KMAG servis Ljubljana

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Edini stik s KMAGom sem imel ko sem se zanimal za novo Optimo LX in so mi prijazno razložili da je verzija LX v ceniku samo zato da cenik bolj obsežen zgleda in da je ni možno dobit.....

Meni je čudno, da je Optima na voljo samo kot smrdljivi dizel.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
35
48
Skoraj ni važno za kateri večji avto se zanimaš, te vsi pogledajo kot tele v nova vrata, ko omeniš, da se zanimaš za bencinarja in ne dizla. Zgleda, da prodajo 95% dizlov, bencinski model pa na vsake 3 leta enega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Žal je res tako...
Hehe, potem pa vključi noter še hibrida (razen pri Toyoti), pa si šele potem predstavljaj začudenje
wink-1.gif
...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne vem no, sam sem dobil popolnoma drugačen občutek... Še na testno vožnjo bi lahko šel z V40 CC, ki je bil že pripravljen na izdajo...
Iskal sem pa V60. So se potrudili, samo kaj ko pravi V60 se začne pri 40k...

Pa je bil tebi V60 dovolj velik? Ga ima sorodnik in je manj prostoren kot moja bivša trojka touring, kot se spomnim si enkrat razlagal da je tebi še petica (F10 ali F11, se ne spomnim več točno) premajhna.
shocked-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Petica je bila neuporabna, ne premajhna
cool-1.gif

V60 ima bolje razporejene sedalne dele zadaj za 3 osebe, medtem ko je petica izrazito namenjena 2 potnikoma, celo tako izrazito da ni šans da karkoli natlačiš na sredino...
Kar se prtljažnika tiče sta oba žalost, predvsem ko je moja primerjala z GrandScenicom
cool-1.gif
je pa V60 bolj zračen... ona petica je bila kot pogrebni voz znotraj, vse črno, še obloga na strehi...
Kar se tiče prtljažnika jih poslušam tud s novim avtom, pa so otroci odrasli in se redkokdaj kam peljemo skupaj... pa po litrih ni bistveno manjši, je pa plitvejši, predvsem pa manjkajo luknje pod sedeži in pomična klop...
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ne vem no, že v F30/31 je na zadnji klopi dosti več prostora kot v V60 (da o prtljažniku sploh ne govorim), tako da res ne vem kaj zaeno petico si ti gledal.
Ne moreš pa limuzine primerjati z enoprostorcem, ker je filozofija in namembnost razreda čisto druga. Jp, prtljažnik v kađarju je res bolj kot ne žalost, glavno je da si ti srečen.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bom poizkusil še enkrat. Imel sem 3 otroške sedeže. Niso bili ISOfix. Taiste otroške sedeže sem v Clio II in Modus razvrstil b.p. na zadnjo klop in otroci so se pripeli (2 z pasom, vgrajenim v avto, srednji s pasovi sedeža)
V petici nikakor. Na sredino nisem spravil niti jahača, ker je bil srednji sedalni del tako ozek (zaklopi pasov tako blizu skupaj) da ga jih je vsak sedež pokril in onemogočal pripetje vsem trem potnikom. Tak avto je IMHO zame neuporaben, pa če ima navkljub vsemu zadaj še pol metra prostora na sedalnih delih.
V60 je bil kar se tega tiče boljši, z malo improvizacije se je dalo posesti vse tri otroke v stolčke.
Petica je imela sicer na videz velik prtljažnik, vendar je plitek, kar je razumljivo saj ima zadaj pogonski sklop.
V60 pa sicer globlji a krajši.
Oba karavana sta lepo oblikovana, meni osebno je V60 bolj všeč, sploh Ocean Race ali celo R-design. Obema je tudi skupna oblika pred uporabnostjo.
Če hočeš pa grd karavan pa je to ena izmed verzij Honda Accord, ki je že oblike mrtvaškega voza...
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Jaz nisem slišal nič kaj dobrega in tudi ob mojem edinem obisku (šel sem gledat za Optimo) se ni nihče niti potrudil me vprašat kaj me zanima, saj so imeli preveč opravka z mlado pripravnico in facebookom. Z servisom pa nimam izkušenj.

Glede na videno prihaja večina zaposlenih iz bližnje okolice podjetja - Fužine in Nove Jarše.

Ker gre verjetno za Kio, ne vem zakaj ne bi bilo druge izbire, razen če gre za kakšen točno določen avto na zalogi. Potem pač kupiš pri njih, magari enkrat probaš servis in če ni ok še vedno lahko pelješ k Trobcu (ki menda tudi ni kaj prida) ali pa recimo na Avtotrade Vrhnika.

S servisom
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
V F11 grejo dokaj brez problema 3je zici, to kar si spisal je en bull***.

Ich bin begeistert, weil ich die 3 Sitze recht problemlos unterbekomme und die beiden Großen auf den Außensitzen (je Römer Gruppe 3 neues Modell) sich nach ein wenig Übung ganz gut selber an- und abschnallen können. Unsere Tochter hat in der Mitte ja einen Gruppe 2-Sitz (auch Römer),

In der Mitte ein besafe (Gruppe 1-2, 15 Monate - 4 Jahre, 9-25kg) für den Kleinen und außen je ein Römer (Gruppe 2-3, 4-12Jahre, 15-36 kg) für die beiden "Großen"

2 Kindersitze OHNE ISOFIX und es passt noch ein dritter Sitz dazwischen.
Have zwar Isofix Kindersitze, wenn aber ein dritter Kinder Stuhl oder ein fünfter Erwachsner mitfahren möchte, dann löse ich die Isofix Verbindung und schnalle die Kinder Sitze ganz normal mit den Gurten an.

Še v GTja jih stlačijo., po širini je 1,5m prostora.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
zmaga.gif


Glede koferauma pa sploh ni debate. Jst sem imel v bivši e46 touring več placa kot žlahtnik v takrat novem V60 (letnik 2011) tako da vem kako plitek je prtljažnik V60, v BMW-ju je globlji, sploh pa imaš tu še dvojno dno. In to govorim o trojki dve generaciji nazaj, ne o novi petici. V širino je e46 res precej ozek, tako da treh stolčkov verjetno res ne bi uspel spraviti v vrsto. Ker nismo imeli potrebe nisem niti probaval.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mama ti je bullshet, ja? BMK test, svojega sem izvedel v avtu na dvorišču pred hišo in ker imma oči, sem opravilno sposoben in dojamem kar vidim sem na podlagi tega zaključil da no-go.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
A6 in saab 9-5 imata enake probleme, kot jih opisuje robert za petico. Enostavno je srednji del preozek in vsak sedež ki je nad grupo i in ii ti pokrije zapenjala za pasove. Gre samo ce je na sredini sedez s podstavkom vendar si vsakic polomis roke da levega in desnega zapnes. Meni je dopizdilo in sem menjal avto zaradi tega. Pa lahko nemec 100x napise problemlos. Ja, ce otroke poberes v petek in vrnes v ponedeljek. Ampak potem jih tudi v twingotu vozis problemlos.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Jaz lahko rečem da v E61 po moje v sredino ne spraviš še enega otroškega sedeža, ker je zelo malo placa.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
A6 je zgoraj ožja in marsikaj ne sede, v F10/11 pa marsikaj videno pa kot zgoraj kopirano za konkretne avtosedeže. Jasno, pa da ne grejo tisti z izredno široko stransko zaščito, kar pa prodajalec vedno opozori. Pa tudi pasovi se pokrijejo, kar se tudi v večjih enoprostorcih. Pas se da fino manipulirat, ker se ven iz zica potegne pri A6 je veliko težje in je skoraj povsem neprimeren za 3 sedeže, čepav je skoraj enako prostoren zadaj.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
35
48
Samo servis.
Dejansko je edini prodajalec KMAG, vsaj tako piše na Volvo strani. In žal moram reči, da so tudi daleč najbolj nereseni od vseh, ki sem jih kontaktiral. Kličem, rečejo, da brez problema pošljem želje na mail, da pripravijo ponudbo. Odgovora ni, niti ne na še en mail kasneje pa je od tega že skoraj 1 teden. Podobno neresnost sem srečal le še na Škoda Škerjanec, kjer tudi ni niti odgovora in VW Debevc (enako, brez odgovora). Pohvalit moram zaenkrat Vrtača v Kranju in Remont (Renault).

Škoda, še posebej za KMAG, saj mi je V90 zelo zanimiv, edino kar mi ne potegne je, da je uraden servis le v Lj, ampak, če bi bil ok, bi že šlo. Pa zgleda niso sposobni niti odgovoriti na en mail in to po tem, ko ti rečejo, da ga pošlji in sem ekstra konfiguriral želje, da bi bilo najlažje pripraviti ponudbo in se domeniti za ogled/testno vožnjo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Kaj ste zdaj Volvo fani se nabrali kar naenkrat. Sem mislil da bom kaj zanimivega slišal o Kmag servisu.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Samo servis.
Dejansko je edini prodajalec KMAG, vsaj tako piše na Volvo strani. In žal moram reči, da so tudi daleč najbolj nereseni od vseh, ki sem jih kontaktiral. Kličem, rečejo, da brez problema pošljem želje na mail, da pripravijo ponudbo. Odgovora ni, niti ne na še en mail kasneje pa je od tega že skoraj 1 teden. Podobno neresnost sem srečal le še na Škoda Škerjanec, kjer tudi ni niti odgovora in VW Debevc (enako, brez odgovora). Pohvalit moram zaenkrat Vrtača v Kranju in Remont (Renault).

Škoda, še posebej za KMAG, saj mi je V90 zelo zanimiv, edino kar mi ne potegne je, da je uraden servis le v Lj, ampak, če bi bil ok, bi že šlo. Pa zgleda niso sposobni niti odgovoriti na en mail in to po tem, ko ti rečejo, da ga pošlji in sem ekstra konfiguriral želje, da bi bilo najlažje pripraviti ponudbo in se domeniti za ogled/testno vožnjo.

kaj ti samo ponudbe zbiraš?