Kje nabavit EOS 30D

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Recimo, da sem že odločen ta aparat nabavit.
Zdej so pa šele težave:
- nakup v SLO... visoke cene, malo opreme v KIT-ih, samo body je pa spet drag (objektive mam od običnega EOS 30)
- nakup v AT,D (spletne štacune)... par 100€ cenej, KIT-i so čit obični
- nakup ZDA (eBay)... za 1200€ dobiš tak paket, da če nisi profi ne rabiš nič več

Ja... pa dejstvo je, da je meni dovolj le Body, saj tri objektive, stativ, filtre, ipd... že imam.

Kak dober predlog?
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Citat:
Uporabnik tis pravi:
- nakup ZDA (eBay)... za 1200€ dobiš tak paket, da če nisi profi ne rabiš nič več

Če imaš v mislih takšne kit-e:
ebay.com link
Kot vidiš je večina dodatkov neka no name cheap roba in takšnih stvari ponavadi niti nimaš veselja uporabljat,zato pristanejo v kakšni škatli nekje v omari,ali v najboljšem primeru v smeteh.
Če lahko v Slo uveljavljaš garancijo,sem jaz za nakup v tujini.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
No ja... nisem gledal točno tega ampak ja... nekaj takega.
"Ta dragi" dodatki pri tej ponudbi so original Canon (objektiva).

Kolegica je kupila podoben komplet (Nikon D80) in je bil kvaliteten (Sigma objektivi, soliden stativ, 4GB kartica, filtri - UV, polarizacijski, ??? ) za 1000USD.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Citat:
ta objektiv itak ni kej dost vreden, beri ga preplačaš (17-85 IS)
To da je drag se strinjam, ampak da pa ni kaj dosti vreden pa nikakor. Si ga sploh že sprobal ali ga ocenjuješ po kriteriju rekla-kazala...
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
slabo si prebral, napisal sem, da ga preplačaš..je v rangu 300€ objektivo od konkurence... zato. Probal na kratko in ni nic posebnega. Jaz sem potem kupil tamrona 17-50.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Mah samo tole me je zabolelo:

Citat:
ta objektiv itak ni kej dost vreden




Ker jaz sem namreč ful zadovoljen z njim, ostri kot blisk, je kvalitetno narejen, stabilizacija je zakon, pa tudi ostrina in barve so ok.



Če bi pa še enkrat kupoval bi pa najbrž pogledal še Sigmo 17-70 / 2.8-4.5 DC Makro.