Klima se izklaplja

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Hmmm danes prižgem klimo, da bi si malo ogrel sobo, a glej ga hudiča, ko se prižge zunanja enota, se vse skupaj izklopi.
Klima se v zadnjem letu skorajda ni uporabljala in sumim na pomanjkanje plina.

A ima kdo kakšno drugo idejo kaj bi lahko bilo?

Na klimi je pred izklopom izpisalo "FF09".
confused-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
napiši katera klima je! Je pa mal hecno, da bi se takoj izklopila, če nebi imela dovolj plina, ker po navadi vseeno nekaj časa poskuša doseči željeni pritisk in ne javi takoj napake!

A kompresor se zunaj zavrti?
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Res je važno, za kateri model klime gre. Pri nekaterih gretje ne dela, če je zunanja temperatura manjša kot 5 stopinj, medtem ko druge(dražje) grejejo tudi, ko je zunaj -10° -15°.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Klima "IT", ne vem če je komu poznana.
grin1.gif


V navodilih mi ne piše nič o tem errorju, aja kompresor se je zavrtel ja.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
hm.... IT je enko kot cooltech, matrix, ..... vse so popolnoma identične. Mogoče kakšna razlika v plastiki notranje enote!

Sem preletel "servisna navodila" (ki jih ne moreš primerjati z toshibo
wink-1.gif
) teh kitajčkov pa nikjer ne zasledim te napake.

Plin se da izmeriti. Pri teh klimah je bilo prav uhajanje plina problematično. Ponavadi so vse po dobrem letu prazne. Tiste, ki pa so "preživele" prvi dve leti še danes delajo
smile-1.gif


Če si iz okolice Celja mi napiši ZS pa lahko pogledava!
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Žal nisem iz okolice Celja.

Klima je stara ene 5 let in ni bilo z njo problemov, razen sedaj. Po moje je res čisto prazna, saj je še od takrat nisem polnil in v zadnjem letu tudi uporabljal ne
grin1.gif
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
preveri, da se ni iztaknil konektor senzorja temperature zunanjega izmenjevalca.