Kljuka - cena?

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Jaz imam to Oris ali Bosal, sploh ne vem katero firmo, J kljuko na Volvu, ko jo snameš in umakneš, skriješ vtičnico, je ni. Na Clio sem dal pa "fiksno" na dveh vijakih, tam se pa malo vidi priključek, če bi jo kdaj snel, štrom vtičnica vedno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Meni jo ravnokar montirajo pri Hernec.u (ob Šmarni gori). Kako se obnese bom videl. Rabil bom za nosilec koles.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Nekje sem zasledil, da pri novem avtu ne dobiš samo kljuke in napeljave, temveč tudi izboljšane komponente avta (zadnja prema, večji hladilnik). Zna kdo malo bolj podrobno povedat? Verjetno od znamke do znamke različno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Sigurno od znamke do znamke različno. Načeloma je pa predpriprava na vlečno kljuko večji radiator, večje zavore, če je avtomat, ustrezen software dodan ipd. sem jaz bral.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Tako je tovarniško, pri nekaterih znamkah, je sprememba bolj občutna, kot navedeno večji radiator, od zadaj nekoliko večji diski, drug software za menjalnik, tudi pri ESP sistemu je dodan program za prikolico in še kaj. Sem videl tudi da so spremembe na zadnji premi in celo dodano zračno vzmetenje. VW ima celo nek elektronski pomagač za vzvratno vožnjo, kje s pomočjo knofa za ogledala nastaviš smer manevriranja in sam odpelje zadevo.