi s človekom. Enostavno prenehaš biti.

Enkrat se mi je namreč zgodilo da sem se zgrudil in padel v nezavest. Popoldan so me klicali na odvzem krvi, ker imam redko skupino in so je meli premalo. Seveda sem šel in dal, itak telo nadoknadi tistega pol litra. No, zvečer ob pol dvanajstih pa sem se pretegnil in se sesedel za par minut. V tistih nekaj minutah se z mano ni dogajalo nič, totalno nič, ni bilo občutkov, ne misli, ničesar. Popolna praznina. Ko sem spet prišel k sebi je bilo vse skupaj zelo čudno. Pri smrti je po moje edina razlika ta, da se ne zbudiš po nekaj minutah, niti po nekaj letih, ampak postaneš nič in ostaneš v praznini.
grims-1.gif




Glede smrti same in "odhoda" pa si želim, da bi odšel hitro in glasno. Skok iz letala, nad širnimi, neraziskanimi prostranstvi, z nahrtbnikom polnim eksploziva. Ob srečanju s preljubo Zemljo bi me razgnalo na drobne koščke, za sabo pa bi pustil krater, v katerega bi mi potem postavili skromen, neobdelan granitni nagrobnik, z imenom, letnicami in pripisom, "...no voice, no sound of beating heart, a sigh profound...".



Aja, spremljevalno pesem še morem zbrat
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
samo ne rečt, da niste še razmišljali o tem..
odgovorite na vprašanje, ostali komentarji niso potrebni.. je res tako težko? :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Sem bil precej blizu konca, pa nisem imel možnost razmišljati. So pa imeli svojci in kaj so oni razmišljali je?!

Zaenkrat še ne razmišljam o koncu in o tem tudi ne razmišljam. Bi pa se "vprašal" kje sem naredil dobro in kje bi lahko "speljal" bolje svoje življene
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
samo ne rečt, da niste še razmišljali o tem..
odgovorite na vprašanje, ostali komentarji niso potrebni.. je res tako težko? :)

Ja jaz sem prepričan, da je to živlenje samo ena daljša kvalifikacija za drugo živlenje...

Mogoče se veselim smrti, če grem na boljše...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Hja, po moje je zdaj še pretežko govoriti o tem, o kom bom mislil na smrtni postelji. Verjetno o ljudeh, ki so mi na svetu veliko pomenili - starši, otroci, kakšen dobrotnik. Je pa zanimivo, da se baje pred smrtjo odvije celo življenje v trenutku pred tabo, znano pa je tudi, da tik pred smrtjo kličeš svoje starše.

Glede smrti ... Ne razmišljam o njej. Zaenkrat se mi zdi še nekaj tako oddaljenega, da se nekako še ne čutim potrebnega o tem razmišljati. Kaj je po smrti, ne ve nihče od nas, ki tipkamo za računalnikom, niti nekdo drug zunaj. Gre za največjo abstraktno človeško stvar, za največjo neznanko, katere odgovor pa bomo izvedeli vsi. Ampak ne še zdaj. Ni še naš čas. Ni še potrebe po tem. Zaradi neznanja o smrti (v bistvu gre za instinkt) izhaja tudi v vsakem živem bitju prastrah pred smrtjo - boriti se do konca. Kdor tega prastraha nima, je duševno moten. Vsako živo bitje se za svoje življenje bori do konca. A včasih (vojne recimo) se človek vpraša, kakšno težo (ceno) res ima življenje. Je res toliko, če pa se lahko tako hitro konča. Ali ni življenje en sam pljunek? Kdo ve. A mi bomo nekoč izvedeli!
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Če bi si moral izbrati, kako bi rad umrl (pa ne med spanjem), bi se verjetno zastrupil s plinom, seveda fino pijan in nakajen, ali pa bi si zabil zlati šus.
cry12bpy.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
samo ne rečt, da niste še razmišljali o tem..
odgovorite na vprašanje, ostali komentarji niso potrebni.. je res tako težko? :)

Ne, nisem,...živim za danes in dokler bo moje zdravje tako kot je (tok,tok
redface-1.gif
) se s tam ne bom obremenjevala in psihirala za BV...tistim, na katere bi pomislila ob zadnji uri, pa dam sproti vedeti, da so nekaj posebnega vo mojem življenju,...to je to. O smrti sem razmišljala samo po kakem pogrebu, in sicer kak pogreb "si želim",..to je pa vse.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Ti se pa rada daš naprej, še na pogrebu nekga razmišljaš, kak pogreb bi ti imela.
IMO
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ni bilo na pogrebu, ampak po pogrebu,...pač ni mi všeč ideja žalostnih sorodnikov in prijateljev na pogrebu (če te ima nekdo res rad, preveč boli, da tam vidi žaro in tvojo sliko, pa spremlja kako te položijo v jamo,..samo to boš razumel samo, ko boš to bolečino doživel),...raje bi videla, da se me spomnijo tako kot sem, polno življenja, in zaradi tega ne bi imela klasičnega pogreba, in groba, da imajo potem najbližji obvezo, da morajo obiskovati tiste kamne in stat za 1.11. tam
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
O tem, kakšen bo tvoj pogreb in kje bo kakšen kamen, ti itak ne boš odločala.
Si lahko prihraniš to razmišljanje.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pa kaj me zdej vsi za besede vlečete,...nisem rekla, da razmišljam o tem konstantno, sem pa pomislila po pogredu meni zelo ljube osebe....in ja, če željo sporočiš bljižnjim oz. kasneje napišeš v oporoki lahko obvelja tvoja želja pogreba
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Pa kaj me zdej vsi za besede vlečete,...nisem rekla, da razmišljam o tem konstantno, sem pa pomislila po pogredu meni zelo ljube osebe....in ja, če željo sporočiš bljižnjim oz. kasneje napišeš v oporoki lahko obvelja tvoja želja pogreba

Ah škoda obremenjevanja s tem. Itak te ne bo tam, da bi ta spektakel "doživela"
grin1.gif