Klicanje v Italijo

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pričakuje se kar precej minutaže. Seveda še ne vem konkretno, a kakih 200 - 500 minut mesečno. Na razpolago je naročniški paket pri T2 in bob. Pozna kdo kako nadgradnjo za EU ali Italijo pri teh dveh?

Komot bi lahko bil tudi kak VoIP klient, pogoj pa, da bi bila pri klicanem v Italiji vidna številka klicočega (prikaz identitete klicočega (PIK - CLIP)). Viber out ima ugodno opcijo - unlimited za 5€, vendar ne najdem podatka, če deluje prikaz identitete klicočega (PIK - CLIP).

Vesel bom kakega nasveta, seveda pa iščem najugodnejšo (najcenejšo) ponudbo, ki zadosti zgornjim pogojem. Če se je kdo že soočil s podobnim vprašanjem.

Hvala
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hvala.

Kako je pri teh VOIP klientih glede CLIP? Klicanemu bi moral prikazati pravo številko.
Omeniti bi moral še, da bi morala aplikacija biti kompatibilna z Android telefonom.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
1) lahko nastaviš CLIP (tako, da poiklices na ustrezno številko, da preverijo, da je dejsnko tvoja)
2) ce ima android telefon (phone) podporo za SIP/VOIP dela (recimo neketere verzije androida za Xiaomije so to onemogocili)

Tu moras nalagati dobroimetje, lahko nastaviš tudi avotmatiko, da ko pade dobroimetje pod dolceno mejo se avtomatsko nalozi, samo zaradi varnosti/zlorabe ni najbolj pametno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Lahko uporabljaš stacionarni telefon?

Pol je vredi tudi paket od A1
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Clip na skypu deluje b.p., tako za klice kot za smse.
Cene klicev bos preveril sam, ampak pomojem niso med najnizjimi.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pričakuje se kar precej minutaže. Seveda še ne vem konkretno, a kakih 200 - 500 minut mesečno. Na razpolago je naročniški paket pri T2 in bob. Pozna kdo kako nadgradnjo za EU ali Italijo pri teh dveh?

Komot bi lahko bil tudi kak VoIP klient, pogoj pa, da bi bila pri klicanem v Italiji vidna številka klicočega (prikaz identitete klicočega (PIK - CLIP)). Viber out ima ugodno opcijo - unlimited za 5€, vendar ne najdem podatka, če deluje prikaz identitete klicočega (PIK - CLIP).

Vesel bom kakega nasveta, seveda pa iščem najugodnejšo (najcenejšo) ponudbo, ki zadosti zgornjim pogojem. Če se je kdo že soočil s podobnim vprašanjem.

Hvala


Alternativa kot je Viber ali WhatsApp ne pride v poštev? Slednjega precej uporabljajo Italjani, oba pa sta vezana na telefonsko številko uporabnika (mobitel).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Najceneje zna bit SIM iz druge države in EU roaming, vprašanje samo koliko časa ti pustijo.

Kar se VOIPa tiče pa Skype močno odsvetujem. So/smo uporabljali za inbound pri stranki, pa ni bilo tedna, da ne bi bilo sranja z njimi, dokler se ni v celoti zamenjalo providerja.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Najceneje zna bit SIM iz druge države in EU roaming, vprašanje samo koliko časa ti pustijo.

Kar se VOIPa tiče pa Skype močno odsvetujem. So/smo uporabljali za inbound pri stranki, pa ni bilo tedna, da ne bi bilo sranja z njimi, dokler se ni v celoti zamenjalo providerja.

Za cas biznisa naj ti simko zrihtajo tujci. Bo dalec najcenenje. Vse ostalo je skoda zajebancije.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Kolega ki ima res veliko klicev v EU je vzel pri A1 paket all inclusive. Pa vsako leto nov najdrazji telefon lahko vzame za 1€. Pod crto pravi da je zadovoljen.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
A1 all inc. je top izbira za heavy userje, jaz to nisem oz. se mi ne izplaca. OP pa tudi verjetno ne?

XSIDE : samo pojasnilo za moj use case, Skype na telefonu uporabljam samo za izhodne klice (v tujino, kadar je to ceneje), pri cemer se uporabniku izpise moja slovenska mobilna stevilka, na kateri sem sicer tudi dosegljiv. Nic SIP, nic inbounda preko Skypa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo medklic: Telemach ima "stacionarno" telefonijo iz SLO v EU 10X cenejšo kot mobilno. 0,046 € za klice iz fiksne v fiksno in 0,24 € za klice v mobilno, oz. 0,45 za klice iz mobilne številke v 1. cono. Vse za 1 minuto pogovora.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
1.) All inclusive seveda ne bi bil smiseln.

2.) Številka iz tujine, kaj jaz vem, bi bila druga, tuja. Sem o tem že razmišljal, a sestra, za katero sprašujem, pravi, da bi rabila svojo trenutno številko za ta namen.

3.) Ja, s T2 je 0.15 € ali 0.22€ min, pa vendar tudi to lahko nekaj nanese.

4.) Lokacija žal ni ob meji, stacionarni ne bi bil v redu zaradi dosegljivosti

5.) Še sedaj ne vem, a z Viber out se bo prejemniku klica prikazala njena številka?

6.) Če ne bo druge in bo potrebna tuja številka in dodatni telefon, bi najraje imela italijansko številko. Če slučajno kdo pozna kak primeren italijanski predplačniški paket, bi bil nasvet dobrodošel. Morda se po razmisleku le odloči za to, kar bi se tudi jaz.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
5.) Še sedaj ne vem, a z Viber out se bo prejemniku klica prikazala njena številka?

1. Probaj?

2. "What's more, Viber Out allows users to set their iPhone phone number as their caller ID when they call landline or other mobile numbers from the Viber app. This way, the user on the receiving end will know who is calling them. "
vir: https://www.engadget.com/2013/12/10/viber-announces-viber-out-calls-for-ios-goes-head-to-head-with/

3. https://forum.thaivisa.com/topic/83...isplayed-when-calling-uk-with-skype-or-viber/

dobesedno 10 sekund googlanja...