Kje vzeti dopolnilno zavarovanje?

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Pri nas imam vsi vse komplet zavarovanja (avto, hisa, dzz, nezgodno) pri AS-u, in so nam tudi najugodnejsi, je pa res da se agent vedno potrudi vsaj pri kaskem za dodaten izreden popust poslovne enote, ker gre kar za visoke zneske..

Pa tudi pri uveljavljanju skod ni bilo se nobenega problema do sedaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Glede na to, da sta Vzajemna in Triglav podražili premijo, me zanima, če je kakšna ugodnost za prestop k Adriaticu, dokler še ta ne dvigne premije :). Kakšen mesec nazaj je bil bon za 20 EUR za Hofer, sedaj je pa le 25 EUR za popust pri nekem drugem zavarovanju, ki ga pa ne rabim.

Lahko pa tudi prestop k Triglavu, če je kakšna dodatna ugodnost. Par EUR, je pa par EUR.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Na wiz če skleneš za AS, dobiš 30eur nazaj na TRR, ali pa še višji znesek v obliki bonov za različne ponudnike (ob vezavi za 3 leta). Sicer pa AS tudi uradno kmalu dvigne. Vzajemna bo še vedno za 1eur cenejša na mesec v primeri načina plačila s katerim ti priznajo 3% popust.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Se mi je zadnjič pripeljala wiz reklama na FB in in tuhtam da bi šel, pa pobral bob ugodnos ali katero drugo.
Vzajemna je v 20 letih naredila dovolj minusa pri meni
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Koliko je odpovedni rok oz. kdaj te prestavijo, potem ko izpolniš pristopno za Wiz Zdravje?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Torej se dejansko ne splača čarat, ker bo itak takrat tudi AS tam...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Huh, triletna vezava je no go. Pa itak potem to daš nazaj s popustom za trajnik.
 

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
168
1
18
Ljubljana
Jaz pa imam eno vprašanje, ki verjetno spada v to temo, ker je povezano s podražitvijo zavarovanja s strani Vzajemne.

Imam navado, da zavarovanje plačam za 1 leto vnaprej in sedaj sem dobil obvestilo Vzajemne, da se je zavarovanje podražilo in zato lahko verjetno pričakujem poziv k doplačilu razlike oz. mesečno položnico z razliko.

Kakšno je mnenje glede tega ali sem dolžan doplačati ali ne glede nato, da sem za eno leto vnaprej plačal zavarovanje?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V kolikor te o tem obvestijo vsaj 60 dni prej, lahko naredijo karkoli. Najkasneje 30 dni pred spremembo jim moraš javiti, da se z novimi pogoji ne strinjaš in s tem prekineš pogodbo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Jaz pa imam eno vprašanje, ki verjetno spada v to temo, ker je povezano s podražitvijo zavarovanja s strani Vzajemne.

Imam navado, da zavarovanje plačam za 1 leto vnaprej in sedaj sem dobil obvestilo Vzajemne, da se je zavarovanje podražilo in zato lahko verjetno pričakujem poziv k doplačilu razlike oz. mesečno položnico z razliko.

Kakšno je mnenje glede tega ali sem dolžan doplačati ali ne glede nato, da sem za eno leto vnaprej plačal zavarovanje?

si ti ziher da to piše?

kot vem te obveščajo da so dvignili, ampak se bo tebi poznalo šele pri novi položnici
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113

Kaj menite? Bomo vsi placevali enako ali bo spet ta solidarnostna lestvica, ki v vseh primerih tako lepo iznicuje razliko med srednjim in nizjim slojem?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.207
113
Po novem bi zdravstvo dobilo več kot doslej, ker bi podjetja vsem vplačevala (sedaj iz svojih prihodkov dopolnilno zavarovanje plačujejo samo tisti, ki to želijo).

ZZZS se že sedaj ni izkazal in naprimer zahteval izključno elektronsko naročanje. Naprimer prodajalci na tržnicah so si morali v nekaj mesecih priskrbeti davčne blagajne, pa obračajo precej manjše zneske.

Tako da kakšnih sprememb na bolje ni pričakovati (zdravnikov je od 2016 10% več, za zdravstvo je šlo več sto dodatnih milijonov, čaka pa se dlje).

Zdaj konec leta je priložnost, da vsak pogleda, koliko prispevkov od svoje plače je v letošnjem letu vplačal za zdravstvo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Uknitev zdravstenega zavarovanja?
Zakaj pa levica hoče selitev zneska iz prostovoljnega v obveznega! Kaj pa tisto, kar ti pripada z plačilom dodatnega zavarovanja?
A ja, to ostane pri sklenitvi novega dodatnega zavarovanja. Levica je rekla, da se dodatno ne ukinja, seli se samo znesek ( pravice pa ne? )
In še tole, o kažejo razne čakalnice, ambulante na hodnikih ite.
Ja denarja ni, je šlo za zdravniške plače. Njih boli k... Za svoje iz medicinske branže poskrbijo takoj, kvalitetneje in preko vrste.
Iz prve roke v bolnici Ankaran se je ta scenarij ustvaril pred mojimi očmi, kljub temu, da sem bil samoplčniško tam!
In naj ga kujem vnebesa, ker me je zdravil in pomagal. Mu bom spekel tretjr razredni kruh, prodal 3 dni starega, pa naj se davi z njim!
 
Nazadnje urejeno: