Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
http://24ur.com/novice/slovenija/kmalu-semaforji-v-kroziscu-tomacevo.html

bonk.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ja, še semaforji manjkajo v krožiščih. Naslednja faza bo spet sprememba v navadno križišče?

Ogo
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
333
83
Rekonstrukcija v vrednosti nad 2.5 M €. ??

Kje se prebere za kaj točno gre?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
bonk.gif
,
citiram nek komentar:

" zakaj potem rondo, če imamo semafor? Kot bi rekel, "zakaj bi imeL torbo, če imaš koLo"
hysterical-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nekaj takega imajo na Nizozemskem:
klikni sem za prikaz

To je pač rešitev, ko krožišče ne požira več zadovoljivo, standardna praksa na prometnih cestah s krožišči po Evropi. Recimo najbližji (čeprav precej manjši) je na Opčinah, ko greš v Trst po stari cesti. Pa v Skandinaviji sem jih tudi videl. V glavnem, izgovori z avtošolo odpadejo. Mene še navadnih krožišč niso učili.

Takšna rešitev za Tomačevo je kar nujna, saj bo dobil nov štiripasovni priključek. Da pa stane dva in pol milijona, se meni ne zdi tako strašno drago. Saj ne bodo samo postavili štirih semaforjev, bo kar precej gradbenih del, vključno (skrajni čas) z novim asfaltom.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
To sem videl na Dunaju (vsaj zdi se mi, da je bilo tam). Znova v avtošolo ni treba, da bi se znal v takem voziti, problem je edino bil, da je bila strašna gneča in bi se moral znati razvrstiti skoraj km pred križiščem, ko še ni bilo znakov kam in kod. Potem pa živ bog ne bi tujca spustil notri. V glavnem, ni bilo prijetno, ampak malo izsiljevanja, kak je malo trobil in smo prišli. Skozi tisto krožišče ni bilo mišljeno, da bi se peljal še enkrat, če si izvoz zgrešil, ker te je prava razvrstitev pripeljala na pravem koncu ven.
Po mojem je krožno križišče primerno do neke gostote prometa. Ko pa je gostota prevelika, pa postane neustrezno. Ljubljančani pa najbrž veste, kako to krožišče funkcionira v špicah.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Še kako se strinjam s tabo, to bi bila odlična rešitev, ampak naši vrli "cestni urbanisti" so za kaj takega daleč preveč zarukani
zmaga.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Če je kdo zarukan, so to vozniki. Skozi rondo Tomačevo se vozim že vsaj 7 let vsak dan, še nikoli nisem imel nesreče, vsakodnevno pa vidim karambole tam.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Seveda, če folk vozi, kot roboti, vse je samoumnevno....potem pa pade dež in so nesreče tu. Najrajši imam potem zgodbe o slabem asfaltu....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Seveda se strinjam tudi s tabo
smile-1.gif


Ampak štos je v tem, da takšne voznike (nezbrane, speče, telefonirajoče, zarukane in tiste, ki vsako jutro sproti zmedeno gledajo table, češ, kam moram že zaviti dones?!) in avtošole, ki jih tako "naučijo" (tudi meni so v AŠ deset let nazaj z najbolj flegma glasom na svetu za Tomačevo rekli, da se lahko mirno cel rondo odpeljem po zunanjem pasu, nemože mi niko ništa
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Če je kdo zarukan, so to vozniki. Skozi rondo Tomačevo se vozim že vsaj 7 let vsak dan, še nikoli nisem imel nesreče, vsakodnevno pa vidim karambole tam.

enako tukaj.. dnevno videvam karambole in dnevno rešujem razne situacije, da ne pride do tega (vključno z današnjim dnem, unbe-fakin-liaveble), folk je dejansko nesposoben pri razvrščanju in vključevanju... rekordderka je bila pa ena mama, ki mi je v rikverc pripeljala nasproti v rondoju po zunanjem pasu, ker je zgrešila izvoz.. halo?!?
stupid-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Ti bi moral videti modela
stupid-1.gif


Res, včasih se tako nasmejem, da me ob prihodu na šiht čeljust boli. Priceless
grin1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
333
83
Kdor ne pozna izvedbe naj pogleda kebrov link. In se spustite na tla - poglejte slike.
Zadeva zgleda zelo logično urejena. V osnovi funkcionira kot navadno križišče, le da je zaradi oblike veliko bolj pretočno. Sedaj mi je jasna in logična tudi cena ureditve, saj se očitno predvideva precejšna širitev in verjetno tudi uvoz iz strani nastajajočega stadiona.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Če je kdo hodil kaj po tujini, potem je lahko videl, da to ni nič novega, sem videl v Barceloni, sem videl v Lizboni.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
širitev sigurno bo v smeri vojkove ceste, torej nasproti izvoza za črnuče / trzin. ta izvoz je verjetno tudi en izmed glavnih uvozov za štadion, tko da se bo ob konicah količina prometa še povečala.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Takih rešitev je po evropi ničkoliko, se mi pa zdi, da je glede na gostoto prometa tomačevo vendrle nekam majhno za tovrsno rešitev. Jebiga, prometa je ob špicah hudo preveč.